5 مرحله عالی جهت آمادگی رایتینگ task 2 آیلتس

 
برای آموزش زبان انگلیسی و حتی زبان های غیر انگلیسی آموزشگاه زبان سپانو در شمال کشور بهترین است چون ما اعتقاد داریم برای هر نیاز یک دوره با برنامه ریزی دقیق وجود دارد ، تیم مجرب و خبره برای آموزش ، بالای 300 کیس موفق در آزمون های بین المللی ، استفاده از بروز ترین کتاب های دنیا برای آموزش زبان ، محیط گرم و دوستانه، آموزش زبان های غیر انگلیسی ، آمادگی آزمون آیلتس ، آمادگی آزمون تافل ، آزمون IELTS ، گرفتن نمره بالا در آیلتس از ما تلاش کوشش از شما

5 مرحله عالی جهت آمادگی رایتینگ task 2 آیلتس

تعداد افرادی که مجبور به نوشتن رایتینگ هستن و به طور خودکار کار تهیه پلان رو انجام میدن، حتی نویسندگان حرفه ای، زیاد نیست. منظور من اینجا نویسندگان انگلیسی زبانه. حالا فکر کنین برای نویسندگانی که انگلیسی، زبان دومشونه رایتینگ چقد سخت هستش.

خیلی آسون از موضوع خارج میشین، سخت میشه الگوی مشخصی در رایتینگ دید، اشتباهات مکرر به آسونی اتفاق می افته، و به راحتی زمان فراموش میشه و دقایقی رو که به آسونی میشه ذخیره کرد برای چک کردن نوشته در آخر کار، از دست میدن.

همه اینا شما رو از گرفتن نمره دلخواهتون تو رایتینگ آیلتس باز میداره، مخصوصا اگه نمره ی 7 یا 8 بخواید.

اطمینان از خارج نشدن از موضوع، کنترل انسجام متن، استفاده از گرامر و لغات خوب، پرهیز از تکرار، استفاده کافی از جملات پیچیده و کلمات ربط در 280 کلمه و تنها در 40 دقیقه، اصلا کار آسونی نیست. پس نوشتن یک پلان ، ساختار بهتری رو به رایتینگ آیلتس تون میده. این plan شامل موارد متعددیه: چارچوبی از نظرات نویسنده و اطلاعات تکمیل کننده آنها، مثالایی برای روشن شدن منظور، لیستی از لغات ربط و مربوط به موضوع و ساختارهای گرامری مورد استفاده، اشتباهات spelling وعلامت گذاری که میدونید مرتکب میشید و میخواید جلوشون روبگیرین...

یک پلان خوب اسکلت کاری شما رو تشکیل میده و وظیفه شما میشه اضافه کردن گوشت به اسکلت مانند جملات ساختاری ، لغات وغیره.البته بخش زیادی از این کار رو میتونید قبل از امتحان آیلتس انجام بدین.

5 مرحله برای تهیه یک پلان  فوق العاده جهت رایتینگ آیلتس TASK2

 1. سوال رو مورد بررسی قرار بدین.

سوال از شما چی میخواد (بحث، بیان نظر، استدلال و غیره) و بخشهای تشکیل دهنده اون چیه؟(Writing task 2 question types)

. سوال از شما چه میخواد؟

. نکات و نظرات قابل ذکر در هر پاراگراف چیه؟

. دو و یا سه قسمت از سوال که در آنها از شما انتظار پاسخ میروه، کدامند؟

. چند کلمه؟

. چقدر زمان باید صرف کنین؟

تمام اینا در سوال و عنوان اومده.

 1. ایده های شما راجع به موضوع چیه؟

اکنون زمان فکر کردن به تمام ایده هاییه که شما نسبت به موضوع دارید. هنگام فکر کردن ، ایده های خود تون رو به طور خلاصه و کلمات مربوط به موضوع رو بنویسین.

این پلان شما نیست و کمکی به بهبود رایتینگ نمیکنه. این کار تنها جمع کردن ایده ها ست.

 1. کدام ایده ها رو انتخاب میکنین؟

به احتمال زیاد ایده های بیشتری از آنچه که نیاز هست دارین. مهم ترین نکته در TASK 2 رایتینگ آیلتس ، چگونگی استفاده از مثال ها و شواهد برای اثبات ایده هست. پس نیازی به ایده های زیاد نیست.

ایده هایی که با هم ارتباط منطقی دارن رو انتخاب کنین و بعد، بسته به نوع سوال، دسته هایی از اونا رو باهم در پاراگراف هاتون استفاده کنین.

 1. اکنون پلان خودتون رو مرتب کنین.

چارچوبی برای نوشته تون بنویسین. نیازی به جزئیات زیاد نیست. تنها، نکته اصلی رو مشخص و مثال و دیگر شواهد رو ذکر کنین. سپس نکته "جایگزین" و مثال و به همین ترتیب...

مقدمه و نتیجه گیری را درپلان تون بگنجانید و مراقب باشین که پاراگراف های میانی بین این دو بوده و نتیجه گیری، پایانی منطقی بر ایده هاتون باشه.

یک plan خوب چیزی شبیه به این میتونه باشه:

 1. The number of plants and animals is declining. Explain this problem and suggest some solutions.
  (problem solution)

Plan

 1. Introduction-
 • plants and animals declining because of human activity
 • important to protect diversity
 • many solutions available
 1. Body part
 • 1 paragraph
  • Negative influence of people activity on environment and habitats
  • e.g. cars, gas emission, factories, rubbish,
  • People not as careful towards our planet as must be – use too much energy, throw away food, use resources badly, concrete gardens
  • Need to think about our children and children’s children
 • 2 paragraph
  • Not only government responsibility – each person should save our planet – personal responsibility e.g. recycling, consuming less, creating good environments for animals and plants
  • Government – social education programmes – laws for industry – policies for environment – protection of wild habitats
  • Using environment friendly technologies in industry and also in the home
 • Conclusion

The stewardship of our planet is the responsibility of everyone

Need policies, education and example from governments – but with this each individual must play a part

 1. تعدادی کلمه انتخاب کنین.

نوشتن کلمات مورد استفاده در رایتینگ آیلتس به نظر ایده مناسبیه. اگه عبارات مشخصی برای قراردادن در پاراگراف هاتون دارین (در صورتی که از صحت آنها اطمینان دارین) اونا رو در کنار پاراگراف مربوطه در پلان بنویسین تا موقع نوشتن فراموش نکنیدشون.

حالا شما آماده ی اضافه کردن گوشت به استخوان ها و نوشتن متن هستین. هر خط رو در نظر بگیرین و با آنها جملات کامل بنویسین. فراموش نکنین که جملات تون رو با حروف ربط و دیگر روش ها به هم متصل کنین.

منبع : ztcprep

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید