آغاز به کار بازار ثانویه ارز تا ۴۸ ساعت آینده

 
در این بازار شلوغ گرانی ها ارز های تک رقمی با خواندن مقاله پیش رو به این نکته اشاره میشود که ارز دو نرخی شده و باد متظر تحولات دیگر در بازار بورس بود . آموزشگاه زبان سپانو بهترین آموزشگاه زبان در شمال کشور با داشتن تیم حرفه ایی و استفاده از بهترین متد های روز دنیا شما را برای دستیابی به موفقیت هایتان نزدیکتر میکند . آمزش زبان میتواند دریچه رو به دنیای دیگر برای هر فرد باشد

آغاز به کار بازار ثانویه ارز تا ۴۸ ساعت آینده

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمدرضا پورابراهیمی درباره بازار ثانویه ارز افزود: بررسی ها نشان می داد سیاست ارز تک نرخی دولت به علت تقاضای زیاد جواب نمی دهد و در نهایت 2 نرخ در حوزه ارز ایجاد می شود .

وی ادامه داد : دولت راهکار مشخص برای بازار دوم ارز در نظر نگرفت و به همین علت در ماه های اخیر اتفاقات نامناسبی در حوزه اقتصادی کشور روی داد .

پورابراهیمی با بیان اینکه با تک نرخ شدن ارز میزان واردات افزایش و میزان صادارت کاهش یافت، افزود: پیشنهاد ما این است که برای کالاهای اساسی و ضروری از جمله دارو ، مواد اولیه و نهاده های دامی، ارز با عدد نرخ ترجیحی اختصاص یابد و بقیه کالاها از قیمت تعادلی برخوردار شوند .

وی با اشاره به اینکه اگر این گونه نباشد حجم زیادی از واردات رخ می دهد ، ادامه داد : در سه ماه گذشته حدود 27 میلیارد دلار تقاضای واردات در کشور داشتیم .

پور ابراهیمی افزود : با توجه به اصرار مجلس ، اخیرا دولت نرخ دوم ارز را قبول کرد و اعلام شد تا 48 ساعت آینده بازار ثانویه ارز آغاز به کار می کند.

وی با بیان اینکه نباید بازار غیر رسمی ارز را کتمان کرد، اضافه کرد: بانک مرکزی متولی بازار ارز است و باید از ابزارهای خود برای مدیریت آن استفاده کنند .

منبع :tasnimnews 

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید