10 راه برای بهبود مهارت های زبان انگلیسی

 
10 راه برای بهبود مهارت های زبان انگلیسی
وقتی زبان مادری خود را یاد می گیریم ، ابتدا گوش می دهیم ، سپس صحبت می کنیم ، سپس می خوانیم و سرانجام می نویسیم. گوش دادن ، صحبت کردن ، خواندن و نوشتن(Listening, speaking, reading and writing) چهار مهارت زبانی است که برای برقراری ارتباط کامل نیاز داریم.

برای دستیابی به این چهار مهارت اصلی زبان ، باید خود را با زبان انگلیسی احاطه کنید. یعنی بخشی از زندگی خود را در خانه ، محل کار و در وقت آزاد خود تبدیل به انگلیسی کنید.

در ادامه نکاتی را پیدا می کنید که به شما در غلبه بر دشواری های بهبود مهارت های انگلیسی خود می توانید از آنها کمک بگیرید.

خود را تا حد ممکن در معرض زبان قرار دهید

اگر می خواهید مهارت خاصی را بهبود ببخشید ، باید آن را تمرین کنید. به عنوان یک یادگیرنده مبتدی ، شما باید 4 مهارت زبانی را بدست آورید. گوش دادن ، صحبت کردن ، خواندن و نوشتن(Listening, speaking, reading and writing).

 

گوش دادن (Listening)

این مهارت نقش بسیار مهمی در یادگیری هر زبانی دارد. گوش دادن مستمر به درک بیشتر کمک کرده وآن را تضمین می کند و از جمله موارد دیگر به بهبود دقت هنگام صحبت کردن کمک می کند. چگونه می توانید مهارت گوش دادن خود را بهبود ببخشید؟ با گوش دادن فعال و مستمر ، یعنی نه تنها توجه به آنچه که گفته می شود ، بلکه به نحوه بیان آن نیز توجه کنید. بنابراین ، گوش دهید.

1. به موسیقی گوش دهید. قدیمی یا مدرن؛ تصمیم آن با شما ، اما به متن ترانه توجه کنید. (گاهی خواندن متن ممکن است به شما در درک آهنگ کمک کند)

2. فیلم ها ، نمایش های تلویزیونی ، اخبار ، سرگرمی ها ، رادیو ها و... را امتحان کنید. می توانید فیلم و سریال تماشا کنید. چندین بار فیلم را همراه با زیرنویس انگلیسی تماشا کنید و سپس  وقتی احساس راحتی و درک بیشتری کردید، بدون زیرنویس امتحان کنید. می توانید رادیو انگلیسی را در خانه یا ماشین یا حتی تلفن همراه خود داشته باشید تا گوش های شما به زبان انگلیسی عادت کنند.

3. در نمایش ها ، نمایشگاه ها ، گفتگوها و...  که به زبان انگلیسی هستند و توسط مدارس یا انجمن های انگلیسی انجام میشوند شرکت کنید. بسیارموثر و مفید هستند.