آلمانی در جهان و ایران

 

آلمانی در جهان و ایران


زبان صنعت، فلسفه و موسیقی زبان 105 ملیون نفر  و همچنین آلمانی در کشورهای آلمان (۹۵٪)، اتریش (۸۹٪)، سوئیس (۶۴٪ و لیختن‌اشتاین به طور گسترده تکلم می‌شود. در بلژیک و لوکزامبورگ یکی از زبانهای رسمی به حساب می‌آید. در ضمن این زبان،زبان رسمی ایالت خودمختار تیرول جنوبی در ایتالیا می‌باشد.

 •      در ایران و با توجه به مراودات صنعتی و پیاده سازی بسیاری از  کارخانجات توسط آلمانها همچنان موقیت های شغلی برای این زبان فراهم است و کسانی که در اندیشه به دست آوردن فرصت های مثل مهندسین و مدیران کارخانجات  هستند باید بدانند که دانستن زبان آلمانی یک امتیاز مثبت است.
 •     همچنین تحصیلات در آلمان و اتریش در بسیار از مقاطع رایگان می باشد و شرط پذیرفته شدن در این دانشگاه ها دانستن سطحی از زبان آلمانی می باشد. معمولا سطح متوسط بی 2 مورد نیاز جهت ادامه تحصیل در مقاطع تکمیلی هست.
 •     جالب است بدانید برای ملحق شدن به همسر و یا همان ازدواج با شخصی که تبعیت آلمان را دارد خواه آلمانی باشد یا ایرانی نیز شما باید تا سطوح مبتدی زبان آلمانی را بدانید در غیر این صورت به شما ویزا تعلق نمی گیرد.  ( این مورد جزء مواردی است که با توجه به جمعیت ایرانیان مقیم آلمان بسیار اتفاق می افتد و سپانو همیشه شاهد داستانهای جالبی است از تلاشهای عاشقانه افرادی است که راه یادگیری زبان آلمانی را هموار می کنند تا زودتر به معشوق خود بپیونندند)

 

این دپارتمان کلاس های خود را در دو بخش خصوصی و عمومی برگذار می نماید:

1.     خصوصی: با توجه به نیاز و برنامه های زبان آموزان و منطبق به خواست ایشان برنامه ریزی می شود و بسیار انعطاف پذیر می باشد.

2.     عمومی: این دوره ها به صورت عادی (ترمیک) و فشرده و فوق فشرده بر گذار می شوند و مطابق با برنامه پیشنهادی کتاب های استفاده شده در این بخش می باشند. برای اطلاعات بیشتر قسمت آلمانی در سپانو را بخوانید

آلمانی در سپانو

 آموزش آلمانی با کیفیت های متفاوتی  در موسسات زبان رشت صورت می گیرد،  اما آموزش حرفه ای آلمانی در رشت از افق سپانو طلوع کرد. 

همه چیزدر آموزش آلمانی در 10 سال گذشته در استان گیلان تغییر کرده است. حدودا 10 سال پیش شاید دو یا سه استاد آلمانی در حال تدریس بودند که فضای بسیار غیر رقابتی و انحصاری از آموزش را به وجود آورده بود اما در حال حاضر چند ده نفر استاد خوب آلمانی در رشت در حال فعالیت هستند. امروزه موسسات خوبی همچون مجتمع فنی ، موسسه کادوس ( کادوس لاکانی - کادوس فلکه گاز )  و آموزشگاه پاسارگاد و آموزشگاه های  دیگری که آلمانی را به طور جدی تدریس می کنند به این مهم کمک شایانی کرده اند. 

با در نظر داشتن زحمات آموزشگاه های زبان رشت و اساتید آلمانی خوب رشت و اساتید آلمانی گیلان آموزشگاه سپانو با داشتن سابقه طولانی در تدریس آلمانی و بیشترین زبان آموز آلمانی در تمامی سطوح از A1-C2 تنها موسسه ای است که در تمامی سطوح و در انواع روشهای خصوصی، ترمیک، فشرده و فوق فشرده کلاس دارد. 

سپانو در سال 2019 میلادی توانست مرزهای دانش زبان آلمانی  را در نوردد و از کشور آلمان نمایندگی یکی از معتبر ترین مدرسه های آموزش زبان در برلین را به دست آورد. مدرسه زبان آلمانی جی ال اس ( GLS ( German Language School  در تمام دنیا شناخته شده است و یکی از بهترین مدارس آموزش زبان آلمانی در برلین و آلمان است که موفق به کسب پنج  رتبه 5 ستاره در بین تمامی آموزشگاه های آلمان  شده است. جی ال اس نه تنها در آلمان که از 60 کشور جهان سالانه و به طور متوسط پذیرای 5000 زبان آموز آلمانی می باشد.

سپانو اینک اعتباری جهانی دارد و در تمامی مراجع ذیصلاح به عنوان قطب آموزش آلمانی در شمال ایران شناخته می شود، تمامی گواهی ها و مدارک صادر شده از سپانو دارای ارزش و اعتباری ذاتی است و اینک دریافت نمایندگی از GLS  نشانی از اعتبار و صحت این مدعی است.

 

 

دوره های زبان آلمانی سپانو:

 •  تمامی دوره های مدرسه آموزش آلمانی برلین (GLS)
 • کلاس خصوصی آلمانی
 • دوره ترمیک آلمانی
 • کلاس فشرده آلمانی
 • کلاس فوق فشرده آلمانی
 • دوره های آمادگی تست آلمانی
 • دوره های فری دیسکاشن آلمانی
 • دوره های تربیت مدرس آلمانی

آلمانی در سپانو:

 آلمانی با کتابهای منشن به جای کتابهای خوب اشتودیو در سپانو تدریس می شود، این کتابهای بی نظیر و جدید با داشتن همه رمزهای موفقیت اشتودیو با دادن اطلاعات جامع تر و همچنین سیلابس بهتر آموزشی انستیتو گوته را نیز بر آن داشت تا کتاب تدریسی خود را به این کتاب تغییر بدهد. بنابراین تا سطح  C1 برای همه کسانی که چه به دلیل نیاز و یا علاقه کمر همت برای یادگیری آلمانی بسته اند را تامیین نیاز می کند.

Menschen6books

 

نام کتاب: MENSCHEN  (در فارسی بخوانید منشن)

تعداد کتابها: A1 تا B1 در کل 3 سطح و 6 کتاب اصلی

جمع کل ترم ها: 12 ترم اصلی و 3 ترم تست

طول دوره (یک ترم) : 16 جلسه 90 دقیقه ای

مدت هر ترم: 

 • ترم عادی: 16 جلسه ، به میزان 2 ماه هر هفته 2 جلسه (کلاس های 7 نفر به بالا)
 • فشرده : 12 جلسه 2 ساعته ، به میزان یک ماه،  هر هفته 3 جلسه
 • فوق فشرده : 8 جلسه 3 ساعته، به مدت 2 هفته هر هفته 4 جلسه

تعداد نفرات: حداقل ظرفیت 7 نفر و حد اکثر ظرفیت کلاس 14 نفر می باشد

منطبق بر روش های بین المللی و انستیتو گوته آلمان (مجری تست های آلمانی در ایران) و OKF اتریش جهت شرکت در آزمون های A1-B2

 

 

Zicher امتحان تست داف آلمانی سپانو

نام کتاب: ZICHER  (در فارسی بخوانید زیشا)

تعداد کتابها:   B1+ تا C1  در کل 3 سطح و 3  کتاب اصلی

جمع کل ترم ها: 12 ترم اصلی و 3 ترم تست

طول دوره (یک ترم) : 16 جلسه 90 دقیقه ای

مدت هر ترم: 

 • ترم عادی: 16 جلسه ، به میزان 2 ماه هر هفته 2 جلسه (کلاس های 7 نفر به بالا)
 • فشرده : 12 جلسه 2 ساعته ، به میزان یک ماه،  هر هفته 3 جلسه
 • فوق فشرده : 8 جلسه 3 ساعته، به مدت 2 هفته هر هفته 4 جلسه

تعداد نفرات: حداقل ظرفیت 7 نفر و حد اکثر ظرفیت کلاس 14 نفر می باشد

منطبق بر روش های بین المللی و انستیتو گوته آلمان (مجری تست های آلمانی در ایران) و OKF اتریش جهت شرکت در آزمون های   B2 - C1 - TestDaF - DSH 

 

   ASPEKTE امتحان تست داف آلمانی سپانو اسپکته ASPEKTE امتحان تست داف آلمانی سپانو

 

 

نام کتاب: ASPEKTE (در فارسی بخوانید اسپکته)

تعداد کتابها:   B1+ تا C1  در کل 3 سطح و 3  کتاب اصلی

جمع کل ترم ها: 12 ترم اصلی و 3 ترم تست

طول دوره (یک ترم) : 16 جلسه 90 دقیقه ای

مدت هر ترم: 

 • ترم عادی: 16 جلسه ، به میزان 2 ماه هر هفته 2 جلسه (کلاس های 7 نفر به بالا)
 • فشرده : 12 جلسه 2 ساعته ، به میزان یک ماه،  هر هفته 3 جلسه
 • فوق فشرده : 8 جلسه 3 ساعته، به مدت 2 هفته هر هفته 4 جلسه

تعداد نفرات: حداقل ظرفیت 7 نفر و حد اکثر ظرفیت کلاس 14 نفر می باشد

منطبق بر روش های بین المللی و انستیتو گوته آلمان (مجری تست های آلمانی در ایران) و OKF اتریش جهت شرکت در آزمون های   B2 - C1 - TestDaF - DSH 

پکیج فشرده آلمانی

تذکر: این دوره به صورت انحصاری مختص به آکادمی زبان سپانو می باشد و هر گونه کپی برداری و یا مشابه سازی قابل پیگیری می باشد.

دوره فوق فشرده آلمانی برای همه زبان آموزان طراحی شده و می تواند پاسخی سریع و مناسب باشد به همه کسانی که نیاز به آموزش زبان آلمانی دارند. سطح A1 تنها در دو ماه و نیم و سطح B1 در 9 ماه تمام می شود. در این پکیج کسانی که قصد دریافت B2 را دارند جهت شرکت در دانشگاه های اتریش و یا جهت شرکت در تست تست داف Test Daf می توانند این سطوح را فقط در 15 ماه تمام کنند. این در حالی است که دوره های ترمیک در 36 ماه این امکان را فراهم می کنند.

جهت مشاوره و گرفتن اطلاعات بیشتر با آکادمی زبان سپانو برترین برند معتبر در شمال کشور در حوزه زبانهای غیر انگلیسی تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس : 33330595

 


تاریخ بروزرسانی : ۲۱ دی ۱۳۹۴ ۱۲:۲۱

آزمون های انستیتو گوته با سطوح مرجع مشترک اروپایی (CEFR) از A1 برای مبتدیان تا C2 برای بالاترین سطح زبانی تطابق دارند.


سطوح دوره ها و آزمون ها در انستیتو گوته

سطوح CEFR* عمومینوجوانان تحصیل در دانشگاهمشاغل
A1 SD1Fit 1  
A2 SD2Fit 2 BULATS
B1 B1B1 BULATS
B2 B2 TestDaFBULATS
C1 C1 TestDaFBULATS
C2 C2: GDS C2: GDSBULATS
http:

شرایط: 
تمام داوطلبان متفرقه می توانند در صورت داشتن سطوح لازم زبان آلمانی در آزمون های رسمی انستیتو گوته شرکت نمایند. البته شرکت در دوره های آمادگی برای آزمون ها توصیه می شود. تمامی این دوره ها در آموزشگاه زبان سپانو برگزار می شوند.

 

آزمون های انستیتوگوته با سطوح مرجع مشترک اروپایی(CEFR)از A1 برای مبتدیان تا C2 برای بالاترین سطح زبانی تطابق دارند.

 

تعیین سطح

زبان آلمانی را فراگرفته اید، اما هنوز در آزمون های رسمی شرکت نکرده اید؟

با انجام تعیین سطح زیر می توانید معلومات زبان آلمانی خود را محک زنید. توجه داشته باشید: این تست از آنجا که توانایی های شنیداری، گفتاری وتولید نوشتاری را در بر نمی گیرد، تنها برآوردی اجمالی از توانایی های شما خواهد بود.

http://www.goethe.de/cgi-bin/einstufungstest/einstufungstest.pl

 

مرجع مشترک اروپایی برای زبان ها

 

A 1

زبان آموز قادر خواهد بود پس از این دوره واژه های روزمره و جملات ساده را که در ارتباط با نیازهای مشخصی میباشد، درک کرده و بکار برد و خود را معرفی نموده و از دیگران پرسشهائی را بعمل آورد.

A 2

زبان آموز قادر خواهد بود پس از این دوره واژه هائی با کاربرد زیاد در ارتباط با موارد مشخص (مانند اطلاعات در باره خود و خانواده، خرید، کار و محیط اطراف) را درک نموده و در شرائط ساده و معمول منظور خود را ادا نماید.

B 1

زبان آموز قادر خواهد بود پس از این دوره در صورت استفاده از زبان استاندارد و صحبت در مورد مسائل آشنا، نکات اصلی را درک نماید و در بیشتر مواردی که در سفر به کشور مربوطه با آن روبرو می شود، مشکلات خود را حل کند و در عین حال قادر خواهد بود با جملات ساده و پیوسته در ارتباط با مطالب آشنا و مورد علاقه، گفتگو نماید.

B 2

زبان آموز قادر خواهد بود پس از این دوره نکات اصلی متون پیچیده در ارتباط با مطالب معین یا انتزاعی را درک نموده و در رشته تخصصی خود بحث های تخصصی را دنبال نماید. وی قادر خواهد بود بدون آمادگی قبلی، روان گفتگو کند. به طوری که یک گفتگوی عادی با شخصی که زبان مادریش است، بدون هیچ مشکلی برای هر دو طرف بخوبی ممکن باشد.

C 1

زبان آموز قادر خواهد بود پس ازاین دوره متون طولانی شامل طیف گسترده ای از واژه های سطح بالا را درک نموده و نکاتی را که مختصرا" مورد اشاره قرار گرفته اند نیز متوجه شود وی قادر خواهد بود بدون آمادگی قبلی، روان گفت گو کند. بدون اینکه مجبور باشد به دفعات و به گونه ای محسوس در جستجوی لغات مورد نظر برآید.

C 2

زبان آموز قادر خواهد بود پس از این دوره عملا" آنچه را می خواند یا می شنود بدون هیچگونه مشکلی درک نماید. وی قادر خواهد بود اطلاعات کتبی یا شفاهی از منابع گوناگون را جمع بندی نموده و در این رابطه دلائل یا توضیحات مربوطه را به شکلی پیوسته عنوان کند.

 

تاریخ بروزرسانی : ۲۳ آذر ۱۳۹۸ ۱۹:۲۰