چگونه بدون دلهره و دغدغه در آزمون آیلتس شرکت کنید

 
برای آموزش زبان انگلیسی و حتی زبان های غیر انگلیسی آموزشگاه زبان سپانو در شمال کشور بهترین است چون ما اعتقاد داریم برای هر نیاز یک دوره با برنامه ریزی دقیق وجود دارد ، تیم مجرب و خبره برای آموزش ، بالای 300 کیس موفق در آزمون های بین المللی ، استفاده از بروز ترین کتاب های دنیا برای آموزش زبان ، محیط گرم و دوستانه، آموزش زبان های غیر انگلیسی ، آمادگی آزمون آیلتس ، آمادگی آزمون تافل ، آزمون IELTS ، گرفتن نمره بالا در آیلتس از ما تلاش کوشش از شما

 

در این قسمت چند اصل و تکنیک در مورد شرایط امتحان دادن ارائه می شود:

1.      از ساختار آزمون اطلاع داشته باشید. برای این امر باید پاسخ سوالات زیر را بدانید:

§         این آزمون از چند قسمت تشکیل شده است؟

§         این قسمت ها چه تفاوت هایی دارند؟

§         آیا سوالات چند گزینه ای هستند یا تشریحی یا ترکیبی از هر دو؟

§         مجموع نمرات هر قسمت و کل آزمون چند خواهد بود؟

ü      به عنوان مثال در آزمون آیلتس که هر چهار مهارت را در بر دارد، برای مهارت شنیداری چهار قسمت مختلف در نظر گرفته شده است و برای 40 سوال این قسمت 30 دقیقه زمان در نظر گرفته شده است و در انتها نیز 10 دقیقهفرصت خواهید داشت تا پاسخ ها را وارد پاسخ نامه کنید. در این قسمت ها هم سوالات چند گزینه ای دارید و هم سوالات با پاسخ تشریحی.

ü      شرکت در آزمون های آزمایشی استاندارد می تواند به شما در مورد تمام شرایط و ویژگی های آزمون آیلتس دید کلی بدهد و در صورت تکرار آزمون های آزمایشی می توانید برنامه بهتر و هدفمند تری برای آزمون اصلی داشته باشید.

2.      زمان را مدنظر داشته باشید.

§         طی هر آزمون، تک تک ثانیه ها ارزشمند هستند. استفاده از ساعت دیجیتال به شما کمک می کند تا زمان را دقیق تر محاسبه کنید.

ü      به عنوان مثال، در قسمت نوشتاری آزمون آیلتس برای نوشتن دو متن و انجام دو بخش این مهارت 60 دقیقه زمان دارید. معمولا با توجه به طولانی تر بودن بخش دوم آزمون نوشتاری، سهم بیشتری از زمان به قسمت دوم اختصاص داده می شود.

3.      در ذهن داشته باشید که برای هر سوال چه مقدار زمان لازم دارید.

§         اگر زمان کلی آزمون، درجه سختی سوالات و نمره درنظر گرفته شده برای هر سوال را بدانید، می توانید مشخص کنید تقریبا برای هر سوال چقدر زمان لازم دارید و چقدر زمان به شما داده شده است.

4.      همان ابتدا، کل آزمون را بررسی کنید.

§         قبل از اینکه به سراغ سوالات بروید، دید کلی از آزمون به دست آورید و همه سوالات را از جلوی چشم بگذرانید. شاید بتوانید به طور کلی درجه سختی آزمون را ارزیابی کنید.

ü      در آزمون های آزمایشی استاندارد، معمولا روند کلی میزان سختی و چیدمان سوالات با آزمون اصلی همخوانی دارد. پس می توانید با آمادگی بیشتری در آزمون اصلی شرکت کنید.

5.      به هیچ عنوان متوقف نشوید.

§         اگر پاسخ سوالی را نمی دانستید، اعتماد به نفس خود را حفظ کرده و به سراغ سوالات بعدی بروید. زمان در حال سپری شدن است. بقیه سولات را پاسخ دهید و در انتها می توانید به آن سوال برگشته و وقت باقیمانده را برای یافتن پاسخ آن سوالات استفاده کنید.

ü      در تصحیح پاسخ نامه آزمون آیلتس شما، ترتیب پاسخگویی به سوالات هیچ نمره ای را برای شما در بر نخواهد داشت. بلکه تعداد پاسخ خای صحیح شما ملاک گرفتن نمره خواهد بود.

 منبع: ieltstoday

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید