چه ویژگی هایی یک آموزشگاه را به یک آموزشگاه خوب تبدیل میکند؟

 
چه ویژگی هایی یک آموزشگاه را به یک آموزشگاه خوب تبدیل میکند؟
به دنبال یک آموزشگاه زبان خوب هستید و نمی‌توانید پیدا کنید؟ آیا در آموزشگاه‌ های زیادی تلاش کردید انگلیسی یا زبان های دیگررا یاد بگیرید و موفق نبودید؟ راستی یک آموزشگاه زبان خوب چیست و چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟ چه ویژگی هایی یک آموزشگاه را به یک آموزشگاه خوب تبدیل میکند؟

بسیاری از ما به نحوی درگیر یادگیری زبان هستیم. ممکن است زبان انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی و یا زبان دیگری را برای یادگیری انتخاب کرده‌ و در حال ادامهٔ تحصیل در آن حوزه باشیم. هرکدام نیز روش منحصر به‌ فرد خود را برای فرا گرفتن این زبان پیش رو گرفته‌ایم.

برخی مطالعه به‌صورت خود خوان یا Self Study را در دستور کار خود قرار داده‌ایم و برخی نیز از نرم‌ افزارها و روش‌های دیگر بهره می‌بریم؛ اما اغلب ما می‌دانیم که کلاس درس و حضور در یک آموزشگاه زبان خوب می‌تواند تاثیر فراوانی در یادگیری شما داشته باشد.

آموزشگاه زبان خوب کدام است؟ این سوال بسیار کوتاه و ساده به نظر می‌آید، اما جواب به آن چندان ساده نیست. خیلی از ما تجربه رفتن به آموزشگاه های زبان مختلف را داشته‌ایم: گاهی اوقات از ابتدا ناراضی بودیم، گاهی هم یکی دو ترم کلاس رفتیم و بعد از آن از استاد خوشمان نیامد! بعضی جاها استادها خوب بودند اما فضای موسسه زبان چندان چنگی به دل نمی‌زد.

آموزشگاه زبان  در کشور ما فراوان است، اما شناخت آموزشگاه زبان خوب  می‌تواند تاثیر فراوانی در یادگیری شما داشته باشد.

یک آموزشگاه زبان خوب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

 

عوامل مادی و معنوی زیادی در کیفیت آموزشگاه زبان تاثیر دارند، از آنجایی که آموزشگاه های زبان محیط های خصوصی می باشند و هزینه نسبتا خوبی در جهت آموزش زبان آموزان دریافت می کنند بایستی امکانات بالاتر و شرایط مطلوب تری نسبت به محیط های عمومی و دولتی دارا باشند.

موقعیت مکانی آموزشگاه زبان

اگر آموزشگاهی که انتخاب می‌کنید نسبت به محل زندگی شما دور باشد، نه تنها کلی وقت که می‌توانید صرف تمرین یا استراحت کنید را از دست می‌دهید بلکه سر کلاس های زبان هم کم انرژی و بی انگیزه شده و کم کم کیفیت و بازدهی شما در یادگیری هم پایین خواهد آمد.

به همین خاطر، سعی کنید جایی را انتخاب کنید که تا حد امکان به شما نزدیک بوده و رفت و آمدتان به آنجا آسان باشد.

منظور ما از این حرف، این نیست که همان اول به سراغ نزدیک‌ ترین آموزشگاه موجود بروید و آنجا ثبت‌نام کنید.

موقعیت مکانی فقط یکی از معیارهای انتخاب است. پس عجله نکنید و پیش از ثبت نام نهایی، معیارهای دیگر را هم در نظر بگیرید.

زمان‌بندی کلاس‌ها

 

افراد مختلف، در زمان‌های متفاوتی از روز در اوج توانایی برای یادگیری زبان هستند. بعضی از ما صبح‌ها بهتر یاد می‌گیریم و بعضی هم عصرها و شب‌ها. حتی افرادی را دیده‌ایم که تنها در نیمه‌های شب مطالعه کرده و اعتقاد دارند در زمان‌های دیگر نمی‌توانند به‌ خوبی چیزی یاد بگیرند..

داشتن انعطاف در زمان‌ بندی کلاس‌ ها یکی دیگر از معیارهای آموزشگاه زبان های خارجه سپانو است. اگر مایل هستید در کلاس‌ های صبح شرکت کنید آموزشگاه آموزشگاه زبان های خارجه سپانو این امکان را به شما میدهد. اگر عصرها و یا شب‌ها مایل به شرکت در کلاس هستید باید آموزشگاهی را انتخاب کنید که در این زمان‌ ها نیز کلاس داشته باشد.

اگر شاغل هستید و زمان‌ خالی شما ممکن است دچار تغییراتی شود نیز می‌توانید با آموزشگاه زبان های خارجه سپانو صحبت کرده و متناسب با وقت خود در کلاس‌ها شرکت کنید. انعطاف‌ پذیری در زمان‌بندی یکی از ویژگی های یک آموزشگاه زبان خوب است. این باعث می‌شود شما با خیالی راحت‌ تر به کارهای روزمره خود برسید.

مدیریت موسسه

شاید بتوان اولین ویژگی موثر در فاکتورهای اساسی یک آموزشگاه زبان خوب را کیفیت مدیریتی آموزشگاه دانست.

به طور کلی مدیریت یک آموزشگاه نقش اساسی در همه شرایط را دارد و داشتن تجربه بالا و تحصیلات مرتبط در این زمینه به انتخاب مدرسین و مسئولین کارامد، متدهای آموزشی بهتر، زمانبندی های مدیریت شده و در نتیجه بالاتر رفتن میزان رضایت و بازدهی موسسه کمک می کند.

 

داشتن مدیریت با تجربه و دلسوز در شکل گیری یک آموزشگاه زبان خوب تاثیر انکارناپذیری دارد.

متد و منابع آموزشی

اصولا آموزشگاه هایی که همچنان روش های قدیمی را در پیش می گیرند و علاقه ای به استفاده از روش های موثر و جدید ندارند نسبت به سایر آموزشگاه ها از نظر محبوبیت عقب می مانند.

از طرفی مدیران موسسات باید در استخدام معلم زبان به این موضوع توجه داشته باشند که مدرس بتواند از متد بکار گرفته شده در منابع پیروی کند. آموزشگاه زبان خوب آموزشگاهی است که چارت آموزشی و متد یاددهی خود را با روش های نوین دنیا آپدیت نگه دارد.

آموزشگاه زبان های خارجه سپانو  در انتخاب منابع آموزشی وسواس زیادی داشته و برای تقویت مهارت های مختلف زبان از کتاب های مختلفی استفاده مینماید  و به یک منبع واحد بسنده نمی کند. منبعی از نظر آموزشی خوب است که یک متد تدریس بخصوص را در کتاب دنبال کرده باشد و مدرس را نیز مجاب به دنبال کردن همین خط آموزشی کند.

از آموزشگاه بپرسید چند زبان را تدریس می کنید ؟

آموزشگاه های زبانی که چند زبان را به طور  همزمان تدریس می کنند کیفیت بالایی  دارند آن هم  در شرایطی که مدیر آموزشگاه زبان به طور کامل بر  تمامی زبان هایی که در آموزشگاه تدریس می شود تسلط کامل داشته و بطور دقیق و منظم  بر اساتید و مشاوران خود کنترل و نظارت دارد.