اهمیت یادگیری زبان اسپانیایی عمدتاً به گستردگی آن بر می‏گردد؛ این زبان علاوه بر کشور اسپانیا که کشور مادر آن است، از فیلیپین در قاره آسیا تا گینه نو استوایی در قاره آفریقا و کشورهای منطقه آمریکا مرکزی و جنوبی (البته به استثنا برزیل) را در بر می‏گیرد. زبان اسپانیایی از نظر جمعیت متکلم، در رتبه بعد از زبان‏های چین ماندارین و انگلیسی قرار دارد و از لحاظ بین المللی رتبه دوم پس از زبان انگلیسی را دارا است و زبان دوم سازمان ملل و بسیاری از سازمان های جهانی دیگر است.

بین زبان‏های غیرانگلیسی اروپایی، تنها زبانی است که در کشور ما شبکه تلویزیونی دارد و با توجه به ارتباطات سیاسی، تجاری، بازرگانی، فرهنگی و ...  که بین ایران و بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین برقرار است، بازار کار مناسبی در ایران برای افرادی که به این زبان مسلط هستند فراهم  شده است. اگر ادبیات غنی، فرهنگ متفاوت و در عین حال مشابه ، ورزش (فوتبال)، تاریخ و عوامل  دیگر را هم  در نظر داشته باشیم، اهمیت یادگیری این زبان روشن تر می‏گردد.

پس از مذاکراتی که از سال 92 بین کانون زبان ایران و موسسه سروانتس صورت گرفت، کانون زبان به عنوان اولین و تنها مرکز رسمی در ایران از طرف موسسه سروانتس برای برگزاری این امتحانات شناخته شد و آزمون بین المللی DELE در دو نوبت در سال در سطوح A1 تا C2 در کانون زبان ایران همزمان با بیش از 100 کشور جهان برگزار می‏شود.

 

 تست بین المللی زبان اسپانیایی:

آزمونهای DELE، دیپلم اسپانیایی بعنوان زبان خارجی، که معتبرترین آزمون بین المللی در زبان اسپانیایی است، در سطوح A1 تاC2 در نمایندگی امتحانات DELE در ایران، برگزار می گردد. زمان فراخوان و همچنین برگزاری امتحانات هر دوره در سایت این مرکز اعلام می شود.

دیپلم بین المللی زبان اسپانیایی (DELE)

دیپلم بین المللی زبان اسپانیایی مدرک رسمی و بین المللی است که از سوی دولت اسپانیا اعطا می شود و به واسطه آن سطح توانایی های زبانی داوطلبان سنجیده می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص امتحان DELE می توانید به سایت انستیتو سروانتس مراجعه فرمایید.

* داوطلبان  با محصولات آموزشی امتحاناتDELE انستیتو سروانتس آموزش خواهند دید.

* در پایان هر دوره یک امتحان آماده سازی نظیر امتحان DELE از داوطلبان انجام می شود.