نبایدهای آیلتس (قسمت دوم)

 
بهترین آموزشگاه زبان رشت بهترین را با کیفیت و نتایج بسنجیم تا به میزان و متر مناسبی بابت سنجش این سوال که بهترین آموزشگاه زبان رشت کجاست ؟ برسیم و پاسخ مناسبی بدهیم. برای این مسئله باید به این موضوع فکر کنیم ، آموزشگاه زبانی که در رشت صرفا شهرت دارد در مقایسه با موسسه زبانی که گمنام است بهتر است یا نه؟ یا موسسه زبانی که ناشناخته و چراغ خاموش حرکت می کند آیا برتر از آموزشگاه زبانی با شهرت کشوری است. خوب هیچ کدام از این مسائل نمی تواند به خودی خود دلیل خوبی برای انتخاب بهترین موسسه زبان در گیلان باشد بلکه باید به سوابق، اساتید، کتابها، روش های آموزشی و روشهای مدیریتی و کیفیت مکان و خدمات ارائه شده در آن موسسه اندیشید. و البته نتایجی که بر اثر جمع این موارد به دست می آید را به دقت بررسی کنیم. موسسه زبان سپانو تنها آموزشگاه بومی در استان گیلان و شهر رشت می باشد که دارای گواهی نامه ایزو 9001:2015 از موسسه دی ای اس از انگلستان می باشد و این به معنی تضمین کیفیت آموزش و تضمین کیفیت خدمات رسانی در بالاترین سطح می باشد. آلمانی در رشت : در آزمون گوته آلمانی آموزشگاه زبان سپانو بیشترین تعداد زبان آموز و قبولی را در طی چند سال اخیر داشته به طوری که افتخار ما آموزش بالغ بر 1300 نفر زبان آموز در این دوره ها با موفقیت 100% می باشد. آیلتس در رشت : در زمینه آیلتس و تافل بالاترین نمره کسب شده در موسسه نمره 9 می باشد و 98% از زبان آموزان در آیلتس موفق به کسب نمره بالای 6.5 شده اند. فرانسوی در رشت : مهاجرت به کبک را با نام سپانو در رشت می شناسند و این نشان از موفقیت شاگردان سپانو در آزمون های مختلف فرانسوی می باشد. طبق نظر سنجی های مکرر و با شرکت بیش از 2500 نفر سپانو نمره 98 را از صد در درصد رضایت و رغبت کسب نمود و این نشان از بهترین کیفیت آموزش زبان در رشت دارد. با احترام به همه موسسات و آموزشگاه های زبان در گیلان و اساتید کلاس های خصوصی و عمومی در رشت باید خاطر نشان کرد که سپانو یکی از بهترین ها در گیلان است و می کوشد تا برای ارتقائ سطح علمی و آموزشی در استان گیلان و شهر رشت بهترین ها که همانا در خور شئان همشهریان و هم استانی ها و حتی مهمانان ما باشد را فراهم کند.

فقط باید منابع آیلتسی را مطالعه کنم تا نمره بهتری بگیرم.

این موضوع صحیح نیست. توصیه کلی این است که ابتدا بر انگلیسی عمومی خود کار کنید تا بتوانید در آیلتس هم نمره بهتری بگیرید. اگر در آیلتس موفق به گرفتن نمره خوبی نمی شوید، به این علت است که باید انگلیسی عمومی خود را بهبود ببخشید.  البته انجام تست ها و یادگرفتن تکنیک های آیلتس مهم است، اما ارتقای دانش انگلیسی بسیار مهم تر است. معمولا 200 ساعت مطالعه منابع مرتبط و منسجم لازم است تا بتوانید نمره مناسبی در آیلتس بگیرید. گرچه دانش آموزان جدی و کوشا می توانند در زمان کمتری خودشان را آماده کنند.

باید مجموعه بزرگی از لغات را یاد بگیرم و از همه آنها درآزمون آیلتس استفاده کنم.

کسانی که آزمون را برگزار می کنند متوجه می شوند که شما تعدادی لغت پیچیده را بدون توجه به کاربرد و انسجام لغات حفظ کرده و در بخش گفتاری یا نوشتاری به کار می برید و برای این موضوع نه تنها نمره اضافه ای به شما نمی دهند، بلکه ممکن است نمره هم از دست بدهید. به دلیل اینکه با این روش صحبت های شما بی ارتباط و غیرمنسجم با یکدیگر و بدون ساختار خواهد بود. دربخش نوشتاری هم به همین صورت است اگر در نوشته خود فقط تعداد زیادی کلمه را پشت هم بیاورید و توجهی به ارتباط و انسجام و ساختار آن نداشته باشید، مانند این است که تعداد زیادی کلمه را روی هم ریخته اید و هیچ مفهوم خاصی از این آوار لغات دریافت نخواهد شد.

 نمی توانم از مصاحبه کننده بخواهم که سوال را تکرار کند.

تست  speaking  مانند  listening  نیست و کاملا طبیعی است اگر بخواهید که سوال را برایتان تکرار کنند. حتی اگر انگلیسی زبان مادری شما باشد ممکن است متوجه نشوید که به شما چه می گویند و بخواهید که صحبت شان را تکرار کنند. حتی اشکالی ندارد اگر از مصاحبه کننده بخواهید که معنای کلمه ای را که متوجه نشده اید برایتان توضیح دهد. (اما زیاد این کار را انجام ندهید). ممکن است مصاحبه کننده لهجه خاصی داشته باشد و شما متوجه صحبت هایش نشوید. حتما سوال کنید.

حتما باید به لهجه خوب انگلیسی یا امریکایی صحبت کنم تا بتوانم نمره خوبی بگیرم.

این تفکر صحیح نیست هر روز افرادی با لهجه های بسیار نامناسب نمره 9 دریافت می کنند. صدها لهجه در جهان وجود دارد و هیچ کدام از اینها مانعی برای گرفتن نمره خوب نیست. اما عواملی مانند تاکید نامناسب بر کلمات، صدای ضعیف، تلفظ نامفهوم، تاثیر منفی خواهد داشت. بیان روشن، تنظیم زیر و بمی صدا و اعتماد به نفس در بیان کلمات می تواند تاثیر بسیار خوبی بر نمره شما داشته باشد. نیازی نیست که مانند ملکه انگلستان صحبت کنید.

اگر از طیف وسیع ساختارها استفاده کنیم حتی اگر اشتباه بنویسیم نمره بالاتری دریافت می کنیم.

در بخش نوشتاری دو چیز مورد ارزیابی قرار می گیرد: 1- توانایی استفاده از طیف وسیعی از ساختارهای دستوری 2- توانایی برای نوشتن جملات بدون اشکال و اشتباه

سعی کنید از طیف وسیع تری از ساختارها استفاده کنید، اما در این کار افراط نکنید. اشکال استفاده از طیف وسیع ساختارها این است که اگر تسلط کافی نداشته باشید ممکن است میزان اشتباهات شما بالا برود. اگر در به کار بردن ساختارها مختلف مانند جملات شرطی خیلی پیچیده، جمله های چند بخشی نامفهوم، جملاتی با زمان های کم کاربرد مانند گذشته کامل استمراری مهارت ندارید بهتر است از ساختارهایی استفاده کنید که در به کارگیری آنها اعتماد به نفس دارید و با آنها راحت هستید و تنوع ساختاری را در نوشته تان کم کنید، زیرا غلط نوشتن نمره شما را کم خواهد کرد.

 منبع : ieltstoday
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید