یک برنامه روزانه پیشنهادی برای آیلتس

 
برنامه روزانه پیشنهادی برای آیلتس،با توجه به اینکه چهار مهارت زبانی(لیسنینگ، اسپیکینگ، ریدینگ، رایتینگ) را برای امتحان آیلتس باید پرورش دهیم، داشتن یک برنامه ی روزانه که هر چهار مهارت را پوشش دهد بسیار مهم است.

 

یک برنامه روزانه پیشنهادی برای آیلتس

برنامه روزانه پیشنهادی برای آیلتس،با توجه به اینکه چهار مهارت زبانی(لیسنینگ، اسپیکینگ، ریدینگ، رایتینگ) را برای امتحان آیلتس باید پرورش دهیم، داشتن یک برنامه ی روزانه که هر چهار مهارت را پوشش دهد بسیار مهم است.همچنین علاوه بر این چهار مهارت ،وقت کافی برای یاد گیری لغات بیشتر و تمرکز بر گرامر را هم باید اضافه کنیم. پس در کل شش مورد را باید  پوشش دهیم. قبل از هر چیز باید دو مورد را در نظر بگیریم:

.

مطلب پیشنهادی: تقویت مهارت ریدینگ

تعداد ساعتهای آزادمان  برای زبان خواندن و سطح زبانمان.  برنامه ای که در اینجا با هم بررسی میکنیم برای اکثریت افراد در نظر گرفته شده، معمولا برای افرادی است که حداقل نمره ی چهار آیلتس را دارند. همچنین فردی که روزی چهار ساعت میتواند زمان بگذارد.

آیا انجام دادن هر شش مهارت در یک روز کار درستی است ؟ میتوان گفت بله ولی به شرطی که روزی هشت تا ده ساعت وقت داشته باشیم و همچنین سطح زبانی هم باید لحاظ کنیم.

.

مطلب پیشنهادی: آموزش رایتینگ آیلتس

ولی اگر روزی چهار ساعت زمان داریم بهتر است برنامه ی خواندن  شش مورد را در کل هفته پخش کنیم. زیرا سهم هر بخش در روز حدود چهل دقیقه میشود که وقت کمی است. حال برای نوشتن برنامه این موارد را حتما در نظر بگیریم.

هر روز نیم ساعت لغت ( به صورت کاربردی و در جمله ) بخوانیم. زمان مناسب اخر شب قبل خواب و اول صبح است.

روزی نیم ساعت برای یاد گرفتن یک گرامر کاربردی در نظر بگیرید. گرامرهایی که استفاده از آنها سطح نمره ی شما را بالاتر میکشد.

www.sepano-ac.ir

برنامه آیلتس

 

روزانه دو مهارت به مدت یک ساعت و نیم کار کنیم. بهتر است یک مهارت تولیدی( اسپیکینگ و رایتینگ) و یک مهارت  دریافتی ( ریدینگ و لیسنینگ ) را ادغام کنیم. اگر هر دو مهارت تولیدی و یا دریافتی باشد ذهن خسته میشود  و نمیتواند بازدهی مناسبی داشته باشد‌.تلاش کنید از گرامرها و لغاتی ک یاد گرفتید استفاده کنید.

“قورباغه ات را قورت بده” این جمله را حتما زیاد شنیدید. معنی دقیق آن در یک جمله یعنی کاری که برایتان سخت تر است و انرژی بیشتری صرف میکند را زودتر انجام دهید. مثلا اگر ریدینگ برایتان سختتر از رایتینگ است در ابتدای برنامه ی روزانه و حتی هفتگی آن را به انجام برسانید. تا با ذهنی آرامتر به بقیه برنامه برسید.

.

مطلب پیشنهادی: تقویت لیسنینگ آیلتس

ترجیحا یک روز در هفته را خالی بگذارید برای تمرین بر نقطه ضعفها و نقاطی که فکر میکنید در طول هفته نیاز به تمرین بیشتر دارد.

منبع : aryamcollege

برنامه آیلتس

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید