۸ دلیل برای آموختن زبان فرانسوی

 
زبان فرانسوی (le Français) زبانی است از خانواده زبان‌های رومی که خود زیرمجموعه‌ای از زبان‌های هند‌و‌اروپایی به حساب می‌آید. این زبان در بازه زمانی بین قرن هفدهم میلادی تا میانه قرن بیستم و پایان جنگ جهانی دوم، به عنوان زبان بین‌الملل و جهانی برای معاهدات تجاری، سیاسی و سایر امور استفاده می‌شده‌است. اما هنوز هم یکی از قدرتمند‌ترین زبان‌های دنیاست و در ادامه به بررسی چند دلیل برای فراگیری این زبان می‌پردازیم
زبان فرانسوی (le Français) زبانی است از خانواده زبان‌های رومی که خود زیرمجموعه‌ای از زبان‌های هند‌و‌اروپایی به حساب می‌آید. این زبان در بازه زمانی بین قرن هفدهم میلادی تا میانه قرن بیستم و پایان جنگ جهانی دوم، به عنوان زبان بین‌الملل و جهانی برای معاهدات تجاری، سیاسی و سایر امور استفاده می‌شده‌است. اما هنوز هم یکی از قدرتمند‌ترین زبان‌های دنیاست و در ادامه به بررسی چند دلیل برای فراگیری این زبان می‌پردازیم :

زبان سیاست

زبان فرانسه، به شکلی غیر‌ رسمی، زبان رسمی سیاست است. پس اگر به دیپلمات شدن فکر می‌کنید، آموختن آن اجتناب‌ناپذیر است. این زبان، یکی از زبان‌های رسمی سازمان ملل متحد، دادگاه بین‌المللی لاهه، شورای اروپا، ناتو، صلیب سرخ، عفو بین‌الملل، پزشکان بدون مرز، کمیسیون اروپا و بسیاری دیگر از سازمان‌ها و مراکز بین‌المللی جهان است.

سازمان ملل متحد

تعداد گویش‌وران

Le Français هم اکنون زبان مادری بیش از ۸۰ میلیون نفر از ساکنین کره زمین است اما، تعداد کلی گویش‌وران این زبان حدود ۲۲۰ میلیون نفر تخمین زده می‌شود. تصور کنید که بتوانید با یادگرفتن تنها یک زبان با این تعداد از انسان‌ها ارتباط برقرار کنید!

کشور‌ها

شاید شما خواننده عزیز کجارو بگویید که زبان فرانسه تنها در کشور خودش کاربرد دارد و چندان کاربردی نیست! خب، باید به شما بگوییم که فرانسوی یکی از تنها دو زبانی است که در هر ۵ قاره جهان گویش‌ور دارد. فرانسوی، زبان رسمی ۲۹ کشور از جمله فرانسه، بلژیک، سوییس، لوکزامبورگ، موناکو، هایتی، ساحل عاج و البته ۱۵ نهاد وابسته از جمله کشور‌های مارواء‌‌بحار (Outre-mer) و بسیاری دیگر است. در تصویر زیر، کشور‌هایی که با رنگ آبی تیره مشخص شده‌اند، زبان اصلی و مادری‌شان فرانسوی است. کشورهایی که با دو آبی روشن‌تر مشخص شده‌اند به ترتیب، زبان رسمی و زبان دوم‌شان فرانسوی است. این در حالی است که در کشورهای سبز رنگ، فرانسه زبان اقلیت محسوب می‌شود.

زبان فرانسه در کشورهای جهان

مقاصد گردشگری

با در نظر گرفتن موارد ۲ و ۳ می‌توانیم به این نتیجه برسیم که شما می‌توانید از کشور‌های متعددی در سرتاسر جهان بازدید نمایید، از خود فرانسه و شهر نورهای درخشان، پاریس گرفته تا سواحل استوایی گویان و گوادلوپ و حتی کشورهای آفریقایی مانند مراکش و غنا.

برج ایفل در پاریس

خیابان‌های پاریس در شب

جزیره بورا بورا در پولونزی فرانسه

پولونزی فرانسه

فرهنگ

زبان فرانسه، دری است به فرهنگ، ادبیات و هنر. ادبیات غنی فرانسه بزرگانی چون مونتسکیو، ولتر، ویکتور هوگو، آنتوان دو سنت اگزوپری، دومای پدر و پسر، لویی فردینان سلین، آندره ژید، ژان-پل سارتر، سیمون دوبووار و بسیاری دیگر را به جهانیان عرضه کرده است که قطعا خواندن آثار این بزرگان به زبان اصلی، لذتی دیگر دارد. این زبان، زبان مادری هنرمندان بزرگی چون ژرژ بیزه، کلود دبوسی، موریس راول، گابریل فوره، اریک ساتی، هکتور برلیوز، لئو دلیب (موسیقی‌دانان بزرگ و صاحب‌نام)، کلود مونه، ادگار دگا، ادوار منه، پیر-آگوست رنوا (نقاشان بزرگ دوره امپرسیونیسم) و بسیاری دیگر از مشاهیر و بزرگان بوده است که هرکدام به سهم خود، خدماتی بزرگ به فرهنگ جهانی ارائه کرده‌اند.

ولتر و ژرژ بیزه

نقاشی کلود مونه

سارتر و دوبووار

جذابیت فردی

گرچه زیبایی امری نسبی است اما تحقیقات و نظرسنجی‌های اخیر نشان داده است که La langue Française (زبان فرانسه)، جذاب‌ترین زبان جهان شمرده می‌شود و البته باعث جذابیت بیشتر فرد نیز می‌شود. پس شما همراه عزیز کجارو می‌توانید با آموختن این زبان به جذابیت خود بیافزایید و دوستان و اطرافیان خود را تحت‌تاثیر قرار دهید.

ادامه تحصیل

به دلیل رایگان بودن دانشگاه‌های دولتی در کشور فرانسه، این کشور سالانه پذیرای تعداد زیادی از دانشجویان خارجی است! به ویژه، علاقه‌مندان به رشته‌های مد و طراحی لباس و حقوق به دلیل قدرت کشور فرانسه در این زمینه‌ها عمدتا این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند.

دانشگاه سوربن پاریس

مهاجرت

کانادا، کشوری است که از همان ابتدا پذیرای مهاجران بوده و این رسم تا به امروز نیز ادامه دارد. بر حسب اتفاق، یکی از دو زبان رسمی این کشور نیز زبان فرانسه است که گرچه در استان کبک، قدرت بیشتری دارد، اما در بقیه استان‌ها نیز گویش‌ور دارد. لذا، اگر خیال مهاجرت به کانادا را دارید، بهتر است به فکر یادگیری زبان فرانسه باشید.

شهر کبک کانادا

شهر کبک کانادا

منبع :kojaro
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید