سپانو|نماینده رسمی خانه آیلتس آفرینش

نماینده رسمی خانه آیلتس آفرینش

سپانو به عنوان تنها نماینده خانه آیلتس آفرینش در رشت  می باشد، خانه آیلتس آفرینش معتبر ترین موسسه آموزش در زمینه آزمون آیلتس و بزرگترین برگزار کننده آزمونهای آزمایشی  آیلتس در کشور است.

سپانو و آفرینش در جهت برطرف کردن نقص ها موجود در آیلتس استان گیلان و ارئه دوره های آیلتس با پشتوانه علمی طراز اول و هم چنین با استفاده از تجربیات بی شمار در برگزاری دوره ها و آزمونهای آزمایشی در کشور قصد دارند تا کلاس های آیلتس در رشت را با استانداردی بسیار بالا برگزار نمایند.

متاسفانه پیش از حضور آفرینش در رشت و قبل از تصمیم موسسه سپانو در جهت بهبود شرایط آیلتس در رشت دورهای آیلتس و آزمونهای آن با کمترین کیفیت مواجه بودند و همین امر باعث می شد تا بسیاری از زبان آموزان برای دریافت کیفیت برترآیلتس و یا آزمونهای استاندارد آزمایشی آیلتس  و تحلیل نتایج آزمون به خارج از استان گیلان سفر کنند و دچار مشکلات عدیده ای باشند.اینک بزرگترین پرچمدار آزمون آیلتس با پرچمدار آموزش زبانهای خارجی در رشت با یکدیگر متحد شده اند و با تفکری مدرن و آوانگارد قصد جابجایی مرزهای کیفیت در آموزش را دارند.

پدیده مخرب آزمون های غیر استاندارد آزمایشی آیلتس  که با کپی کردن از یک کتاب کمتر دیده شده که گاه بیشتر شبیه به یک شوخی به نظر می رسد و یا برگزاری آزمون آزمایشی  بدون ایجاد شرایط واقعی آزمون در سالهای متمادی باعث ایجاد بحرانهای در آموزش آیلتس گیلان شده بود که تنها با نمایشی از توانمندی موسسات مذکور در آزمون آزمایشی ماک آیلتس رشت در 20 تیر برای همیشه درشهر بارانهای نقره ای  به دست فراموشی سپرده شد.

در این آزمون از پیشرفته ترین تجهیزات صوتی آیلتس در ایران (هدفون های سن هایزر آلمان و تجهیزات پخش همزمان بدون کوچکترین تاخیر) استفاده شد.  رکورد استان گیلان در برگزاری آزمون آزمایشی آیلتس با بیش از  300 نفرداوطلب برای همیشه شکسته شد و خاطر نشان می کند  که با استفاده از سوالات کاملا استاندارد این آزمون در خاطر همه شرکت کنندگان ماندگار شد. امید است این همکاری برای همه زبان آموزان دریچه ای به سمت موفقیت و پیشرفت باشد.

 

 درباره خانه آیلتس آفرینش

آزمون تعیین سطح

آزمون ماک آیلتس

دوره های آیلتس آفرینش

ارتباط با آفرینش

 

مزایایی استفاده از دوره های آیلتس در آفرینش 

 • معتبرترین برگزار کننده دوره های آیلتس در کشور
 • بزرگترین برگزار کننده آزمونهای آزمایشی آیلتس
 • رکورد دار بزرگترین آزمون آزمایشی آیلتس جهان
 • منابع دست اول و مدون در جهت موفقیت
 • دارای نشان برند برتر آموزش آیلتس در کشور
 • اساتید مجرب و آموزش دیده متخصص در آیلتس
 • کیفیت بی نظیر در خدمات
 • محیط تخصصی و کلاس های کاملا مجهز به تکنولوژی
 • تعیین سطح تخصصی آیلتس
 • سیستم آموزشی هدفمند

 

 

 

  

آزمون تعیین سطح

آزمون تعیین سطح مختص زبان آموزانی است که قصد شرکت در دوره های حضوری IELTS را داشته و به هر دلیلی نمی توانند سطح آموزشی خود را ارزیابی نمایند. شایان ذکر است زبان آموزانی که قبلاً در آزمونهای IELTS شرکت نموده و یا در سطح این آزمون قرار دارند، جهت شرکت در دوره های حضوری نیازی به آزمون تعیین سطح ندارند. از داوطلبان گرامی تقاضا می شود قبل از رزرو اینترنتی آزمون تعیین سطح موارد زیر را به دقت مطالعه نمایند:

راهنما و قوانین آزمون تعیین‌سطح حضوری و تلفنی آفرینش

تعیین سطح حضوری

۱- رزرو و نوبت‌دهی آزمون تعیین سطح حضوری و تلفنی آفرینش صرفاً به صورت اینترنتی انجام می پذیرد.

۲- خواهشمندیم راهنمای نحوه رزرو اینترنتی آزمون تعیین‌سطح آفرینش را در پایین همین صفحه به دقت مطالعه فرمایید. بسیاری از زبان‌آموزان اشتباهاً به جای آزمون تعیین سطح، آزمون ماک را رزرو می‌کنند!

۳- محتوای آزمون:

آزمون تعیین سطح حضوری در چهار بخش به شرح ذیل برگزار می‌شود:

آزمون تعیین سطح حضوری در سه بخش اول ( Listening, Reading, Writing ) به صورت گروهی برگزار می گردد؛ لذا در صورت تأخیر زبان آموز و در جهت حفظ نظم آزمون، وی حداقل بخش Listening آزمون را از دست خواهد داد.

آزمون تعیین سطح

تذکر مهم: جهت احترام به وقت زبان آموزان گرامی، آزمون تعیین سطح رأس ساعت مقرر خود آغاز می‌گردد. لذا خواهشمندیم جهت حضور به موقع در محل آزمون، مشکلاتی از قبیل ترافیک و محل پارک خودروی خود را در نظر داشته باشید. پیشنهاد می شود ترجیحاً در روز آزمون تعیین سطح از وسایل نقلیه غیر شخصی نظیر تاکسی یا اتوبوس استفاده نمایید. همچنین نقشه محل برگزاری آزمون، کروکی دقیق و مسیرهای دسترسی به آفرینش را از [اینجا] می‌توانید مشاهده نمایید.

۵- کارنامه‌ آزمون تعیین سطح حضوری در همان روز و بلافاصله پس از پایان آزمون Speaking هر نفر در اختیار زبان‌آموزان گرامی قرار خواهد گرفت.

۶- آزمون Speaking طبق روال آزمون رسمی IELTS به صورت انفرادی برگزار شده و جهت هر یک از زبان آموزان گرامی حدود ۵ دقیقه به طول خواهد انجامید. بدیهی است طول زمان انتظار جهت Interview زبان‌آموز، بسته به تعداد نفرات شرکت کننده در آزمون تعیین سطح، معمولاٌ بین ۱۰ دقیقه الی ۱ ساعت به طول خواهد انجامید. ضمناً اولویت در آزمون Interview با زبان آموزانی است که سریعتر برگه آزمون کتبی خود را تحویل دهند.

۷- در راستای افزایش کیفیت فنی دوره‌های آفرینش، آزمونهای تعیین سطح آفرینش توسط سری فوق حرفه ای هدفونهای وایرلس AKG برگزار می گردد.

۸- نمرات آزمون تعیین سطح آفرینش از ۰ تا ۷ محاسبه می‌شود. در حالیکه نمرات آزمونهای اصلی یا آزمایشی آیلتس، از ۰ تا ۹ نمره دهی می‌گردند. علت این اختلاف نمره‌دهی، شرایط و سطح سختی متفاوت سؤالات آزمون رسمی آیلتس با آزمون تعیین سطح است.

۹- هزینه آزمون تعیین سطح حضوری آفرینش ۲۰ هزارتومان و آزمون تعیین سطح تلفنی آفرینش ۳۰ هزار تومان می‌باشد. چنانچه زبان‌آموز در وقت رزرو شده خود حاضر نگردد، هزینه آزمون وی سوخت می‌شود و امکان عودت وجه وجود نخواهد داشت و زبان‌آموز محترم میبایست مجدداً نسبت به رزرو تاریخ جدید آزمون تعیین‌سطح اقدام نماید.

۱۰- با توجه به اینکه پایینترین Level کلاسهای آموزشی آفرینش نیز در سطح مبتدی نمی‌باشد، لذا شرکت در آزمون تعیین سطح حتی برای ثبت نام در پایین‌ترین سطح کلاسهای آفرینش الزامی است.

۱۱- زبان آموزانی که صرفاً قصد شرکت در آزمونهای IELTS Mock Exam (آزمونهای آزمایشی ماک آیلتس آفرینش) را دارند، نیازی به رزرو آزمون تعیین سطح و شرکت در آن ندارند.

۱۲- زبان آموزانی که سابقه کسب حداقل نمره ۵٫۵ در آزمون IELTS (در تمامی اسکیل‌ها) یا ۸۰-۷۵ در iBT داشته صرفاً در صورت ارائه مدرک معتبر، نیازی به رزرو آزمون تعیین سطح و شرکت در آن ندارند.


تعیین سطح غیرحضوری (تلفنی)

آزمون تعیین‌سطح غیرحضوری آفرینش به صورت تلفنی برگزار می‌گردد. ممتحن آفرینش از طریق تماس تلفنی به مدت ۵ الی ۷ دقیقه مهارت Speaking داوطلب را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. سطح داوطلب حداکثر ۳ ساعت پس از تماس آفرینش با زبان‌آموز مشخص شده و در پنل داوطلب ثبت می‌گردد و زبان‌آموز با توجه به سطح مشخص شده می‌تواند نسبت به ثبت‌نام دوره مد نظر خود اقدام نماید.

توضیح مهم: تماس جهت برگزاری آزمون تعیین‌سطح تلفنی در محدود ساعت رزرو شده از سمت آفرینش انجام می‌پذیرد. لذا از تماس با آفرینش خودداری فرمایید.

ظرفیت‌های موجود آزمون تعیین‌سطح را در این صفحه مشاهده فرمایید.

 

 

آزمون آزمایشی آیلتس آفرینش؛ معتبرترین آزمون ماک آیلتس در ایران

آزمون آزمایشی آیلتس: بدون‌ شک‌ می‌توان‌ مهمترین‌ علت‌ عدم‌ موفقیت‌ داوطلبان‌ ایرانی‌ در آزمون‌ IELTS را عدم‌ آشنایی‌ آنها با شرایط‌ واقعی‌ برگزاری‌ آزمون‌ بین‌المللی ‌IELTS دانست. ‌ آفرینش در یک‌ برنامه‌ منسجم‌ طی ‌۸ مرحله‌ برگزاری‌ آزمون ماک آیلتس استاندارد و تحلیلی ‌IELTS Mock Exam این‌ نقیصه‌ مهم‌ را کاملاً برطرف‌ نموده‌ است‌. هر مرحله‌ از مجموعه‌ آزمونهای‌ آفرینش، جامع‌ بوده‌ که‌ در واقع‌ یک‌ شبیه‌ سازی‌ کاملاً استاندارد شده‌ آزمون‌ اصلی IELTS می‌باشد.

آزمونهای آفرینش در دو قالب استاندارد و تحلیلی برگزار میشود که از لحاظ‌ بار محتوایی‌ و شرایط‌ برگزاری آن‌ در مقایسه‌ با سایر آزمونها متداول‌ در کشور و مؤسسات‌ آموزشی‌ برگزار کننده‌ این‌ دوره‌ها از شرایط‌ منحصر به‌فردی‌ برخوردار است‌ که‌ در زیر به‌ تفصیل‌ به‌ آن‌ اشاره‌ شده‌ است‌:

ویژگیهای آزمون آزمایشی آیلتس آفرینش (استاندارد و تحلیلی)

 • ielts mock new

  1ـ سری جدید آزمونهای استاندارد و دیده نشده آیلتس آفرینش

  آفرینش طی ١٠ سال گذشته، در آزمون آزمایشی آیلتس خود از ٨ سری سوال Unseen استفاده می‌کرد که سطح این سوالات با تلورانس نیم نمره غالباً دشوارتر از Overall نتایج آزمون اصلی بود. خرسندیم اکنون به اطلاع برسانیم که از این پس و برای اولین بار در ایران، آفرینش از سری جدید کاملاً استاندارد و دیده نشده سؤالات انحصاری در آزمون ماک آیلتس خود استفاده خواهد کرد.

  مجموعه تستهای جدید آفرینش که همگی تستهای Unseen میباشند، فرآیندهای پیچیده استاندارد‌سازی را طی کرده‌اند:

  در این فرآیندها پس از طراحی اولیه تست توسط گروهی از متخصصین بین‌المللی آزمون‌سازی، تستِ طراحی شده در جامعه آماری نمونه با تعداد بالا اجرا شده است.

  در فرآیند استانداردسازی آزمون ماک آیلتس، پس از انجام تحلیل های آماری مانند IF (سطح سهولت سؤالات)، ID (سطح تمایز پذیری سؤالات)، CD (توزیع منطقی پاسخها) به علاوه Construct Validation یا اعتبار سنجی ارزیابی مهارتهای ذهنی زبان از طریق Factor Analysis (تحلیل عاملی)، نهایتاً جدول تبدیل نمره به سطح استاندارد آزمون طراحی و به همراه بسته تست ارائه شده است.

  ویژگیهای سری جدید سؤالات آزمون آزمایشی آیلتس آفرینش:

  • سؤالات کاملاً استاندارد

  • سئوالات در هیچ منبعی وجود ندارد و کاملاً دیده نشده است.

  • جدول تبدیل (Conversion Table)

   
 • null

  2ـ بزرگترین جامعه‌ آماری‌ آزمونهای آزمایشی IELTS در جهان!

  قدر مسلم‌ یکی‌ از مهمترین‌ عواملی‌ که‌ در ایجاد شرایط‌ واقعی‌ آزمون IELTS حائز اهمیت‌ می‌باشد، میزان‌ کمی‌ جامعه‌ آماری‌ شرکت‌ کننده‌ در آزمون‌ و امکان‌ مقایسه‌ سطح ‌آموزشی‌ داوطلبان‌ در شرایط‌ کاملاً شبیه سازی شده و ایده‌آل‌ نسبت به‌ سایر رقبا و قرار گرفتن‌ در فضای‌ واقعی ‌آزمون‌ می‌باشد. آفرینش به‌ عنوان‌ اولین و معتبرترین‌ مرکز برگزاری‌ آزمونهای‌ آماده‌ سازی ‌IELTS در کشور، طی مدارک مستند بالاترین‌ جامعه‌ آماری‌ شرکت‌ کننده‌ درآزمونهای‌ شبیه‌سازی‌ شده ‌IELTS در جهان را به‌ خود اختصاص‌ داده‌ است‌! به طور میانگین حداقل ۲۵۰ تا ۸۰۰ نفر داوطلب (با توجه به ظرفیت فضاهای مختلف محل برگزاری آزمون) در آزمون ماک آیلتس آفرینش به صورت هفتگی شرکت می‌نمایند. به طور حتم آزمونهای آزمایشی آفرینش، بزرگترین آزمون آزمایشی آیلتس در جهان می‌باشد که هر هفته جمعه ها برگزار می‌گردد. تاکنون بیش از ۱۴۰ هزار داوطلب طی ۱۲ سال در آزمونهای آزمایشی آفرینش شرکت کرده‌اند! که نشان از اعتماد بی‌نظیر زبان آموزان به آزمون ماک آیلتس آفرینش است.

   
 • null

  3- با سابقه‌ترین، با تجربه‌ترین و منظم‌ترین مرکز برگزاری آزمون آزمایشی آیلتس کشور

  خانه آیلتس آفرینش از سال ۱۳۸۴ طی ۱۲ سال متوالی و بدون وقفه تاکنون برگزارکننده بیش از ۴۸۰ مرحله آزمونهای آزمایشی آیلتس در کشور بوده است! با قاطعیت اعلام می‌نماییم، برگزاری این تعداد کثیر از آزمونهای شبیه سازی شده آیلتس نه تنها در کشور ایران بی‌سابقه و بدون‌رقیب است، بلکه در تمامی کشورهای جهان نیز مسبوق به سابقه نمی‌باشد.

   
 • null

  4ـ معتبرترین‌ استاندارد بین‌المللی‌ محتوایی‌ آزمون ماک آیلتس‌

  آفرینش با هدف‌ استاندارد‌سازی‌ سئوالات‌ آزمون‌، قبل‌ از برگزاری ‌آزمونها‌،‌ بانک‌ سئوالات‌ مذکور را در کار گروهی‌ مشترک‌، متشکل‌ اعضای‌ هیأت‌ علمی‌ اساتید آفرینش پس از بررسی محتوای آموزشی و سطح کیفی و سختی سئوالات آزمون، به‌ تأیید می‌رساند. بدیهی است در طراحی سئوالات آزمون آزمایشی IELTS آفرینش از منابعی همچون سری کتابهای Cambridge IELTS 1-9 به واسطه تکراری بودن بیش از حد آنها استفاده نمی‌گردد. در واقع آزمون آزمایشی آیلتس آفرینش، یک آزمون شبیه‌سازی شده IELTS نیست! و حکم یک آزمون واقعی IELTS را عیناً با همان درجه سختی و استاندارد دارد.

   
 • null

  5ـ منابع انحصاری سئوالات غیر تکراری و دیده نشده آزمون

  (جدید) سئوالات آزمونهای آزمایشی IELTS آفرینش نه از سری کتابهای Cambridge IELTS 1-11 کپی شده‌اند و نه از کتابهای متفرقه IELTS بازار گردآوری شده اند و نه از تستهای متفرقه در اینترنت به هم چسبانده شده‌اند! گرچه چسباندن تستهای متفرقه و مخلوط کردن آن با تستهای کتابهای Cambridge و کتابهای دیگر توسط برخی از مؤسسات، آزمونی به ظاهر دیده نشده و خوش آب و رنگ را برای داوطلبان رقم می‌زند! اما بدیهی است که این معجون نتایج کاملاً غیر استانداردی را در بر خواهد داشت. به گونه ای که داوطلب با اعتماد واهی به نتایج آزمون ماک آیلتس، ضررهای جبران ناپذیری را در آزمون اصلی IELTS متحمل خواهد شد و آنگاه متوجه فاصله زیاد و نتایج غیر واقعی آزمون آزمایشی آیلتس خود با آزمون اصلی IELTS خواهد شد که شاید فرصت مجددی برای جبران این اعتماد اشتباه نداشته باشد! در واقع مقوله استانداردسازی آزمونهای IELTS به قدری پیچیده و کارشناسانه است که مطمئناً طراحی آن از توانایی یک استاد و حتی یک اگزمینر خارج است! جالب است بدانید مراکز رسمی طراحی آزمون IELTS نیز پس از طراحی آزمونهای خود، بارها و بارها به صورت آزمایشی، آن را اجرا نموده و ضعفها و مشکلات آزمون طراحی شده را برطرف می‌کنند تا آزمون به شرایط استاندارد علمی نزدیک شود. خانه IELTS آفرینش پس از برگزاری بیش از ۴۸۰ مرحله آزمون آزمایشی IELTS و پشت سر گذاشتن آزمون و خطاهای این امتحانات در طول ۱۲ سال برگزاری آنها توسط جمعی از اساتید و ممتحنین صاحب نظر ایرانی، اکنون این اطمینان را به شما می دهد که علاوه بر انحصاری بودن منابع سئوالات خود، استاندارد‌سازی آن را نیز به دقت و بر اساس نظر ممتحنین و با تکیه بر تجربه سالیان سال برگزاری آزمونهای ماک آیلتس خود به انجام رسانیده است. و اینک پس از ۱۲ سال مستمر برگزاری آزمون و مشاهده نتایج داوطلبان شرکت کنندگان در آزمونهای آزمایشی آیلتس آفرینش و مقایسه آن با نتایج آزمونهای اصلی، با قاطعیت این اطمینان را به شما می‌دهیم که سؤالات آزمونهای آزمایشی آفرینش کاملاً استاندارد و نتایج آن کاملاً قابل اعتماد هستند!

   
 • null

  6- سطح سختی استاندارد و نمره دهی استاندارد آزمون

  میزان سطح سختی سئوالات آزمونهای آزمایشی و شبیه بودن آن به شرایط واقعی آزمون آیلتس و بالتبع تشابه نمره کسب شده در آزمونهای آزمون های آزمایشی با آزمون اصلی IELTS همواره یکی از دغددغه های شرکت کنندگان در این آزمونها می باشد. خانه آیلتس آفرینش با رصد دقیق و متنواب سطح سختی سئوالات، شیوه برگزاری و استانداردهای بروز شده نمره دهی آزمونهای اصلی آیلتس از طریق کسب اطلاع از اساتید ممتحن خود، استانداردترین سطح سختی و نمره دهی را برای آزمونهای آزمایشی خود برای تطابق حداکثری با شرایط واقعی آزمون اصلی IELTS بر می گزیند. شرکت بیش از ۱۸۰۰۰ نفر زبان آموز در سری آزمونهای آزمایشی آیلتس آفرینش و تجربه برگزاری بیش از ۳۰۰ مرحله آزمون آزمایشی و تطابق نتایج مستند داوطلبین آزمونهای آزمایشی آفرینش با آزمون اصلی IELTS، گواهی جدی بر این موضوع میباشد.

   
 • null

  7- برگزاری سکشن Listening توسط هدفون‌های حرفه‌ای سنهایزر

  (جدید) همواره یکی از دغدغه‌های اصلی شرکت کنندگان در آزمون‌های آیلتس، وجود هدفون در سکشن Listening آزمون آیلتس بوده است. در حالی که هنوز بسیاری از مراکز رسمی آیلتس در جهان همچنان از طریق اسپیکر اقدام به پخش فایل Listening در آزمونهای اصلی می‌نمایند، آفرینش با درک این دغدغه، از هدفونهای حرفه‌ای سنهایزر در آزمون ماک آیلتس خود بهره می‌برد. در حال حاضر Sennheiser جزو برترین‌های برند هدفون در دنیا می‌باشد. بدین ترتیب داوطلبان می‌توانند از طریق هدفون با تمرکز کامل در بخش Listening آزمون آیلتس آفرینش و بدون کوچکترین مزاحمت صوتی، سؤالات این بخش از آزمون را پاسخ دهند.

   
 • null

  8- انتخاب دلخواه تایم آزمون Speaking

  (جدید) در سیستم ثبت نام آنلاین آزمون ماک آیلتس آفرینش، امکان انتخاب تایم دلخواه آزمون Speaking وجود دارد. بدین ترتیب داوطلب می‌تواند بر اساس سلیقه و با توجه به شرایط خود، تایم مورد نظرش را در ماژول Speaking در سایت آفرینش انتخاب نماید.

   
 • null

  9- طول زمانی کاملاً استاندارد Interview در آزمون Speaking

  طول زمانی استاندارد Interview در آزمون آیلتس، ۱۱ تا ۱۴ دقیقه می باشد. بدیهی است صرف زمانی کمتری از ۱۱ دقیقه و بیشتر از ۱۴ دقیقه، استاندارد نمره آزمون Speaking را زیر سئوال می برد. Examiner های آفرینش عیناً این بازه زمانی استاندارد را رعایت می نمایند.

   
 • null

  10-ارائه‌ نتایج آزمون ماک آیلتس در کمترین زمان ممکن

  با وجود حجم عظیم تعداد شرکت کنندگان در آزمونهای آزمایشی IELTS آفرینش، این مؤسسه در اقدامی منحصر به فرد و با تکیه بر تلاش شبانه روزی اساتید ممتحن خود، نتایج هر چهار Skill آزمون (حتی Writing) را حداکثر تا ساعت ۱۸ بعد از ظهر روز سه‌شنبه هر هفته از طریق سایت خود در اختیار داوطلبان شرکت کننده قرار می دهد.

   
 • null

  11-ارائه‌ فایل اسکن شده تشریحی و تصحیح شده Writing

  آفرینش تنها به ارائه نمره Writing بسنده نمی کند! Writing ها به دقت توسط ممتحن مطالعه شده و تمامی اشتباهات آن در برگه توسط Examiner و با ذکر جزئیات درج می‌گردد. کار به اینجا هم ختم نمی‌شود! ممتحن با ارزیابی اشتباهات داوطلب، نکات آموزشی و کلیدی را جهت بهبود نمره داوطلب در آزمونهای بعدی به صورت تشریحی در برگه Writing وی توصیه می‌نماید. سپس برگه تصحیح شده تمامی داوطلبان آزمون توسط دستگاههای فوق پیشرفته و منحصر‌به‌فرد آفرینش در کمترین زمان و با بالاترین کیفیت ممکن، اسکن شده و بدون آنکه نیاز به مراجعه زبان‌آموز برای دریافت برگه ها وجود داشته باشد، فایل اسکن برگه‌ها جهت دانلود داوطبین در وب سایت آفرینش منتشر می‌گردد. بدیهی است داوطلبین می‌توانند در صورت تمایل با مراجعه حضوری به شعبه محل برگزاری آزمون، اصل برگه های Writing خود را دریافت نمایند. نمونه فایل اسکن شده Writing یکی از داوطلبان آزمون آزمایشی آیلتس آفرینش به همراه کامنتهای ممتحن را می‌توانید در زیر مشاهده نمایید.

  [Best_Wordpress_Gallery id=”2″ gal_title=”نمونه تصحیح Writing آزمون آزمایشی آیلتس”]

   
 • null

  12- ارائه فایل تصحیح و اسکن شده Answer sheet های Listening و Reading

  علاوه بر ارائه فایل اسکن شده Writing، خانه آیلتس آفرینش در اقدام منحصر به فرد دیگری، فایل تصحیح و اسکن شده Answer sheet های Listenig و Reading را نیز به داوطلبان آزمونهای آزمایشی خود ارائه می‌نماید. بدین ترتیب داوطلبان گرامی می‌توانند با مشاهد اصل برگه تصحیح شده، جزئیات کامل نحوه تصحیح و چگونگی نمره دهی آزمون ماک آیلتس خود را در پنل کاربریشان مشاهده نمایند.

   
 • null

  13- ارائه فایل صوتی Interview آزمون Speaking

  و این هم سنگ تمام آفرینش! فایل صوتی ضبط شده مصاحبه ممتحن با داوطلب پس از هر آزمون به همراه نمره آزمون Speaking و Task Card مربوطه آن مصاحبه در اختیار داوطلبان آزمون آزمایشی آیلتس آفرینش قرار خواهد گرفت.

   
 • null

  14- انتشار سیستماتیک نتایج آزمون با انتشار در پنل کاربری وب‌سایت آفرینش

  با هدف سهولت هر چه بیشتر زبان آموزان شرکت‌کننده در آزمون ماک آیلتس آفرینش و حذف رفت و آمدهای اضافی، نتایج هر آزمون روز سه‌شنبه هر هفته تا ساعت ۱۸، به صورت کامل (هر چهار Skill) در پنل کاربری داوطلبان در سایت www.afarinesh.org منتشر می‌گردد.

   
 • null

  15- پیشتیبانی‌ واقعی‌ و فردی‌ آموزشی‌

  پشیتبانان‌ آفرینش در راستای‌ پیگیری‌ مستمر روند آموزشی‌ کلیه‌ داوطلبان‌، پس از برگزاری هر آزمون ماک آیلتس، به صورت حضوری به‌ سئوالات‌، ابهامات‌ و مسائل آموزشی ‌زبان ‌آموزان‌ پاسخ‌ داده‌ و آخرین‌ راهنمایی  های‌ آموزشی‌ لازم‌ را جهت‌ کسب نتیجه موفق در آزمون رسمی IELTS به داوطلبین‌ ارائه‌ می‌دهند.

   
 • null

  16- طرح‌ بیمه‌ IELTS

  آفرینش با هدف‌ حمایت‌ و قدردانی‌ از داوطلبان‌ جدی‌ خود در سری‌ آزمونهای‌ برگزارشده‌، همچنین‌ ایجاد جو رقابت‌ سالم‌ و تشویقی‌ در راستای‌ ارتقاء سطح‌ کیفی‌ آزمونها و بالطبع‌ موفقیت ‌نهایی‌ کلیه‌ داوطلبان‌ در آزمون‌ اصلی‌، طرح‌ بیمه‌ IELTS را اجرا می‌نماید. طبق‌ نظرسنجی‌های‌ بعمل‌ آمده‌ از اعضای‌ خانواده‌ آفرینش ، این‌ طرح‌ از جمله‌ مؤثرترین‌ و آرامش‌ بخش‌ترین‌ خدمات‌ ارائه‌ شده‌ به‌ زبان‌آموزان‌ گرامی‌ می‌باشد. طبق‌ این‌ طرح‌ و به‌ استناد گارانتی مذکور، آفرینش تضمین‌ می‌نماید که حداقل نمره زبان آموز در هر یک از مهارتها در آزمون اصلی برابر با میانگین وی در ۸ آزمون باشد؛ به این مثال توجه کنید:

  زبان آموزی در ۸ آزمون ماک آیلتس نمرات ذیل را در مهارت نوشتن کسب کرده است:

  ۴٫۵ – ۵ – ۴ – ۶ – ۵٫۵ – ۵ – ۷ – ۶

  میانگین این زبان آموز در آزمون‌ها ۵٫۵ خواهد بود و طبق شرایط بیمه، اخذ حداقل نمره ۵٫۵ در آزمون ماک آیلتس برای وی گارانتی می‌شود و در صورت عدم کسب این حد نصاب، عیناً تمام مبالغ پرداختی زبان آموز مسترد خواهد گردید.

   
 • null

  17- امکان رزرو آنلاین آزمون آزمایشی آیلتس آفرینش

  با توجه به حجم بسیار بالای شرکت کنندگان در آزمون ماک آیلتس خانه آیلتس آفرینش و در جهت ایجاد رفاه بیشتر برای زبان آموزان، داوطلبان گرامی می‌توانند با توجه به ظرفیت باقیمانده در آزمون های آزمایشی Mock آفرینش و با مطالعه راهنمای آزمونهای آزمایشی، نسبت به رزرو آنلاین و شرکت در این آزمونها اقدام فرمایند.

آزمون آزمایشی آیلتس

وجوه تمایز آزمونهای تحلیلی آفرینش (جدید)

 • آزمون آزمایشی آیلتس ماک-IELTS Mock

  جدید: امکانات منحصربفرد کارنامه آزمونهای تحلیلی ماک آفرینش

  • مقایسه نمرات داوطلب با میانگین نمرات شرکت کنندگان در آزمون آزمایشی آیلتس

  • مقایسه نمرات داوطلب با میانگین نمرات شرکت کنندگان در ۱۲ سال اخیر

  • نمودار تغییرات نمرات در آزمونهای اخیر داوطلب

  • پراکندگی نمرات در تمامی اسکیلها

  • درصد پاسخگویی به سوالات آزمون آزمایشی آیلتس

  • سرعت پاسخگویی به سوالات Reading

  • الگوی خوانا بودن دستخط

  • تعداد غلطهای دیکته ای داوطلب در آزمون ماک آیلتس

   
 • ielts mock test

  2ـ تحلیل آموزشی Speaking توسط ممتحن

  پس از آزمون مصاحبه، ممتحن بر اساس چک لیست آموزشی در یک فایل صوتی مجزای ۳ تا ۵ دقیقه‌ای به بررسی کامل و جامع عملکرد زبان آموز می‌پردازد و نقاط ضعف و قوت وی را در قالب تحلیل و توصیه های کاربردی بیان می‌کند. همچنین راهکارهایی مفید برای ارتقای مهارت اسپیکینگ شخص داوطلب ارائه می‌شود. لازم به ذکر است تمامی این بازخوردها بر اساس استانداردهای آزمونهای رسمی IELTS ارائه خواهد شد.

   
 • ielts mock test

  3- تحلیل آموزشی مصحح از Writing

  هر یک از داوطلبان ضمن دریافت بازخورهای نوشتاری، در یک فایل صوتی مجزا (۳ تا ۵ دقیقه)، توضیحات جامع تر ممتحن را در مورد عملکرد خود دریافت می‌کنند و با نقاط ضعف و قوت خود آشنا می‌شوند. همچنین از راهکارها، تحلیل و توصیه های کاربردی مصصح Writing برای ارتقای این مهارت بهره‌مند خواهند شد.

   
 • ielts mock test

  3ـ تحلیل آماری برگه Listening

  تحلیل آماری برگه Listening بر اساس نوع سوالات پاسخ داده شده و میزان سختی آنها، مقایسه داوطلب با دیگر شرکت کنندگان آزمون ماک آیلتس، به انضمام نمودار پیشرفت داوطلب

   
 • ielts mock test

  5ـ تحلیل آماری برگه Reading

  تحلیل آماری برگه Reading بر اساس نوع سوالات پاسخ داده شده و میزان سختی آنها، مقایسه داوطلب با دیگر شرکت کنندگان آزمون آزمایشی آیلتس، به انضمام نمودار پیشرفت داوطلب

مقایسه آزمون‌های آیلتس استاندارد، تحلیلی و اکسپرس آفرینش

آزمون آزمایشی آیلتس

مقایسه آزمون‌های آیلتس استاندارد، تحلیلی و اکسپرس آفرینش

خانه آیلتس آفرینش پس از ۱۰ سال برگزاری مستمر آزمونهای آزمایشی IELTS، اینک به پشتوانه تجربیات عظیم خود، سری جدید آزمونهای تحلیلی IELTS خود را معرفی میکند. که در زیر به تفصیل به آن اشاره شده است:

آزمونهای تحلیلی چه تفاوتی با آزمونهای استاندارد دارد؟

آزمونهای تحلیلی آیلتس آفرینش در واقع همان شرایط آزمون استاندارد را دارند؛ شرایط آزمونها کاملاً مشابه با آزمونهای اصلی IELTS است و سؤالات آزمون کاملاً استاندارد و غیر تکراری است. تنها تفاوت آزمونهای استاندارد و تحلیلی، خدمات پس از آزمون منحصر به فرد آزمونهای تحلیلی میباشد!

آزمونهای تحلیلی را انتخاب کنم یا استاندارد؟

آزمونهای استاندارد: این نوع آزمون مناسب داوطلبانی است که میخواهند به سرعت خود را در شرایط استاندارد آزمون قرار داده و وضعیت خود را در ۴ مهارت پیش از آزمون اصلی مورد ارزیابی قرار دهند.

آزمونهای تحلیلی: این نوع آزمون مناسب داوطلبانی است که میخواهند علاوه بر مشخص شدن نمره مهارتهایشان در ۴ اسکیل آزمون، ارزیابی دقیقی از نقاط ضعف خود داشته باشند. به عنوان مثال داوطلبان بسیاری را میشناسیم که بارها در آزمونهای آزمایشی آفرینش شرکت کرده اند و نمره رایتینگ آنها در چند آزمون آزمایشی پی در پی، روند ثابتی را داشته است و هرچه تلاش کرده اند، نتوانسته اند نمره مهارت خود را تا حد ایده آل شان ارتقا دهند! چرا که با وجود تمام تلاشها و مطالعاتشان نمیدانند علت عدم رشد نمراتشان کجاست و ارزیابی صحیحی از نقاط ضعفشان ندارند. اینجاست که ممتحنین آفرینش تحلیل دقیقی از آزمون داوطلب انجام داده و با ارائه راهکارهای علمی و نمودارهای رشد، مسیر صحیح مطالعه را به داوطلبان نشان میدهدند.

معرفی آزمون اکسپرس آفرینش

در سرویس جدید اکسپرس آزمون ماک آفرینش که با ظرفیت محدود ایجاد شده است، داوطلبان گرامی می‌توانند بدون نوبت و بلافاصله در آزمون ماک هفته بعدی آفرینش شرکت نمایند و تنها ۴ ساعت پس از آزمون نتایج خود را دریافت نمایند.

آزمون اکسپرس آفرینش مناسب داوطلبانی می‌باشد که زمان کمی تا آزمون اصلی خود دارند و سرعت عمل در اعلام نتایج آزمون ماک آیلتس برای آنها اهمیت ویژه‌ای دارد.

ظرفیت آزمون ماک اکسپرس آفرینش به صورت هفتگی (سه‌شنبه ساعت ۱۲) باز می‌شود و ظرفیت آن بسیار محدود است.

در آزمون اکسپرس نتایج ۴ اسکیل همراه با فایلهای پاسخنامه و فایل صوتی مصاحبه به داوطلب ارائه می‌شود و به واسطه سرعت عمل در اعلام نتایج، تحلیل اسپیکینگ و رایتینگ داوطلب انجام نخواهد شد.

وجوه تمایز آزمونهای تحلیلی آفرینش (جدید)

 • آزمون آزمایشی آیلتس ماک-IELTS Mock

  1ـ جدید: امکانات منحصربفرد کارنامه آزمونهای تحلیلی ماک آفرینش

  • مقایسه نمرات داوطلب با میانگین نمرات شرکت کنندگان در آزمون
  • مقایسه نمرات داوطلب با میانگین نمرات شرکت کنندگان در ۱۰ سال اخیر
  • نمودار تغییرات نمرات در آزمونهای اخیر داوطلبپ
  • پراکندگی نمرات در تمامی اسکیلها
  • درصد پاسخگویی به سوالات
  • سرعت پاسخگویی به سوالات Reading
  • الگوی خوانا بودن دستخط
  • تعداد غلطهای دیکته ای داوطلب
   
 • ielts mock test

  2ـ تحلیل آموزشی Speaking توسط ممتحن

  پس از آزمون مصاحبه، ممتحن بر اساس چک لیست آموزشی در یک فایل صوتی مجزای ۳ تا ۵ دقیقه ای به بررسی کامل و جامع عملکرد زبان آموز می پردازد و نقاط ضعف و قوت وی را در قالب تحلیل و توصیه های کاربردی بیان میکند. همچنین راهکارهایی مفید برای ارتقای مهارت اسپیکینگ شخص داوطلب ارائه میشود. لازم به ذکر است تمامی این بازخوردها بر اساس استانداردهای آزمونهای رسمی IELTS ارائه خواهد شد.

   
 • ielts mock test

  3- تحلیل آموزشی مصحح از Writing

  هر یک از داوطلبان ضمن دریافت بازخورهای نوشتاری، در یک فایل صوتی مجزا (۳ تا ۵ دقیقه)، توضیحات جامع تر ممتحن را در مورد عملکرد خود دریافت میکنند و با نقاط ضعف و قوت خود آشنا میشوند. همچنین از راهکارها، تحلیل و توصیه های کاربردی مصصح Writing برای ارتقای این مهارت بهره مند خواهند شد.

   
 • ielts mock test

  3ـ تحلیل آماری برگه Listening

  تحلیل آماری برگه Listening بر اساس نوع سوالات پاسخ داده شده و میزان سختی آنها، مقایسه داوطلب با دیگر شرکت کنندگان آزمون، به انضمام نمودار پیشرفت داوطلب

   
 • ielts mock test

  5ـ تحلیل آماری برگه Reading

  تحلیل آماری برگه Reading بر اساس نوع سوالات پاسخ داده شده و میزان سختی آنها، مقایسه داوطلب با دیگر شرکت کنندگان آزمون، به انضمام نمودار پیشرفت داوطلب

نمونه کارنامه آزمون تحلیلی آیلتس آفرینش

 

 

آیلتس | آزمون آیلتس IELTS

آیلتس (به انگلیسی: IELTS مخفف International English Language Testing System) (نظام بین‌المللی ارزشیابی زبان انگلیسی) در حال حاضر یکی از معتبرترین آزمون‌های زبان انگلیسی است که در سراسر دنیا برگزار می‌شود. آیلتس در واقع آزمونی بریتانیایی بوده و از این نظر در مقابل تافل، آزمون آمریکایی قرار می‌گیرد. این آزمون توسط دانشگاه کمبریج انگلستان، شورای فرهنگی بریتانیا و مرکز آیلتس استرالیا برگزار می‌شود.

آزمون آیلتس IELTS از ۴ بخش شنیدار، خواندن، نوشتن و مکالمه تشکیل شده‌است. کل آزمون دارای دو گونه آکادمیک و عمومی است که گونه آکادمیک مشکل تر بوده و همین آزمون است که برای ورود به دانشگاه‌ها مورد نیاز می‌باشد.

IELTS یا International English Language Testing System یک امتحان زبان انگلیسی است و از اعتباری بین‌المللی برخوردار می‌باشد. آزمون آیلتس IELTS معیاری است جهت سنجش دانش زبان انگلیسی اشخاصی که می‌خواهند در کشورهای انگلیسی زبان درس بخوانند، کار کنند و یا به آن کشورها مهاجرت نمایند. امتحان IELTS با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا برگزار می‌شود.

آزمون آیلتس IELTS از بالاترین و معتبرترین استانداردهای بین‌المللی جهت سنجش سطح زبان انگلیسی داوطلبان پیروی می‌کند و چهار توانائی Writing ،Reading ،Listening و Speaking را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. بسیاری از دانشگاهها در کشورهای مختلفی همچون کانادا، انگلستان، استرالیا، نیوزلند و آمریکا امتحان IELTS را به رسمیت می‌شناسند. همچنین جهت مهاجرت به کشورهای کانادا، استرالیا و نیوزلند، داشتن مدرک IELTS الزامی است. این امتحان در بیش از ۲۷۰ مرکز امتحانی واقع در ۱۱۰ کشور مختلف دنیا برگزار می‌گردد. شرکت کنندگان در امتحان IELTS به طیف وسیعی از سوالات بسیار ساده تا بسیار مشکل پاسخ می‌دهند. نمره هر بخش از امتحان بین صفر تا ۹ می‌باشد. نمره کلی امتحان با معدل گیری از نمره چهار بخش امتحان محاسبه می‌گردد. در کارنامه IELTS، علاوه بر نمره کلی، نمره هر بخش بطور جداگانه ذکر می‌شود.

هر دانشگاه برای پذیرش متقاضیان حداقل نمره‌ای را مشخص می‌کند و اکثر آنها حداقل نمره کلی ۶٫۵ را می‌خواهند بطوریکه نمره هر بخش هم از ۶ کمتر نباشد (البته این قاعده کلی است و هر دانشگاه شرایط خاص خود را دارد). به عنوان مثالی دیگر، برای اینکه حداکثر امتیاز زبان انگلیسی را جهت مهاجرت به کانادا کسب نمایید، باید در هر چهار قسمت امتحان IELTS حداقل نمره ۷ بگیرید.

در روز آزمون آیلتس IELTS ابتدا به سوالات Listening سپس به سوالات Reading و بعد به سوالات Writing پاسخ خواهید داد. تاریخ و ساعت برگزاری قسمت Speaking در روز امتحان به شرکت کنندگان اعلام می‌شود و معمولاً امتحان Speaking از عصر روز امتحان شروع شده و بمدت ۵ روز ادامه می‌یابد. داوطلبانی که از شهرهای دیگر به تهران می‌آیند، برای امتحان Speaking در اولویت هستند و باید در هنگام ثبت نام، اسم خود را در لیستی جداگانه به ثبت برسانند. تمامی مراحل کتبی امتحان باید با مداد نوشته شود و داوطلبان اجازه استفاده از خودنویس یا خودکار را در هیچ مرحله‌ای از امتحان کتبی ندارند.

 

آزمون آیلتس IELTS سیستم برگزاری آزمون زبان انگلیسی در سطح بین المللی و آزمون زبان انگلیسی ثبت شده در سراسر دنیا است. آیلتس یکی از پیشگامان آزمون چهار مهارت زبان انگلیسی طی ۲۱ سال گذشته بوده است و به تنظیم استانداردهایی برای آزمون زبان انگلیسی در حال حاضر نیز ادامه می دهد. بالغ بر ۶۰۰۰ سازمان و بیش از ۱٫۵ میلیون آزمون گیرنده در سرتاسر جهان به آیلتس اعتماد دارد و ان را به عنوان شاخصی معتبر، ایمن و ارزشمند برای توانایی واقعی در برقراری ارتباط به زبان انگلیسی در زمینه تحصیل، مهاجرت و اعتبار حرفه ای می شناسند. آیلتس تحت تملک مشترک آزمونهای انجمن بریتانیا، IDP ، آیلتس استرالیا و esol دانشگاه کمبریج از طریق بیش از ۸۰۰ مرکز آزمون و محل برگزاری در بالغ بر ۱۳۰ کشور دنیا میباشد.

انجمن بریتانیا

انجمین بریتانیا افراد ساکن در سرتاسر جهان را به فرصتهای یادگیری و ایده های خلاقانه در انگلستان پیوند می دهد و روابطی دائمی بین انگلستان و کشورهای دیگر ایجاد می نماید. انجمن بریتانیا سازمان بین المللی انگلستان برای فرصت تحصیلی و روابط فرهنگی است و در ۱۰۷ کشور در سرتاسر دنیا دارای نمایندگی می باشد. لطفاً با آدرس ielts@britishcouncil.org برای اطلاعاتی بیشتر تماس حاصل نمایید.

IDP : آیلتس استرالیا

IDP: ایلتس استرالیا شرکت تابعه آموزش IDP ، یکی از سازمانهای آموزشی و تحصیلی پیشرو در سرتاسر جهان است که در استرالیا ، ایالات متحده و انگلستان کرسیهای تحصیلی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد. آموزش IDP با چهل سال تجربه در آموزش عالی بین المللی همراه است. شرکت مسئولیت محدود Pty استرالیا آیلتس شبکه ای بالغ بر ۱۰۰ مرکز آزمون آیلتس را در بیش از ۳۵ کشور مدیریت می نماید. لطفاً با آدرس elts@idp.com برای اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید.

آزمونهای ESOL دانشگاه کمبریج (ESOL کمبریج)

ESOL کمبریج پیشگام در ارائه آزمونهایی برای فراگیران زبان انگلیسی در دنیا می باشد. آزمونهای کمبریج از سوی بیش از ۸۵۰۰ سازمان در سرتاسر دنیا شناخته شده می باشند و از سوی بالغ بر ۳ میلیون نفر در هر سال در ۱۳۵ کشور اخذ می شوند.

 

  انواع آزمون آیلتس IELTS

آزمون آیلتس IELTS در دو نوع Academic و General Training برگزار می‌شود. امتحان Academic مخصوص کسانی است که می‌خواهند در یک دانشگاه انگلیسی زبان ادامه تحصیل دهند در حالیکه امتحان General Training مخصوص کسانی است که می‌خواهند به یک کشور انگلیسی زبان مانند کانادا، استرالیا و یا نیوزلند مهاجرت کنند.

آزمون آکادمیک توانایی انگلیسی داوطلبانی را می‌سنجد که قصد دارند تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی و بالاتر در یک دانشگاه انگلیسی زبان ادامه دهند. آزمون جنرال ترینینگ معلومات داوطلبان را در بستری علمی-اجتماعی می‌سنجد. آزمون جنرال ‌ترینینگ برای کسانی مناسب است که به‌منظور گذراندن دوره‌های کوتا‌ه ‌مدت کاری و یا دست‌ یافتن به ‌فرصت‌های شغلی یا مهاجرت قصد سفر به این کشور‌ها را دارند. در آیلتس توانایی‌های شنیدن، خواندن، نوشتن، و صحبت ‌کردن در چهار قسمت جداگانه سنجیده می‌شود. در حالیکه توانایی شنیداری و صحبت‌کردن داوطلبان امتحان آکادمیک و جنرال‌ترینیگ به‌ روش کاملاً ‌مشابه سنجیده می شود ، هر یک از این دو گروه، سوالات جداگانه‌ای در قسمت‌های خواندن و نوشتن دریافت می‌کنند. مسئولیت انتخاب نوع امتحان بر عهده متقاضی بوده و باید هنگام ثبت نام، نوع امتحان مورد نظر خود را در فرم ثبت ‌نام قید کنند. کل امتحان ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه طول می کشد.

آزمون آیلتس IELTS

سه بخش اول هر امتحان در یک روز برگزار می‌شود، اما بخش مصاحبه‌ ممکن است در طول یک‌هفته بعد و یا یک هفته قبل از امتحان برگزار شود.

 

ساختار آزمون آیلتس

 آیلتس جنرالآیلتس آکادمیک
اسپیکینگزمان۱۱ تا ۱۴ دقیقه۱۱ تا ۱۴ دقیقه
نوع سوالاتشامل سه بخش:

 

۱. پاسخ به سوالات ممتحن درباره موضوعات آشنا مانند محل زندگی، کار، تحصیل و علایق.

۲. دریافت یک کارت با چند سوال در مورد یک موضوع، یک دقیقه فکر کردن درباره موضوع و صحبت کردن درباره آن به مدت ۲ دقیقه

۳. پاسخ دادن به سوالات بیشتر(سوالات مفهومی تر) در رابطه با موضوع بخش قبل.

شامل سه بخش:۱. پاسخ به سوالات ممتحن درباره موضوعات آشنا مانند محل زندگی، کار، تحصیل و علایق.

 

۲. دریافت یک کارت با چند سوال در مورد یک موضوع، یک دقیقه فکر کردن درباره موضوع و صحبت کردن درباره آن به مدت ۲ دقیقه

۳. پاسخ دادن به سوالات بیشتر(سوالات مفهومی تر) در رابطه با موضوع بخش قبل.

هدفارزیابی تلفظ، انسجام، دایره واژگان، روان و سلیس بودن گفتار، توانایی بیان و سازماندهی نظرات، توانایی تحلیل و استدلال موضوعارزیابی تلفظ، انسجام، دایره واژگان، روان و سلیس بودن گفتار، توانایی بیان و سازماندهی نظرات، توانایی تحلیل و استدلال موضوع
لیسنینگ

 

 

زمان۳۰ دقیقه (به علاوه ۱۰ دقیقه زمان برای انتقال پاسخ‌ها با پاسخ‌نامه)۳۰ دقیقه (به‌ علاوه ۱۰ دقیقه زمان برای انتقال پاسخ‌ها با پاسخ‌نامه)
نوع سوالاتشامل ۴ فایل صوتی و ۴۰ سوال

 

۱. مکالمه‌ای بین دو فرد در یک موقعیت اجتماعی روزمره

۲. یک سخنرانی در مورد مسائل روزمره مثلاً امکانات یک شهر

۳. مکالمه‌ای بین دو تا چهارنفر درمورد مسائل آموزشی

۴. یک سخنرانی آکادمیک مثلا سخنرانی در دانشگاه

Ø     سوالات مطرح شده از فایل صوتی می‌تواند به صورت چهار گزینه‌ای، تطبیق دادن (matching)، نام‌گذاری نقشه و نمودار،خلاصه نویسی، جواب کوتاه، پر کردن فرم، جدول، جمله و … با کلمات مناسب باشد.

شامل ۴ فایل صوتی و ۴۰ سوال:

 

۱. مکالمه‌ای بین دو فرد در یک موقعیت اجتماعی روزمره

۲. یک سخنرانی در مورد مسائل روزمره مثلاً امکانات یک شهر

۳. مکالمه‌ای بین دو تا چهار نفر در مورد مسائل آموزشی

۴. یک سخنرانی آکادمیک مثلا سخنرانی در دانشگاه

Ø      سوالات مطرح شده از فایل صوتی می‌تواند به صورت چهار گزینه‌ای، تطبیق دادن (matching)، نام‌گذاری نقشه و نمودار، جواب کوتاه، خلاصه نویسی، پر کردن فرم، جدول، جمله و … با کلمات مناسب باشد.

هدفارزیابی مهارت‌هایی ازجمله درک نکات اصلی و جزییات اطلاعات، درک نظر و افکار افراد و درک هدف صحبت‌هاارزیابی مهارت‌هایی ازجمله درک نکات اصلی و جزییات اطلاعات، درک نظر و افکار افراد و درک هدف صحبت‌ها
ریدینگزمان۶۰ دقیقه۶۰ دقیقه
نوع سوالات
 • شامل ۴۰ سوال
 • ۳ متن در رابطه با مسائل روزمره برگرفته از کتاب‌ها، مجلات و روزنامه‌ها و دستورالعمل شرکت‌ها

Ø     سؤال‌های این بخش به صورت‌های زیر مطرح می‌شود:

چهارگزینه‌ای، شناسایی اطلاعات (صحیح، غلط، داده نشده است)، شناسایی دیدگاه و ادعاهای نویسنده (بله، خیر، داده نشده است)، تطبیق اطلاعات، عنوان، جزئیات، کامل کردن جمله، خلاصه نویسی، یادداشت، جدول، نام‌گذاری نمودار و پاسخ کوتاه به سؤال

 • شامل ۴۰ سوال
 • ۳ متن طولانی در انواع مختلف (تحلیلی، توصیفی، مقایسه ای و …)
 • متنها برگرفته از کتاب‌ها، روزنامه‌ها و مجلات)
 • متن‌ها نیازمند تخصص خاصی نیستند اما مناسب متقاضیان دانشگاه می‌باشند.

Ø     سؤال‌های این بخش به صورت‌های زیر مطرح می‌شود:

چهارگزینه‌ای، شناسایی اطلاعات (صحیح، غلط، داده نشده است)، شناسایی دیدگاه و ادعاهای نویسنده (بله، خیر، داده نشده است)، تطبیق اطلاعات، عنوان، جزئیات، کامل کردن جمله، خلاصه نویسی، یادداشت، جدول، نام‌گذاری نمودار و پاسخ کوتاه به سؤال.

هدفارزیابی مهارت‌هایی ازجمله تندخوانی، تشخیص موضوع اصلی یا نظر نویسنده، درک جزییاتارزیابی مهارت‌هایی ازجمله تندخوانی، تشخیص موضوع اصلی یا نظر نویسنده، درک جزییات
رایتینگزمان۶۰ دقیقه۶۰ دقیقه
نوع سوالاتشامل دو تسک:

 

۱. نوشتن نامه‌ای رسمی، نیمه رسمی یا غیررسمی  با تعداد  حداقل ۱۵۰ کلمه

۲. نوشتن رایتینگی با تعداد حداقل ۲۵۰ کلمه

شامل دو تسک:

 

۱. تحلیل، توصیف یا خلاصه نویسی داده‌های یک نمودار یا جدول با تعداد حداقل ۱۵۰ کلمه

۲. نوشتن رایتینگی رسمی با تعداد حداقل ۲۵۰ کلمه

هدفارزیابی مهارت‌های نامه‌نگاری و پیروی از اصول نامه‌نگاری، ارزیابی مهارت‌هایی ازجمله انسجام، نکات گرامری، انتخاب کلمات، سازمان‌دهی اطلاعات، ساختار متن و پاراگراف و …ارزیابی تحلیل جدول یا نمودار، تشخیص اطلاعات اصلی و جزییات نمودارها، ارائه توصیف و یا تحلیل آکادمیک، و رعایت نکاتی ازجمله انسجام، نکات گرامری، انتخاب کلمات، سازمان‌دهی اطلاعات، ساختار متن و پاراگراف و …

 

IELTS Life Skills برای متقاضیان دریافت ویزای Family Member برای انگلستان می‌باشد. پیش از ارائه آزمون لایف اسکیلز، ۷۶% از شرکت کنندگان متقاضی شرکت در آیلتس آکادمیک و ۲۴% دیگر نیز داوطلب آیلتس جنرال بودند.

هر مؤسسه شرایط پذیرش متفاوتی دارد. در بعضی موارد هم آیلتس آکادمیک و هم جنرال از متقاضی پذیرفته می‌شود. اگر مطمئن نیستید که در کدام نوع آزمون باید شرکت کنید، با مؤسسه مورد نظر تماس بگیرید و از شرایط مطلع شوید.

هر چهار مهارت زبان شنیداری، خواندن و درک مطلب، نوشتاری و گفتاری، در آزمون آیلتس جنرال و آکادمیک سنجیده می‌شود مگر این که به خاطر ناتوانی جسمی از یکی از مهارت‌ها، معاف شوید.

مهارت‌های شنیداری و گفتاری در دو نوع آزمون جنرال و آکادمیک مشترک ولی بخش‌های خواندن (درک مطلب) و نوشتاری متفاوت است.

توجه داشته باشید که برای دریافت ویزای انگلستان حتما باید مدرک آیلتس مورد تایید انگلستان یا همان UKVI را دریافت نمایید. دقت کنید که UKVI یکی از انواع آزمون آیلتس نیست و نباید آنرا با آزمون آیلتس لایف اسکیلز اشتباه گرفت. آیلتس UKVI تنها به مرکز برگزارکننده آزمون ارتباط داشته به نحوی که این مراکز باید مورد تایید دولت انگلستان باشد.

 

 ساختار آزمون آیلتس لایف اسکیلز IELTS Life Skills

ساختار آزمون آیلتس لایف اسکیلز

آزمون سطح A2 تنها در انگلستان برگزار می‌شود.

سطح A1

 

زمان: ۱۶ تا ۱۸ دقیقه

سطح B1زمان: ۲۲ دقیقه
لیسنینگاسپیکینگلیسنینگاسپیکینگ
نوع سوالات
 • گوش دادن به یک فایل صوتی ۲ تا ۳ دقیقه‌ای و پاسخ به سوالات کتبی
 • سوال پرسیدن ممتحن درباره فایل صوتی برای ارزیابی میزان درک داوطلبان از فایل صوتی

نکته: موضوع بحث بعدی در بخش اسپیکینگ نیز موضوع فایل صوتی خواهد بود.

شامل سه بخش:

 

 • پاسخ دادن به سوالات کلی و اطلاعات شخصی
 • ارائه یک موضوع توسط ممتحن (مانند خرید، خانواده، موسیقی و …) و سوال پرسیدن دو داوطلب از یکدیگر
 • پاسخ به سوالات، بعداز گوش دادن به یک فایل صوتی
 • گوش دادن به یک فایل صوتی ۲ تا ۳ دقیقه‌ای و پاسخ به سوالات کتبی
 • سوال پرسیدن ممتحن درباره فایل صوتی برای ارزیابی میزان درک داوطلبان از فایل صوتی

نکته: موضوع بحث بعدی در بخش اسپیکینگ نیز موضوع فایل صوتی خواهد بود.

شامل چهار بخش:

 

 • پاسخ دادن به سوالات کلی و اطلاعات شخصی
 • ارائه یک موضوع توسط ممتحن (مانند خرید، خانواده، موسیقی و …) و سوال پرسیدن دو داوطلب از یکدیگر
 • صحبت کردن یکی از داوطلبان به مدت یک دقیقه و نیم درمورد یک موضوع و سوال پرسیدن داوطلب دیگر در مورد مطالبی که گفته شد.
 • مکالمه دو داوطلب در مورد یک موضوع به مدت ۷ دقیقه
مهارت‌های مورد نیازتوصیف کردن، بیان نظر، صحبت درمورد اطلاعات شخصی، بیان موافقت و مخالفت، توضیح دادن و ذکر دلیل، پیشنهاد دادن، انتخاب کردن و تصمیم گرفتنتمام موارد ذکر شده در مورد سطح A1 به علاوه:

 

مقایسه کردن، برنامه ریزی کردن، متقاعد کردن، بیان تضاد، دلیل یا هدف، سوال کردن در مورد اتفاقات آینده یا گذشته، بیان امکان یا احتمال در آینده

موضوع سوالاتمسائل روزمره مانند اطلاعات و تجربیات شخصی، خانواده و دوستان، خرید کالا، کار، سلامتی، تفریح، آموزش، حمل و نقل، آب و هوا
نحوه نمره‌دهی

در این آزمون نمره عددی ارائه نمی‌شود و نتایج به دو صورت قبول و مردود اعلام می‌شود.

 

 Listening

این بخش از آزمون آیلتس IELTS حدوداً ۳۰ دقیقه به‌طول می انجامد. چهل ‌سوال در چهار بخش در دفتر‌چه‌ای در اختیار داوطلب قرار می‌گیرد. Listening تنها یکبار پخش‌ خواهد شد. البته به داوطلبان این فرصت داده می‌شود تا سوال‌ها را پیش از پخش مطالعه کنند و پس از پایان گرفتن هر بخش نیز داوطلبان فرصتی دارند تا جواب‌های خود را باز‌بینی نمایند. پاسخ‌ها همگی پس از شنیده‌ شدن باید در دفتر‌چه سوالات نوشته شود. با پایان گرفتن نوار به شرکت‌کنندگان ده دقیقه فرصت داده می شود تا پاسخ‌های خود را از دفتر‌چه سوالات به پاسخنامه منتقل کنند.

دو بخش اول در این قسمت به مکالماتی با بستر اجتماعی اختصاص داده شده است. معمولاً این قسمت شامل مکالمه‌ای بین دو یا چند‌نفر بوده و در انتها نیز صحبت‌های یک‌نفر پخش می‌شود. دو بخش پایانی به موقعیت‌هایی تاکید می‌کند که بیشتر جنبه دانشگاهی و تحصیلی دارند. در این بخش نیز مکالمه‌ای بین حد‌اکثر چهار‌ نفر و یک صحبت یک ‌نفره پخش‌ می‌شود. در این بخش از طیف گسترده‌ای از لهجه‌ها و گویش‌های مختلف زبان انگلیسی استفاده می‌شود.

 

Academic Reading

برای پاسخ دادن به چهل سوال این بخش از آزمون آیلتس IELTS به داوطلبان ۶۰ دقیقه فرصت داده می‌شود. سوالات و متن‌ها در سه بخش، شامل حدود ۲۰۰۰ تا ۲۷۰۰ کلمه، و در یک دفتر‌چه به داوطلب تحویل داده می شود. پس از سپری شدن یک ‌ساعت، این دفتر‌چه به ‌همراه پاسخنامه از داوطلب گرفته می شود. در این بخش، برخلاف قسمت اول امتحان به داوطلب فرصتی برای انتقال پاسخ‌ها به پاسخ‌نامه داده نمی‌شود.

متون به‌کار گرفته‌شده در دفتر‌چه‌ سوالات از مجله‌ها، جزوات، کتاب‌ها، و روزنامه‌ها انتخاب شده‌اند و مخاطب همه آنها خواننده غیر متخصص است. حداقل یکی از این سه بخش شامل یک نوشته استدلالی ظریف است و یک بخش نیز به محتوای غیر نوشتاری و همراه با نمودار یا شکل اختصاص دارد. در صورتی که متن حاوی لغات تخصصی و فنی باشد، واژه‌نامه‌ای کوتاه نیز همراه متن خواهد آمد.

 

تفاوت اصلی GT Reading و Academic Reading در آزمون آیلتس IELTS، محتوا و سطح پیچیدگی متون استفاده شده است. در GT Reading، بخش اول‌ بر مواجه با موقعیت ‌های اجتماعی تمرکز دارد. این بخش شامل متونی است که به مراودات اجتماعی ابتدایی و روزمره تعلق داشته و نگرشی به‌ سمت جمع ‌آوری، یافتن، و تهیه اطلاعات در آنها وجود دارد.

بیشتر توجه در بخش دوم به‌ جزوات آموزشی و احتیاجات رفاهی است. این بخش به متن یا متن‌هایی اختصاص داده شده که انگلیسی پیچیده‌تری در آنها استفاده به‌کار گرفته‌شده است. متن‌ نسبتاً بلندتری در بخش سوم در انتظار داوطلبان خواهد بود که از طریق آن توانایی خواندن نثر‌های بلند در شرکت‌کنندگان سنجیده می‌شود. در این بخش بیشتر خواندن نثر‌های پیچیده مد نظر است تا درک ‌مطالب استدلالی.

 

 

برای این بخش از آزمون آیلتس IELTS، یک‌ساعت زمان در نظر گرفته شده است. در طول این مدت به داوطلبان دو موضوع برای نوشتن داده خواهد شد. پیشنهاد می‌شود که شرکت‌کنندگان در امتحان بیست‌ دقیقه اول را به نوشتن سوال اول اختصاص داده و چهل دقیقه باقی‌مانده را صرف پاسخ به سوال دوم کنند. پاسخ به سوال اول لازم است حد‌اقل در ۱۵۰ کلمه نوشته شود. حداقل تعداد کلمات برای موضوع دوم ۲۵۰ کلمه است. به پاسخ‌هایی که کمتر از این‌ میزان کلمه داشته‌ باشند نمره کامل داده نخواهد شد.

در موضوع اول به داوطلب یک جدول یا نمودار داده شده و از او خواسته می شود تا اطلاعات نمایش‌داده شده در جدول را با جملات خود توضیح دهد. موضوع دوم در قالب یک سوال از داوطلب خواهد خواست تا نظر یا عقیده موافق یا مخالف خود را نسبت به یک مسئله بیان کند.

 

 

برای این بخش از آزمون آیلتس IELTS، یک‌ساعت زمان در نظر گرفته شده است. در طول این زمان به داوطلبان دو موضوع برای نوشتن داده خواهد شد. پیشنهاد می‌شود که شرکت‌کنندگان در امتحان بیست‌ دقیقه اول را به نوشتن سوال اول اختصاص دهند و چهل دقیقه باقی‌مانده را صرف پاسخ به سوال دوم کنند. پاسخ به سوال اول لازم است حد‌اقل در ۱۵۰ کلمه نوشته شود. حداقل تعداد کلمات برای موضوع دوم ۲۵۰ کلمه است. به پاسخ‌هایی که کمتر از این‌ میزان کلمه داشته‌ باشند نمره کامل داده نخواهد شد.

در موضوع اول از داوطلب خواسته می شود تا نامه‌ای به مخاطبی فرضی نوشته و در نامه‌اش مسئله‌ای را توضیح داده یا مشکلی را شرح دهد. موضوع دوم در قالب یک سوال از داوطلب خواهد خواست تا عقیده موافق یا مخالف خود را نسبت به یک مسئله بیان کند.

 

مصاحبه داوطلبان در آزمون آیلتس IELTS بین ۱۱ تا ۱۴ دقیقه به‌ طول می انجامد. در طول این زمان داوطلب به سوالات مطرح شده از سوی مصاحبه‌گر پاسخ خواهد داد. این مصاحبه ضبط می‌شود.
در بخش اول مصاحبه، داوطلب به‌ سوالات عمومی و شخصی در مورد محل ‌زندگی‌، وضعیت خانوادگی، شغلی و همینطور علایقش پاسخ خواهد داد. این بخش ۴ تا ۵ دقیقه به‌طول می‌انجامد.
در بخش دوم به داوطلب موضوعی، که بر روی یک کارت نوشته شده ‌است، داده می‌شود و از وی خواسته می شود تا به مدت دو دقیقه در مورد آن موضوع صحبت کرده و نظر و عقیده خود را اظهار کند. داوطلب می‌تواند پیش از شروع صحبت به مدت یک‌ دقیقه در مورد محور‌هایی که در مورد آنها صحبت‌خواهد کرد فکر کرده و یادداشت بردارد. پس از خاتمه دو دقیقه داوطلب به یک یا دو سوال پایانی در رابطه با موضوع پاسخ خواهد داد.
در بخش سوم داوطلب به بحثی چهار تا پنج‌دقیقه‌ای با مصاحبه‌گر وارد می شود که محور آن به‌نوعی به موضوع مورد بحث در کارت مربوط است.

نمره هر بخش از امتحان بین صفر تا ۹ می‌باشد. نمره کلی امتحان با معدل گیری از نمره چهار بخش امتحان محاسبه می‌گردد. در کارنامه آیلتس، علاوه بر نمره کلی، نمره هر بخش بطور جداگانه ذکر می‌شود.

 

 

 • طراحی اولیه (ارائه سؤالات متنوع توسط متخصصان از سراسر جهان)
 • ویرایش اولیه (انتخاب یکسری از سؤالات منتخب و متناسب)
 • ویرایش اصلی (ویرایش ساختاری محتوایی و نگارش سؤالات منتخب)
 • شبیه‌سازی (اجرای آزمون در چند مرحله بر روی گروهی از داوطلبان)
 • نهایی‌سازی استانداردها (ایراد گیری و رفع اشکالات و نواقص موجود براساس اطلاعات به دست آمده از شبیه سازی)
 • ساختاربندی و اجرای نهایی (ساختار و ترکیب نهایی توسط تیم چند نفره و اجرای نهایی در سراسر مراکز جهان)

 

فرم گزارش آزمون

فرم گزارش آزمون ظرف ۱۳ روز پس از آزمون برای شما ارسال می گردد. تمامی محورهای آزمون برای شما روی فرم گزارش آزمون ارسال خواهد شد.

فرم گزارش آزمون را در محلی امن نگهدارید چرا که شما تنها یک نسخه از آن دریافت می نمایید. از فرم گزارش آزمون شما به صورت خودکار ۵ نسخه ارسال می گردد که شما می توانید به صورت رایگان آنها را به مؤسسات مورد نظر خود ارسال نمایید. این امر به هموار سازی فرآیند درخواست شما کمک می نماید. نسخه های اضافی با هزینه اندک همراه خواهد بود.

فرم گزارش آزمون شما به صورت مستند دارای ارزش است و شما بایستی آن را در جایی امن نگهدارید زیرا نمی توان جایگزینی برای شما ارسال کرد. این سند دارای موارد زیراست:

 • نمره شما، بر مقیاس سطح ۱ تا ۹ برای هر مهارت در آزمون
 • نمره کلی سطح شما بر مقیاس ۱ تا ۹
 • درج گذراندن دوره آموزشی عمومی یا دانشگاهی
 • عکس داوطلبی شما و جزئیات ملیت، زیان اول و تاریخ تولد شما

فرمهای گزارش آزمون برای مدت زمان توصیه شده دو سال دارای ارزش می باشند. این فرمها در خود دارای معیارهایی امنیتی می باشند و قابل نسخه برداری نمی باشند. مؤسسات دریافت کننده می توانند به پایگاه داده ها دسترسی یابند تا نتایج شما را مجدداً کنترل نمایند.

اطلاعیه های پیام کوتاه و سرویسهای آنلاین نتایج

برخی مراکز برگزاری آزمون اطلاعیه پیام کوتاه و سرویسهای آنلاین نتایج را نیز در اختیار می گذارند. با مرکز برگزاری آزمون خود در محل تماس بگیرید تا اطلاعات بیشتر را کسب نمایید.

 

 

هیچگونه مردودی یا قبولی در آزمون آیلتس IELTS وجود ندارد. شرکت کنندگان بر حسب عملکرد خود در آزمون، با استفاده از نمراتی از ۱ تا ۹ برای هر بخش از آزمون آیلتس (توان شنیداری، خواندن، نوشتن و صحبت کردن) نمره دریافت می نمایند. نتایج شما از کل چهار بخش نمره نهایی سطح شما را به تشکیل می دهد.

این سیستم ۹ سطحی، نمرات را به روشی هماهنگ در هر کجا و در هر زمان که آزمون برگزار گردد، اندازه گیری می نماید. این روند برای همه در سطح بین المللی قابل درک و شناخته شده است و به شما ارزشی معتبر در سطح بین المللی می دهد.

مقیاس ۹ سطحی آیلتس

هر سطح با سطحی از تسلط در زبان انگلیسی در ارتباط است. تمامی بخشهای آزمون و مقیاس سطح نهایی را می توان با نمره سطح کامل و نیم سطح، برای مثال ۶٫۵ ، ۷٫۰ ، ۷٫۵ ،۸٫۰ گزارش داد.

سطح ۹: کاربر خبره: حکم فردی کاملاً مسلط بر زبان انگلیسی را دارد؛ زبانی مناسب، دقیق و روان با درک مطلب کامل از مشخصه های آن می باشند.

سطح ۸: کاربر بسیار خوب: دارای تسلط کامل بر زبان است و تنها گاهی بی دقتیها و نامناسباتی نامنظم دارد. ممکن است در وضعیتهایی که قبلاً در آن قرار نگرفته درک مطلبی غلط داشته باشد. از پس مباحث جزئی و پیچیده به خوبی بر می آید.

سطح ۷: کاربر خوب: دارای تسلط کامل بر زبان است اگر چه که گاهاً با بی دقتی، نامناسبات و درک غلط در برخی موقعیتها همراه است. در کل به خوبی از پس پیچیدگی زبان بر می آید و استدلال جزئیات را درک می نماید.

سطح ۶: کاربری با صلاحیت: در کل تسلط موثر بر زبان دارد؛ علیرغم برخی بی دقتیها، نامناسبات و درک غلط. این داوطلب می تواند از پس پیچیدگی نسبی زبان خصوصاً در وضعیتهایی نا آشنا برآید.

سطح ۵: کاربر متوسط: تاحدی تسلط بر زبان دارد و خود رابا مفهوم کلی در بیشتر وضعیتها سازگار می نماید؛ اگر چه که احتمال دارد اشتباهات زیادی داشته باشد. بایستی قادر باشد در زمینه و رشته خود از پس روابط ساده و مقدماتی برآید.

سطح ۴: کاربر مشروط: تسلط بر مقدمات به وضعیتهای آشنا محدود می باشد. غالباً با درک و بیان مشکل دارد. قادر نیست از زبانی پیچیده استفاده نماید.

سطح ۳: کاربری بی نهایت مشروط: تنها مفهوم کلی را در وضعیتهایی مشابه درک نموده و انتقال می دهد. غالباً در روابط وقفه و مکث دارد.

سطح ۲: کاربر بینابین: به جز برای بیشتر اطلاعات لحظه ای که با استفاده از لغاتی جدا یا فرمولی کوتاه در وضعیتهای مشابه صورت می گیرد و در برآوردن نیازهای اولیه هیچ گونه برقراری ارتباطی امکان پذیر نمی باشد. در درک گفتاری و نوشتاری به زبان انگلیسی مشکلات زیادی دارد.

سطح ۱: غیر کاربر: ضرورتاً هیچ توانایی در استفاده از زبان ندارد و احتمالاً تا حد چند لغت جداگانه از زبان انگلیسی اطلاع دارد.

سطح صفر: در آزمون شرکت نکرده است؛ هیچ اطلاعات قابل ارزیابی ارائه نشده.

 

 

ارسال رزومه جهت همکاری با تیم بزرگ آفرینش و سپانو

ارسال رزومه

*
فایل در قالب PDF و Word باشد