تافل رشت : همه چیز در مورد آزمون تافل

 
برای آموزش زبان انگلیسی و حتی زبان های غیر انگلیسی آموزشگاه زبان سپانو در شمال کشور بهترین است چون ما اعتقاد داریم برای هر نیاز یک دوره با برنامه ریزی دقیق وجود دارد ، تیم مجرب و خبره برای آموزش ، بالای 300 کیس موفق در آزمون های بین المللی ، استفاده از بروز ترین کتاب های دنیا برای آموزش زبان ، محیط گرم و دوستانه، آموزش زبان های غیر انگلیسی ، آمادگی آزمون آیلتس ، آمادگی آزمون تافل ، آزمون IELTS ، گرفتن نمره بالا در آیلتس از ما تلاش کوشش از شما،آموزش آیلتس ، کلاس آیلتس در رشت

تافل مخفف عبارت زیر می‏باشد
Test Of English as  a Foreign Language
<آزمون انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی>


هر سال در سطح جهان و از بین 180 کشور مختلف حدود یک میلیون نفر در امتحان تافل ثبت نام می‏کنند.
از بین این تعداد، ممکن است بسیاری از آنها نتوانند در این امتحان موفق شوند و دلیل این امر آشنایی ناکافی آنها در خصوص مطالب کلیدی زبان انگلیسی و سیستم آزمون تافل است.
سؤالات زیر معمولاً درباره تافل مطرح می‏باشد:

هدف تافل چیست؟ 


از سال 1963 امتحان تافل به عنوان ابزاری برای آزمون اطلاعات انگلیسی از سوی اکثر دانشگاه‏ها و مراکز آموزش عالی و کمیته‏ ها و انجمن‏ های علمی و مراکز کاریابی  برای تحصیل کردگان دانشگاهی مورد استفاده قرار گرفته است.
در کشورهای انگلیس زبان برای پذیرش دانشجویان، گذراندن دوره تافل و موفقیت در این امتحان به عنوان یک پیش ‏شرط اصلی می‏باشد.
هم اکنون در کشور ما هم این امتحان و مشابه آن (MCHE) به عنوان پیش ‏شرط شرکت در امتحات دوره دکتری (Ph. D) مطرح شده است و برای شرکت در امتحانات ورودی دکتری، ارایه مدرک قبولی زبان امری الزامی است.

در حال حاضر چند نوع آزمون تافل در سطح جهان برگزار می‏شود؟


ـ در حال حاضر آزمون تافل به سه روش زیر برگزار می‏شود.
1-   روش کاغذ و قلم (Paper Based Test)
2-   روش کامپیوتری(Internet Based Test )
3-   روش آزمون کلی که در مؤسسات برگزار می‏شود.

آزمون تافل به روش (2) هم اکنون در ایالات متحده، کانادا، امریکای لاتین، اروپا، افریقا و خاورمیانه و تعداد معدودی از سایر کشورهای آسیایی برگزار می‏شود. این روش در سال 1998 ابداع شده است.
روش سوم (آزمون تافل در مؤسسات) در بیشتر از 1200 دانشگاه، کالج و مؤسسات خصوصی آموزش عالی در سطح جهان کاربرد دارد،
در امتحان تافل بخش‏های زیر به صورت تست ارائه می‏شوند:


بخش اول = آزمون مهارت شنیداری (listening)
بخش دوم = آزمون مهارت گرامر و مهارت نوشتاری (Structure/writing)
بخش سوم = آزمون مهارت خواندن

آیا در آزمون تافل بخش انشا نویسی وجود دارد؟


در آزمون کامپیوتری بخشی به عنوان مهارت نوشتاری وجود دارد که تست مهارت نوشتاری به صورت انشانویسی ارائه می‏شود. متن نوشتاری شما باید حاوی 300 لغت باشد و معمولاً به 30 دقیقه وقت نیاز دارد. ما در دوره آموزشی تافل به طور مفصل در این مورد صحبت خواهیم کرد.
در آزمون تافل (از نوع کاغذ و قلم) معمولاً این نوع انشانویسی مطرح نمی باشد ولی اگر امتحانات تافل در ماه‏های آگوست، اکتبر، دسامبر، فوریه و یا ماه مه برگزار شوند ممکن است آزمون انشانویسی هم برگزار شود.


آیا تعداد تست‏های تافل در همه دوره مشابه هستند؟


در آزمون تافل کامپیوتری در هر نوبت تعداد متفاوتی تست ارائه می‏شوند و روش نمره ‏گذاری به نوع سخن و آرمانی تست بستگی دارد.
معمولاً برای تست‏های سخت‏ تر نمرات بیشتری در نظر گرفته می‏شود. ولی در آزمون تافل (نوع کاغذ و قلم) همیشه تعداد تست‏ها مشابه است.
تست‏های آزمون کامپیوتری با هم مشابه نیستند. در آزمون کامپیوتری اگر شما به یک سؤال پاسخ درستی بدهید، یک پاسخ سخت‏ تر برای شما ارائه می‏شود. ولی اگر پاسخ شما درست نباشد، رایانه به صورت اتوماتیک پاسخ آسان ‏تری را مطرح می‏کند ولی نمرات بیشتر را به سؤالات سخت‏ تر می‏دهد و نهایتاً آزمون را تمام می‏کند.
افرادی که می‏خواهند در آزمون کامپیوتری تافل شرکت کنند می‏توانند روز قبل از امتحان به مرکز آزمون مراجعه کرده و CD آموزشی روش تست ‏زنی تافل را تهیه نمایند.

شب قبل از امتحان تافل چه کاری باید بکنم؟


سعی نکنید که همه مطالب کتاب تافل را مرور کنید .فقط مطالبی را که قبلاً علامت زدید را مرور کنید.
اگر بخواهید تمام مطالب را مرور کنید، ممکن است دچار گیجی و کمبود وقت شده و مضطرب شوید و این امر سبب بی‏ خوابی شما خواهد شد. نباید انتظار داشته باشید که به 100% سؤالات پاسخ صحیح بدهید.
این امر امکان ‏پذیر نیست. در تافل نمره قبولی مهم است و اگر بتوانید به 75% سؤالات پاسخ صحیح بدهید، نمره عالی خواهید گرفت.


سر جلسه امتحان چه چیزی را باید همراه داشته باشم؟


سه مداد همراه با پاک ‏کن، همراه با کارت ورود به جلسه همراه با یک کارت شناسایی معتبر (شناسنامه، پاسپورت). آوردن کتاب، لغت‏نامه، ضبط‏ صوت، تلفن همراه، خودکار و دفترچه یادداشت در جلسه امتحان ممنوع است.


زمان امتحان تافل چقدر است؟


برای امتحان (کاغذ و قلم)، دو ساعت (120 دقیقه) تعیین شده است. از آنجا که زمان دستورالعمل‏ها در آزمون تافل منظور نمی‏شود. با احتساب زمان دستورالعمل کل آزمون تافل حدوداً سه و نیم ساعت به طول می‏ انجامد.
برای هر بخش چقدر زمان دارم: 
راه عاقلانه این است که با سرعت هر چه بیشتر تست‏ها را بزنید. جدول زمانی در صفحه (ix) امتحان تافل آمده است.در امتحان کامپیوتری تافل (ده دقیقه وقت استراحت) منظور شده است ولی برای امتحان از نوع قلم و کاغذ وقت استراحت تعیین نشده است.
نوع سؤالات امتحان تافل (در امتحان کاغذ و قلم) به صورت سؤالات چند جوابی است.


اگر سؤالی را بلد نباشم می‏توانم حدس بزنم؟


بله می‏توانید، چون در امتحان تافل نمره منفی وجود ندارد.در ابتدا سه پاسخی را که حدس می‏زنید نادرست هستند را حذف کنید ودرنهایت پاسخ صحیح را حدس بزنید.
اگر نتوانستید به این روش پاسخ صحیح را حدس بزنید. یک (حرف)، (A, B, C, D) را انتخاب کنید و برای همه پاسخ‏های حدسی خود همان (حرف) را انتخاب کنید.
موقعی که مراقب امتحان به شما می‏گوید وقت شما تمام است می‏توانید با سرعت تمام سؤالات خالی را با حرف مورد نظر خودتان پر کنید.برای آنکه اشتباهی پاسخ‏ها را انتخاب نکنید، پرسشنامه را روی پاسخ‏نامه بگذارید و سپس به ترتیب یکی پس از دیگری پایین بیایید و تست‏ها را بزنید.


روش نمره‏ دهی به امتحان تافل (از نوع کاغذ و قلم) چگونه است؟


نمرات تافل در این نوع امتحان بین 310 تا 677 هستند.
در ابتدا نمره امتحانات هر بخش محاسبه می‏شود. سپس این نمرات با هم جمع شده و حاصل جمع ضربدر ده و تقسیم بر 3 خواهد شد.
مثلاً
نمره 52                        Listening
نمره 48           Structure/Writing
نمره 50              Reading-Vocab
جمع                                  150
150* 10 = 1500 / 3 = 500                                                                 کل نمره تافل


نمرات تافل بالای 650-600 عنوان نمره‏های قطعی قبولی تلقی می‏شوند ولی برخی از دانشگاه‏ها نمرات 500 تا 600 را نیز بر اساس شرایط خاص خو به عنوان نمره قبولی تلقی می‏کنند.


اگر در یک بخش نمره ضعیفی بگیرم آیا امید است که نمره کل من خوب شود؟


البته ممکن است، نباید در امتحان بخش اول (مهارت شنیداری) ناامید شود این امتحان برای همه افراد غیرانگلیسی مشکل است و خیلی‏ها ممکن است حتی سؤال مطرح شده از بلندگو را متوجه نشوند. ولی در بخش دوم (امتحان گرامر) شما می‏توانید عقب‏ ماندگی خود را جبران نمایید. خوشبختانه ایرانیان در امتحانات گرامر و درک مطالب سرآمد دیگران هستند و معمولاً در امتحان تافل موفق می‏شوند.
با یادگیری مهارت‏های لازم برای تست‏ زنی می‏توانید حداکثر نمره تافل را بگیرید (به نمونه دروس) مراجعه نمایید.
نمونه درس         نمونه درس              نمونه درس
گرامر پایه         آزمون شنیداری         گرامر پیشرفته


آیا بین نمرات تافل و مهارت در زبان انگلیسی رابطه منطقی وجود دارد؟ 


ـ خیر، بسیاری از دانشجویان دارای اطلاعات قوی انگلیسی هستند ولی به خاطر نداشتن مهارت کافی در پاسخ‏ دهی به امتحان تافل ممکن است نمره قبولی را دریافت نکنند،
لذا توصیه می‏کنیم بخش مهارت‏های تست ‏زنی را در دوره آموزشی ما مطالعه نمایید.
به نمونه درسی مراجعه نمایید.

منبع : parsayanielts

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید