آموزش زبان انگلیسی ( ساختار منفی )

 
برای آموزش زبان انگلیسی به آموزشگاه زبان سپانو اعتماد کنید چون ما اعتقادمان بر این است برای یادگیری بهترین ها باید برگزیده شوند ، ما با داشتن کتابهای به روز ، استفاده از متدهای پیشرفته داشتن تیم حرفه ای محیط گرم و آرام شما را علاقه مند تر از همیشه به آموزش زبان میکند

ساختار منفی

احتمالابه شما هم بارها گفته شده است که استفاده از چند کلمه منفی با یکدیگر اشتباه می باشد. در حالیکه معمولا  دلیل اشتباه بودن آن بیان نمی شود و حتی ما معمولا نمی دانیم که دقیقا استفاده از چند کلمه منفی با یکدیگر به چه معناست!  در این مقاله تعدادی نکته در این ارتباط بیان شده است که باید آن ها را بدانید:

1) در جملاتی که هم فاعل  داریم و هم مسند فقط از یک شکل منفی می توانیم استفاده کنیم:

.I will not check my car

.I cannot go anywhere tonight

.We are not watching TV

بعضی اوقات شکل منفی اسامی وجود دارد مانند "Nowhere" و "Nothing". در این موارد نباید فعل جمله را منفی کنید.

.John’s traveling nowhere

.I have nothing but you

2)استفاده از دو فرم منفی در جمله حالت غیر استانداردی از جمله در زبان انگلیسی است. این گونه از جملات با منفی کردن فعل و یا اسم (صفت، قیدو...) و یا مفعول جمله یه دست می آید.

(I won’t get no cake. (Negative verb+ negative object

(She can’t go nowhere tonight. (Negative verb+ negative modifier

3)یادگیری قواعد استاندارد منفی کردن در زبان انگلیسی دشوار است زیرا در بسیاری از زبان ها و گویش های خاصی در زبان انگلیسی به طور مداوم از ساختارهای منفی دوتایی استفاده می کنند. این که بگوییم استفاده از چند ساختار منفی در جمله به طور همزمان امکان پذیر نیست، اشتباه است زیرا در بسیاری از گویش ها استفاده نکردن از این ساختار امکان پذیر نیست و شما مجبورید که از این ساختار استفاده کنید. مثلا :

در زبان اسپانیایی: There isn’t no problem

در زبان اوکراینی: I don’t want nothing to eat

این مسئله بسیار پیچیده است. استفاده از این گونه ساختارها فقط در زبان های غیر انگلیسی دیده نمی شود، بلکه در بسیاری از گوبش های انگلیسی نیز دیده می شود مانند: گویش های آفریقایی- انگلیسی/  گویش آمریکای جنوبی و گویش های بریتیش بعضی از مناطق.

پس اینکه بگوییم نمی شود از این ساختار استفاده کرد غلط است زیرا در حال حاضر از این ساختار در بسیاری از گویش های مناطق مختلف استفاده میشود. به نویسندگان توصیه می شود که استفاده از قواعد منفی کردن استاندارد را فرا گیرند مخصوصا نویسندگانی که به طور حرفه ای یه نوشتن مشغول هستند. استفاده از قاعده double negative در فضای غیر رسمی و دوستانه بسیار معمول می باشد. 

منبع :en45 

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید