همه چیز درباره IELTS UKVI و IELTS for Life Skills

 
برای آموزش زبان انگلیسی و حتی زبان های غیر انگلیسی آموزشگاه زبان سپانو در شمال کشور بهترین است چون ما اعتقاد داریم برای هر نیاز یک دوره با برنامه ریزی دقیق وجود دارد ، تیم مجرب و خبره برای آموزش ، بالای 300 کیس موفق در آزمون های بین المللی ، استفاده از بروز ترین کتاب های دنیا برای آموزش زبان ، محیط گرم و دوستانه، آموزش زبان های غیر انگلیسی ، آمادگی آزمون آیلتس ، آمادگی آزمون تافل ، آزمون IELTS ، گرفتن نمره بالا در آیلتس از ما تلاش کوشش از شما

همه چیز درباره IELTS UKVI   و IELTS for Life Skills

اگر هدفتان مهاجرت به کشور انگلستان جهت مقاصد غیر تحصیلی میباشد این مقاله میتواند به سئوالات شما پاسخ دهد.

طبق اعلام اداره مهاجرت انگلستان تغییرات جدیدی در مدارک لازم الارائه جهت تائیدیه دانش زبانی فرد متقاضی مهاجرت صورت گرفته است که این تغییرات به شرح زیر میباشند:

IELTS For UKVI چیست؟

 به زبانی ساده این آزمون همان آزمون آیلتس جنرال میباشد فقط با یک تفاوت اصلی: حتما باید در مرکزی این آزمون داده شود که مورد تایید اداره مهاجرت انگلستان میباشد.البته شکل کارنامه هم تغییراتی جزیی خواهد داشت.ولی نوع سئوالات IELTS For UKVI و محتوا تفاوتی با گذشته ندارد.

در حال حاضر تنها مرکز آزمون مورد تایید در ایران مرکز ایرسافام میباشد.


IELTS for Life Skills  چیست؟

این آزمون جدیدا از طرف UKVI ابداع شده است و در ایران در دو سطح A1 و B1 برگزار میگردد و سطح A2  آزمون فقط در انگلستان برگزار میشود.

سطحA1  جهت اخذ ویزای انگلستان توسط فردی است که همسر یا والدینش در انگستان ساکن میباشد.

سطح B1  برای اقدام به اخذ مهاجرت و تشکیل پرونده شهروندی انگلستان به کار میرود.

آزمون IELTS for Life Skills  چیست؟

این آزمون فقط دارای دو بخش Listening  و Speaking میباشد که در سطح A1  حدود نمره اکتسابی باید بین 3الی3.5 بنابر چارت مقایسه ای آیلتس باشد و در نوع B1  نمره اکتسابی باید بین 4الی5 باشد.

 نحوه آزمون IELTS for Life Skills

آزمون IELTS با حضور دو متقاضی و ممتحن صورت میگیرد.

در این IELTS for Life Skills که بین 12 تا 20 دقیقه طول خواهد کشید سئوالاتی درباره زندگی روزمره به صورت تک تک ابتدا پرسیده میشود مثلا درباره معرفی اولیه خود، ورزش مورد علاقه ، غذای مورد علاقه و امثال این موارد. سپس یک فایل صوتی پخش میشود که بر حسب سطح آزمون A1  یا B1 طول مکالمه متفاوت میباشد ولی کلا بین 2-4 دقیقه خواهد بود. پس از آن باید به چند سئوال که نشان دهنده درک مکالمه میباشد پاسخ داده شود و درنهایت ممتحن IELTSاز شما میخواهد سئوالاتی را از طرف مقابل بپرسید و وارد مباحثه شوید و همچنین به سئوالات وی جواب دهید.

توجه داشته باشید پس از کسب نمره A1  یا B1  تا دو سال حق شرکت در آزمون IELTS for Life Skills برای همان سطح را ندارید.

کلام آخر: به نظر آزمون IELTS for Life Skills  برای افرادی که جسته و گریخته زبان خوانده اند سخت نخواهد بود به شرط آمادگی جهت پاسخگویی سئوالات مد نظر آزمون.

منبع : ztcprep

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید