خوب بخوایند و نترسید (بخش اول)

 
بهترین آموزشگاه زبان رشت بهترین را با کیفیت و نتایج بسنجیم تا به میزان و متر مناسبی بابت سنجش این سوال که بهترین آموزشگاه زبان رشت کجاست ؟ برسیم و پاسخ مناسبی بدهیم. برای این مسئله باید به این موضوع فکر کنیم ، آموزشگاه زبانی که در رشت صرفا شهرت دارد در مقایسه با موسسه زبانی که گمنام است بهتر است یا نه؟ یا موسسه زبانی که ناشناخته و چراغ خاموش حرکت می کند آیا برتر از آموزشگاه زبانی با شهرت کشوری است. خوب هیچ کدام از این مسائل نمی تواند به خودی خود دلیل خوبی برای انتخاب بهترین موسسه زبان در گیلان باشد بلکه باید به سوابق، اساتید، کتابها، روش های آموزشی و روشهای مدیریتی و کیفیت مکان و خدمات ارائه شده در آن موسسه اندیشید. و البته نتایجی که بر اثر جمع این موارد به دست می آید را به دقت بررسی کنیم. موسسه زبان سپانو تنها آموزشگاه بومی در استان گیلان و شهر رشت می باشد که دارای گواهی نامه ایزو 9001:2015 از موسسه دی ای اس از انگلستان می باشد و این به معنی تضمین کیفیت آموزش و تضمین کیفیت خدمات رسانی در بالاترین سطح می باشد. آلمانی در رشت : در آزمون گوته آلمانی آموزشگاه زبان سپانو بیشترین تعداد زبان آموز و قبولی را در طی چند سال اخیر داشته به طوری که افتخار ما آموزش بالغ بر 1300 نفر زبان آموز در این دوره ها با موفقیت 100% می باشد. آیلتس در رشت : در زمینه آیلتس و تافل بالاترین نمره کسب شده در موسسه نمره 9 می باشد و 98% از زبان آموزان در آیلتس موفق به کسب نمره بالای 6.5 شده اند. فرانسوی در رشت : مهاجرت به کبک را با نام سپانو در رشت می شناسند و این نشان از موفقیت شاگردان سپانو در آزمون های مختلف فرانسوی می باشد. طبق نظر سنجی های مکرر و با شرکت بیش از 2500 نفر سپانو نمره 98 را از صد در درصد رضایت و رغبت کسب نمود و این نشان از بهترین کیفیت آموزش زبان در رشت دارد. با احترام به همه موسسات و آموزشگاه های زبان در گیلان و اساتید کلاس های خصوصی و عمومی در رشت باید خاطر نشان کرد که سپانو یکی از بهترین ها در گیلان است و می کوشد تا برای ارتقائ سطح علمی و آموزشی در استان گیلان و شهر رشت بهترین ها که همانا در خور شئان همشهریان و هم استانی ها و حتی مهمانان ما باشد را فراهم کند.

 

ترس را کنار بگذارید و تا می توانید بخوانید.

Reading  را در هر فرصتی تمرین کنید. این کار را با متن های کوتاه، متن های بلند، مطالب روزنامه ها یا مجلات انجام دهید. سعی کنید مطالبی را برای این کار انتخاب کنید که برایتان جذاب است و محتوی آن را دوست دارید. برای اینکه نمره خوبی را در بخش آیلتس reading بیاورید، بسیار مهم است که به خواندن و انجام reading  ها علاقمند شوید و از انجام این بخش ترس نداشته باشید. اگر این بخش را دوست نداشته باشید و اعتقاد داشته باشید که این بخش سخت و طاقت فرسا است، بر عملکردتان در آزمون آیلتس تاثیر منفی خواهد داشت.

مهارت های کلیدی scan  و skim را تقویت کنید.

یکی از مشکلات در بخش  reading آیلتس این است که فرصت کافی ندارید که متن را با دقت بخوانید. پس باید مهارت هایی را تمرین کنید که به شما کمک کند تا سریع تر بخوانید. در skim  کردن نگاهی سریع به متن می اندازید و به محتوی  و معنای کلی توجه می کنید، اما در scan  کردن  به اطلاعات خاص توجه می کنید. توصیه کلی که صحت ندارد این است: نیازی ندارید که به جزئیات توجه کنید. این توصیه همیشه صحیح نیست. اغلب نیاز داریم که در بخش reading آیلتس بعضی از جزئیات را با دقت بخوانیم و به خاطر بسپاریم.

مدیریت زمان را تمرین کنید.

به دلیل اینکه در آزمون آیلتس با متن های طولانی مواجه می شوید، باید استراتژی مشخص برای مدیریت زمان داشته باشید.

وقتی که reading  های آزمایشی آیلتس را انجام می دهید، به این نکات توجه داشته باشید.

·        چقدر طول می کشد تا نگاهی کلی به یک متن یک صفحه ای بیاندازید.

·        برای مطالعه هر سوال چقدر زمان نیاز دارید.

·        برای مطالعه هر پاراگراف چقدر زمان نیاز دارید.

·        به طور متوسط چقدر طول می کشد تا سوالات بدون پاسخ را دوباره مطالعه کنید.

پاسخ این سوالات را در متن هایی با درجه سختی متفاوت پاسخ دهید تا بتوانید میانگینی از عملکرد خود دست آورید. بعضی از مدرسان آیلتس یا وبسایت ها، توصیه های متفاوتی در این زمینه ارائه می دهند. به این توصیه ها توجه نکنید و ببینید چه چیزی مناسب شما است.

به سوالات دقت کنید.

اغلب توصیه می کنند که متن را با دقت بخوانید. البته این توصیه بسیار خوبی است، اما اگر متن را خوب بخوانید و به سوالات دقت نکنید، امکان اشتباه شما در آزمون آیلتس خیلی زیاد خواهد شد. بسیاری از دانشجویان سوالاتی را اشتباه پاسخ دادند که جواب آنها را به خوبی می دانستند فقط علت نمره از دست دادن آنها این بوده است که سوال را با دقت نخوانده اند و متوجه منظور دقیق سوال کننده نشده اند. در سوالات آزمون آیلتس ممکن است قیدها یا کلمات گمراه کننده ای وجود داشته باشد که اگر سوال را با دقت نخوانده باشید، حتما آن کلمات شما را به اشتباه خواهند انداخت، زیرا قیدهایی مانند “always”  یا  “often”می تواند معنای کلی سوال و جواب مرتبط با آن را تغییر دهد.

گاهی فقط تمرین کنید، همیشه از خودتان تست نگیرید.

گاهی با روش“open book” تست را انجام دهید. این روش به شما کمک می کند که متوجه شوید سوالات چگونه طراحی می شود. تصحیح کنندگان به چه نکاتی توجه می کنند، حتی به شما کمک می کند پاسخ ها را سریع پیدا کنید و مهارت تان در این زمینه افزایش پیدا کند. ضمنا این کار باعث می شود استرس کمتری تحمل کنید و به بخش reading  علاقمند شوید و احساس اعتماد به نفس بیشتری در بخش  reading آیلتس داشته باشید. این مسائل از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

 

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید