آیلتس رشت : چگونه در رایتینگ تسک دو آیلتس ایده پردازی کنیم؟

 
برای آموزش زبان انگلیسی و حتی زبان های غیر انگلیسی آموزشگاه زبان سپانو در شمال کشور بهترین است چون ما اعتقاد داریم برای هر نیاز یک دوره با برنامه ریزی دقیق وجود دارد ، تیم مجرب و خبره برای آموزش ، بالای 300 کیس موفق در آزمون های بین المللی ، استفاده از بروز ترین کتاب های دنیا برای آموزش زبان ، محیط گرم و دوستانه، آموزش زبان های غیر انگلیسی ، آمادگی آزمون آیلتس ، آمادگی آزمون تافل ، آزمون IELTS ، گرفتن نمره بالا در آیلتس از ما تلاش کوشش از شما،آموزش آیلتس ، کلاس آیلتس در رشت

یکی از بزرگترین ترس های داوطلبین چگونگی شروع نوشتن مقاله است، وقتی به سوال نگاه کرده و هیچ ایده ای ندارند! تولید ایده در تسک دو آیلتس مسئله ای است که زبان آموزان نگران آن هستند. این ترس طبیعی است اما راه حل هایی ساده دارد!

مشکلی که داوطلبین از کشورهایی مانند ما با آن مواجه هستند نوع سوالات است. اغلب آنها شکایت دارند که سوال ها “غربی” و مربوط به مسائل کشورهای توسعه یافته است‌. به طور مثال:

In some countries, young people are encouraged to work or travel for a year between finishing high school and studying university.  Discuss the advantages and disadvantages for young person who decide to do this.

یک سال فاصله؟! بسیاری از داوطلبین اطلاع و تجربه ای درباره ی این موضوع ندارند و این مسئله برای آنها مشکل ساز است. اما فراموش نکنید این یک تست زبان است نه تست سنجش اطلاعات عمومی!

راه حل‌هایی برای تولید ایده

آشنایی با موضوعات رایج


Brainstorming


Mind mapping


Five questions method or coffee shop method

آشنایی با موضوعات رایج

این مسئله به این معناست که 10 موضوع رایج و پرتکرار در امتحان آیلتس را مطالعه کرده و کلمات مربوط به آنها را یاد بگیرید. هرچه دایره واژگانی بیشتری داشته باشید ایده پردازی در نوشتن برای شما ساده‌تر می‌شود.

طوفان فکری (BRAINSTORMING)

این روش به این معنی است که به موضوع فکر کرده و تا جایی که می‌توانید ایده‌های مرتبط تولید کنید. کلمه‌ی کلیدی را نوشته و سپس تمامی ایده‌های مربوط به آن را بگویید. بسیاری از زبان‌آموزان این روش را دوست دارند، اما برای بعضی دیگر تکنیکی بسیار وقت گیر است‌ زیرا به موضوعات بسیار کلی و بعضا نامربوط فکر می‌کنند.

نقشه ذهنی (MIND MAPPING)

Mind mapping روشی برای سازمان دهی کردن تصویری ایده‌های شما برروی کاغذ است و رابطه‌ی بین لغات و یک مفهوم را نشان می‌دهد. مفهوم کلی را در وسط کاغذ بنویسید و لغات و مفهوم‌های جزیی‌تر و مرتبط را در اطراف آن به صورت شبکه می‌نویسیم و شبکه‌ای از کلمات مرتبط را پدید می‌آوریم. این روش سازمان دهی شده‌تر از Brainstorming است و بعد از چندبار تمرین به سرعت انجام می‌شود.

متد ۵ سؤالی (FIVE QUESTIONS METHOD)

در این روش از سوالات Who / What / Why / Where / How برای تولید ایده استفاده می‌کند. این روش برای افرادی مناسب است که از قبل اطلاعاتی راجع به موضوع دارند. بهتر است دوباره به مثال نگاه کنیم:

  • Why: to gain work experience, to experience life in different countries, to understand different cultures, to make money before going university, not mature, lazy
  • Where: to tourist destinations, developing countries, internships in big companies.
  • How: save money, permission from parents and university, apply for internships, jobs….

شاید این روش موثرترین روش باشد؛ زیرا از همه سریع‌تر است و به زبان آموزان کمک میکند تمرکز بیشتری روی سوال داشته باشند. روش ساده است. شما باید فکر کنید در کافه‌ای با دوستانتان یا اعضای خانواده‌ی خود نشسته‌اید و کسی از شما راجع به سوال نظر می‌پرسد. در امتحان به خاطر فشار و استرس نمی‌توانید به خوبی فکر کنید اما وقتی در محیطی دوستانه قرار می‌گیرید، مشکلی برای پاسخ دادن ندارند.

برای حل مشکل ایده‌پردازی مطالب “پرورش ایده در آزمون آیلتس” و “بیان ایده در اسپیکینگ” را نیز مطالعه کنید و به یاد داشته باشید که یک روش خوب برای همه وجود ندارد. بهتر است همه‌ی آنها را امتحان کرده و روش مناسب خود را انتخاب کنید

منبع : aryamcollege

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید