آشنایی با آزمون های TOLIMO- MSRT- EPT

 
داوطلبین شرکت کننده در آزمو‏ن‏های زبان دکتری (EPT, MSRT, TOLIMO) همگی قصد ورود به مقطع دکتری دارند و یا دانشجوی دکتری هستند. هستند. بنابراین مخاطب شما از این دسته هستند.

آشنایی با آزمون های TOLIMO MSRT- EPT

داوطلبین شرکت کننده در آزمو‏ن‏های زبان دکتری (EPT, MSRT, TOLIMO) همگی قصد ورود به مقطع دکتری دارند و یا دانشجوی دکتری هستند. هستند. بنابراین مخاطب شما از این دسته هستند.

تشریح آزمون ها:

EPT (ENGLISH PROFICIENCY TEST)

همگی داوطلبین آزمون EPT، دانشجویان مقطع دکتری در دانشگاه آزاد هستند. برای کسب نمره مشروط (امتحان جامع) نیاز به کسب نمره 40 و برای دفاع از پایان نامه نیاز به کسب نمره 50 در این آزمون دارند. این آزمون شامل 25 سوال واژگان، 40 سوال ساختار و دستور (گرامر)، 35 سوال درک مطلب (بر دو بخش: 20 سوال متن و 15 سوال متن با کلمات حذف شده- CLOZE TEST)

 

اغلب داوطلبین این آزمون، دانشجویان یا فارغ التحصیلان دانشگاه های سراسری هستند.

داوطلبین دانشگاه سراسری برای کسب قبولی بسته به دانشگاه مقصد نیاز به نمره های قبولی متفاوت دارند. با این تفاوت که کسب نمره های بالاتر از حد قبول نیز درجه بندی دارند و در مصاحبه دکتری حائز اهمیت هستند.

این آزمون شامل 30 سوال شنیداری (LISTENING)، 30 سوال ساختار و دستور (گرامر) و 40 سوال درک مطلب (READING) دارند. تفاوت این آزمون با آزمون EPT در داشتن بخش شنیداری و نبود قسمت مجزایی به نام واژگان است.

داوطلبین این آزمون نیز از هر دو دانشگاه آزاد و سراسری هستند.

این آزمون شامل یک سوال در بخش نوشتاری در حیطه‌های زبانی نوشتاری (یک سوال و مدت پاسخگویی 30دقیقه)، ساختار و نوشتار زبانی (40 سوال و مدت پاسخگویی 30 دقیقه)، خواندن و درک مطلب (50 سوال و مدت پاسخگویی 55 دقیقه) و درک مطلب شفاهی (50 سوال و مدت پاسخگویی 35 دقیقه) است. نمره بالاتر از 600 عالی، بین 520 تا 599 خوب، بین 480 تا 519 متوسط و کمتر از 479 ضعیف تلقی می شود. لازم به ذکر است که بخش نوشتاری نمره جداگانه دارد و نمره آن بین 1 الی 6 است که در کنار نمره کل در کارنامه درج می‌شود.

* داوطلبین دانشگاه آزاد نیازی به نگرانی در مورد بخش نوشتاری نباید داشته باشند. چون برای کسب حد نصاب دفاع از پایان نامه نیاز به نمره خوب یعنی بالاتر از 520 دارند.

 

* جدول معادل سازی برای کسب نمرات در آزمون های به جز EPT برای دانشجویان دانشگاه آزاد

به عنوان مثال اگر داوطلب برای نمره مشروط نیاز به نمره 40 دارد، باید در آزمون MSRT نمره 52 کسب کند تا حد نصاب مشروط محسوب شود.

جدول حد نصاب نمرات زبان آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد

نام آزمون

حداقل نمره قابل قبول

حد نصاب نمره مشروط

EPT-IAU

۵۰

۴۰

  TOEFL-IBI

۶۵

۵۲

TOEFL-PAPER BASE

۵۲۰

۴۱۶

MCHE و MSRT

۶۵

۵۲

TOLIMO

۵۴۰

۴۳۲

IELTS

۶

۴.۸

منبع : iamplus
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید