آیلتس : چگونه میتوان نمره Reading در آزمون آیلتس را بالا برد؟

 
برای آموزش زبان انگلیسی و حتی زبان های غیر انگلیسی آموزشگاه زبان سپانو در شمال کشور بهترین است چون ما اعتقاد داریم برای هر نیاز یک دوره با برنامه ریزی دقیق وجود دارد ، تیم مجرب و خبره برای آموزش ، بالای 300 کیس موفق در آزمون های بین المللی ، استفاده از بروز ترین کتاب های دنیا برای آموزش زبان ، محیط گرم و دوستانه، آموزش زبان های غیر انگلیسی ، آمادگی آزمون آیلتس ، آمادگی آزمون تافل ، آزمون IELTS ، گرفتن نمره بالا در آیلتس از ما تلاش کوشش از شما

چگونه میتوان نمره Reading درآزمون آیلتس را بالا برد؟

 مهارتهای لازم را برای پاسخگویی به هر نوع سوال خاص بالا ببرید.

به طور کلی، 14 نوع متفاوت سوال در آزمون ریدینگ ممکن است اتفاق بیفتد. برخی از این نوع سوالات، به ترتیب متن هستند و برخی نیستند. همین تکنیک ساده به شما کمک میکند زمان خود را ذخیره کنید و جای پاسخها در سوال را سریعتر و دقیق تر در متن پیدا کنید.

سرعت خواندن خود را تاحد زیادی بالا ببرید.

آزمون ریدینگ آیلتس به شدت محدودیت زمانی را به همراه دارد که توانایی داوطلب را در خواندن سریع و تصمیم گیری به سرعت به چالش می کشد. تکنیکهای scanningskimming and chunking تا حد زیادی به شما کمک می کنند که سرعت خواندن و پاسخگویی به سوالات در شما بالا بروند.

سعی نکنید کل متن را درک کنید.

بیشتر نوع سوالات به جای درک کامل و جزبه جز متن از شما میخواهند اطلاعات خاصی را در متن پیدا کنید. عملا شما بدون درک کامل متن میتوانید به خیلی از سوالات به درستی پاسخ دهید. لازم به ذکر است که نوع سوال Matching Heading از این قاعده مستثناست و درک متن را با جزییات بیشتر میطلبد. پس تقریبا همه سوالات شما را بی نیاز میکنند از اینکه متن را به طور کاملل  بخوانید و درک کنید. اغلب پاسخگویی به سوالات درک دقیق یک یا چند جمله خاص را میطلبد و نه کل متن.

دامنه لغات خود را بالا ببرید.

یکی از دلایل اصلی که داوطلبان به نمره دلخواه نمیرسند محدود بودن دامنه واژه های آنها میباشد. بالا بردن دامنه واژه ها صرفا به معنی خواندن لغات جدید نیست بلکه فرا گرفتن این قضیه است که کلمات جدید را کجا به کار میبرند. همچنین شما میبایست سایر مقولات آن کلمه از قبیل اسم و فعل و صفت آن را هم یاد بگیرید. به عنوان مثال، بعد از فراگیری معنی و کاربرد کلمه جدید Rival، میبایست اسم آن را هم فرا بگیرید. یک لحظه فکر کنید! آیا اگرشما با این کلمه برخورد کرده اید، مقوله اسم این کلمه را میدانید؟ نکته مهم دیگر یادگیری مترادف ها و متضادهای کلمات است. تقریبا همه سوالات آیلتس توانایی شما را در Paraphrase کردن میسنجند که دامنه واژگان مترادف و متضاد را مورد سنجش قرار میدهند. نمونه تست های آیلتس را تمرین کنید.

انواع سوالات آیلتس را تمرین کنید و از نقاط ضعف خود آگاه شوید.

معتبرترین و واقعی ترین متون مربوط به آزمون آیلتس در کتابهای تست کمبریج می باشند. این انتشارات 11 کتاب تمرین متون آیلتس را به چاپ رسانده است. پس از تست زدن و چک کردن پاسخ های خود، دلایل عدم پاسخگویی به برخی سوالات را پیدا کنید. کلمات جدید را لیست کنید و از آنها برای آزمون های بعدی استفاده کنید. تجربه ثابت کرده است که عبارات و کلمات خاصی به وفور در متن های آیلتس تکرار می شوند. با متن های خیلی دشوار با موضوعات نیمه تخصصی آشنا شوید.

به طور روزانه یک متن را بخوانید.

سعی کنید از موضوعات زیر و به طور منظم متنی را انتخاب کنید و بخوانید و سپس کلمات آنرا برای خود لیست کنید:

www.economist.com

www.sciencefocus.com

 www.nationalgeographic.com 

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید