پیش بازی ایران- اسپانیا: در مسیر تاریخ سازی

 
ایران در دومین بازی خود در جام جهانی ۲۰۱۸ به مصاف تیم قدرتمند اسپانیا می رود.به گزارش وب سایت نود، تیم ملی برای اولین بار در تاریخ جام جهانی به عنوان تیم نخست گروه پا به میدان می گذارد. این گروه قبل از آغاز بازیها به سبب حضور غولهای فوتبال دنیا، از طرف کارشناسان، گروه مرگ نامگذاری شده بود.

پیش بازی ایران- اسپانیا: در مسیر تاریخ سازی

پیش-بازی-ایران-اسپانیا-در-مسیرتاریخ-سازی

تیم ملی ایران – تیم ملی اسپانیا

ساعت ۲۲:۳۰ در ورزشگاه کازان آره نا

داور: آندرس کنها (اوروگوئه)

ایران در دومین بازی خود در جام جهانی ۲۰۱۸ به مصاف تیم قدرتمند اسپانیا می رود.به گزارش وب سایت نود، تیم ملی برای اولین بار در تاریخ جام جهانی به عنوان تیم نخست گروه پا به میدان می گذارد. این گروه قبل از آغاز بازیها به سبب حضور غولهای فوتبال دنیا، از طرف کارشناسان، گروه مرگ نامگذاری شده بود.

حریف امروز ایران، اسپانیا در ده سال گذشته ۲ بار فاتح جام ملتهای اروپا و یک بار قهرمان جام جهانی شده است. .

پیروزی ارزشمند دقایق پایانی برابر مراکش ، ایران را در موقعیت مناسبی برای صعود قرار داده است کسب تساوی در این بازی می تواند گام بلندی جهت صعود به مرحله حذفی باشد موفقیتی که تاکنون تیم ملی ایران کسب نکرده است. علاوه براین کسب یک امتیاز این دیدار بهترین عملکرد ایران در تاریخ جام جهانی را رقم خواهد زد. ایران در ادوار قبلی حضور خود، در یک دوره حداکثر ۳ امتیاز کسب کرده بود و همیشه در مرحله مقدماتی ۲ بازی را با شکست پشت سر گذاشته باشد.

شاید پیروزی برابر اسپانیا رویاپردازی تلقی شود ولی شگفتیهایی که تا این روز از مسابقات اتفاقات افتاده، اعتمادبه نفس پیروزی را در بازیکنان تیم ملی را تقویت می کند. در صورت تحقق این امر تیم ملی در رویدادی تاریخی در روز دوم مرحله گروهی به مرحله حذفی صعود خواهد کرد تاکنون هیچ تیم آسیایی قبل از پایان مرحله گروهی به این موفقیت نایل نشده است. قبل از بازی ایران و اسپانیا دو تیم دیگر گروه B یعنی پرتغال و  مراکش با هم دیدار خواهند داشت  و در صورت تساوی در این بازی و پیروزی ایران برابر اسپانیا ، سرگروهی ایران در گروه مرگ به فاصله یک بازی مانده به اتمام مرحله گروهی مسجل می شود.

نحوه صعود به جام جهانی:

ایران در گروه A مقدماتی جام‌جهانی در قاره آسیا به عنوان تیم نخست در شرایطی که ۲ بازی به پایان مسابقات باقی مانده بود صعود خود را مسجل کرد . اسپانیا در مرحله انتخابی با ایتالیا همگروه بود و در این مرحله با درخشش خیره کننده با ۹ پیروزی و یک تساوی به جام جهانی صعود کرد

عملکرد در بازی اول:

ایران در بازی نخست مرحله گروهی به دیدار مراکش رفت و در شرایطی که در اوایل بازی توپ و میدان را به حریف آفریقایی واگذار کرده بود نهایتا توانست با گل به خودی عزیز بوهدوز به پیروزی برسد. اسپانیا هم در بازی اول در شرایطی که تنها دو روز قبل از بازی فرناندو هیرو جانشین لوپتگی شده بود به دیدار پرتغال رفت. این دیدار تا این جای مسابقات یکی از زیباترین بازیها بوده و درخشش و هت تریک کریس رونالدو مانع از پیروزی ماتادورها در گام نخست شد و بازی با تساوی ۳-۳ به پایان رسید.

سابقه حضور دو تیم در جام جهانی:

ایران برای پنجمین بار در جام جهانی حضور پیدا کرده است و در ۴ حضور قبلی موفق به صعود از مرحله گروهی نشده است.

اسپانیا در دوره قبلی جام‌جهانی بسیار ضعیف ظاهر شد و در مرحله مقدماتی حذف شد.اسپانیا برای پانزدهمین بار به این مسابقات راه یافته است این یازدهمین حضور پیاپی اسپانیا در جام جهانی است و تنها ۳ تیم در حال حاضر آماری بهتر از لاروخا دارند

اسپانیا در حضورهای قبلی خود یک قهرمانی و یک مقام چهارمی کسب کرده است

ترکیب احتمالی

با مصدومیت روزبه چشمی، به فاصله دو روز به بازی ایران و اسپانیا، به اردوی تیم ملی شوک وارد شد. پژمان منتظری، مجید حسینی و محمدرضا خانزاده گزینه های احتمالی جانشینی چشمی هستند. هر چند با توجه به حضور مجید حسینی در دقایق پایانی بازی ایران و مراکش در قلب خط دفاعی، این بازیکن شانس بیشتری برای حضور در ترکیب اصلی دارد.

علاوه براین با اتمام محرومیت عزت الهی و بهبود مصدومیت دژاگه این دو بازیکن به ترکیب اصلی تیم ملی راه خواهند یافت.

در ترکیب تیم ملی اسپانیا نیز احتمالا تغییری اتفاق نخواهد افتاد. با نمایش ضعیف دخیه آ در بازی مراکش، گمانه زنی‌هایی در خصوص این بازیکن زده می شد که با اعلام فرناندو هیرو، دروازه بان شماره یک منچستر در دیدار با ایران نیز در ترکیب اصلی قرار خواهد گرفت. دخیه آ در بازی با پرتغال هیچ مهاری نداشت.

غایب قطعی:

ایران:روزبه چشمی   اسپانیا:-

سابقه تقابل:

این بازی اولین تقابل ایران و اسپانیا خواهد بود. این دو تیم در بازی دوستانه نیز تاکنون با هم روبه رو نشده اند. اما در سنین پایه ، در جام جهانی نوجوانان در سال گذشته در مرحله یک چهارم نهایی با یکدیگر بازی داشتند که این بازی با برتری ۳ بر یک اسپانیا به پایان رسید.

ایران در تاریخ جام جهانی ۶ بار با تیمهای اروپایی بازی کرده که به جز مصاف نخست برابر اسکاتلند که با نتیجه مساوی به پایان رسید در سایر دیدارها شکست خورده است.

اسپانیا نیز برابر تیمهای آسیایی کارنامه موفقی داشته ولی این تیم در جام جهانی ۲۰۰۲ مقابل کره جنوبی حذف شد

نبرد شکست ناپذیرها:

دو تیم ایران و اسپانیا در فرم مطلوبی پا به این دیدار می گذارند. ایران در ۱۹ بازی گذشته خود در دیدارهای تحت نظر فیفا بی شکست بوده است. اسپانیا نیز رکورد بی شکستی بی نظیری دارد و از یورو ۲۰۱۶ و با روی کار آمدن لوپتگی ۲۰ بی شکست بوده و در بازی با پرتغال با مربیگری هیرو این رکورد به ۲۱ رسید

پنچ بازی گذشته  دو تیم در همه رقابتها:

ایران: برد،برد، باخت،برد،برد

اسپانیا:مساوی،برد،مساوی،برد، مساوی

آمار  ویژه

  • در ۱۵ تقابل اخیر تیمهای اروپایی با آسیایی، ۱۰ برد برای اروپاییها ۲ برد برای آسیاییها حاصل شده و ۳ بازی نیز با تساوی به پایان رسیده است.
  • ایران در ۱۳ بازی رسمی گذشته ۱۲ کلین شیت داشته
  • اسپانیا در ۲۲ بازی ملی قبلی در هر بازی به طور متوسط ۲.۹ گل در هر بازی به ثمر رسانده است
  • منبع : 90تی وی
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید