چرا برخی از افراد آزمون پی تی ای آکادمیک را به آزمون آیلتس ترجیح می‌دهند؟

 
دوره پی تی ای که جزو دوره های آموزشی آریام است به تازگی مورد استقبال متقاضیان مدرک زبان انگلیسی در ایران هم قرار گرفته است. این آزمون تفاوت‌های قابل توجهی با آزمون آیلتس دارد که در این مطلب به این تفاوت‌ها می‌پردازیم. آموزشگاه زبان سپانو در نظر دارد با برگزاری کلاس های پی تی ای به شما زبان اموزان عزیز راه را آسانتر نماید با بروز ترین کلاس کتاب های موجود در بازار برای آمادگی آزمون پی تی ای

 چرا برخی از افراد آزمون پی تی ای آکادمیک را به آزمون آیلتس ترجیح می‌دهند؟

دوره پی تی ای که جزو دوره های آموزشی آریام است به تازگی مورد استقبال متقاضیان مدرک زبان انگلیسی در ایران هم قرار گرفته است. این آزمون تفاوت‌های قابل توجهی با آزمون آیلتس دارد که در این مطلب به این تفاوت‌ها می‌پردازیم:

 1. مدت زمان آزمون پی تی ای آکادمیک سه ساعت بوده و به صورت کامپیوتری و در یک روز انجام می‌شود در صورتیکه آزمون آیلتس معمولاً طی دو روز برگزار می‌شود.
 2. نتایج آزمون پی تی ای آکادمیک برای مهاجرت به نیوزلند و اخذ ویزای دانشجویی یا اقامت دائم توسط دولت نیوزلند پذیرفته می‌شود.
 3. کسب نمره‌ی بالا در این آزمون نسبتاً ساده‌تر از آیلتس است زیرا معیارهای نمره‌دهی این آزمون بسیار بی‌طرفانه هستند.
 4. آزمون پی تی ای آکادمیک ‌آزمونی عادلانه است که زبان انگلیسی کاربردی را ارزیابی می‌کند. در این آزمون ۷۱ سؤال در ۲۱ فرمت مختلف و در ۴ بخش ارائه می‌شود.
 5. سیستم کامپیوتری نمره‌دهی پی تی ای آکادمیک از یک الگوریتم پیچیده پیروی کرده و افراد را به صورت برابر ارزیابی می‌کند. درحالی‌که در سیستم نمره‌دهی انسانی ممکن است نظرات شخصی و متعصبانه‌ی افراد بر اساس ظاهر، زبان بدن و حالات چهره‌ی شرکت‌کنندگان در آزمون در نتایج آزمون تاثیرگذار باشند.
 6. متن‌های ریدینگ آزمون پی تی ای آکادمیک نسبتاً کوتاه‌تر از متن‌های آزمون آیلتس هستند (معمولاً ۱۰۰ تا ۳۰۰ کلمه) و هر سؤال، با متن مربوط به خود همراه است و این باعث می‌شود بخش ریدینگ کمتر گمراه‌کننده و چالش‌برانگیز باشد.
 7. بخش لیسنینگ این دو آزمون مشابه هم هستند با این تفاوت که در آزمون پی تی ای آکادمیک شرکت‌کنندگان از هدفون استفاده می‌کنند بنابراین فایل‌های صوتی را بهتر شنیده، صدا اکو نشده و چیزی موجب حواس‌پرتی آن‌ها نمی‌شود.
 8. در آزمون پی تی ای آکادمیک هیچ عامل انسانی دخیل نمی‌باشد بنابراین در ارزیابی و نمره‌دهی این آزمون، خطا و اشتباه انسانی وجود ندارد.
 9. برای شرکت در این آزمون نیازی به مهارت‌های پیشرفته‌ی کامپیوتری و مهارت تایپ نیست. آزمون پی تی ای آزمون سنجش مهارتهای کامپیوتری و تایپ‌کردن نیست و تنها یک آزمون زبان انگلیسی است.
 10. سؤالات بخش رایتینگ آزمون پی تی ای آکادمیک سؤالاتی عمومی بوده و در آزمون‌های مختلف بسیار تکرار می‌شوند.
 11. اگر در آزمون آیلتس نمره‌ی ۵.۵ یا ۶ را کسب کرده‌اید احتمال آن زیاد است که با تمرین و آموزش مناسب، در آزمون پی تی ای نمره‌ی معادل بالاتری را کسب کنید. به عبارت دیگر کسب نمره‌ی بالا در آزمون پی تی ای آکادمیک ساده‌تر از کسب نمره‌ی بالا در آزمون آیلتس است.           منبع : aryamcollege
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید