آیلتس و استرس

 
بهترین آموزشگاه زبان رشت بهترین را با کیفیت و نتایج بسنجیم تا به میزان و متر مناسبی بابت سنجش این سوال که بهترین آموزشگاه زبان رشت کجاست ؟ برسیم و پاسخ مناسبی بدهیم. برای این مسئله باید به این موضوع فکر کنیم ، آموزشگاه زبانی که در رشت صرفا شهرت دارد در مقایسه با موسسه زبانی که گمنام است بهتر است یا نه؟ یا موسسه زبانی که ناشناخته و چراغ خاموش حرکت می کند آیا برتر از آموزشگاه زبانی با شهرت کشوری است. خوب هیچ کدام از این مسائل نمی تواند به خودی خود دلیل خوبی برای انتخاب بهترین موسسه زبان در گیلان باشد بلکه باید به سوابق، اساتید، کتابها، روش های آموزشی و روشهای مدیریتی و کیفیت مکان و خدمات ارائه شده در آن موسسه اندیشید. و البته نتایجی که بر اثر جمع این موارد به دست می آید را به دقت بررسی کنیم. موسسه زبان سپانو تنها آموزشگاه بومی در استان گیلان و شهر رشت می باشد که دارای گواهی نامه ایزو 9001:2015 از موسسه دی ای اس از انگلستان می باشد و این به معنی تضمین کیفیت آموزش و تضمین کیفیت خدمات رسانی در بالاترین سطح می باشد. آلمانی در رشت : در آزمون گوته آلمانی آموزشگاه زبان سپانو بیشترین تعداد زبان آموز و قبولی را در طی چند سال اخیر داشته به طوری که افتخار ما آموزش بالغ بر 1300 نفر زبان آموز در این دوره ها با موفقیت 100% می باشد. آیلتس در رشت : در زمینه آیلتس و تافل بالاترین نمره کسب شده در موسسه نمره 9 می باشد و 98% از زبان آموزان در آیلتس موفق به کسب نمره بالای 6.5 شده اند. فرانسوی در رشت : مهاجرت به کبک را با نام سپانو در رشت می شناسند و این نشان از موفقیت شاگردان سپانو در آزمون های مختلف فرانسوی می باشد. طبق نظر سنجی های مکرر و با شرکت بیش از 2500 نفر سپانو نمره 98 را از صد در درصد رضایت و رغبت کسب نمود و این نشان از بهترین کیفیت آموزش زبان در رشت دارد. با احترام به همه موسسات و آموزشگاه های زبان در گیلان و اساتید کلاس های خصوصی و عمومی در رشت باید خاطر نشان کرد که سپانو یکی از بهترین ها در گیلان است و می کوشد تا برای ارتقائ سطح علمی و آموزشی در استان گیلان و شهر رشت بهترین ها که همانا در خور شئان همشهریان و هم استانی ها و حتی مهمانان ما باشد را فراهم کند.

 

5 راه رهایی از استرس پیش از آزمون آیلتس

استرس نوعی آمادگی ذهنی برای مواجهه با خطرات احتمالی است، که به نوعی به بقا و حفظ منافع انسان کمک می کند، اما در بسیاری از موقعیت های سرنوشت ساز مانند درس خواندن، امتحان دادن، رانندگی و مواردی از این دست، استرس می تواند به مانع بزرگی تبدیل شود. برای کاهش استرس هنگام آماده شدن برای آزمون آیلتس به توصیه های زیر توجه کنید.

خوب بخوریم.

بسیار مهم است که هنگام آماده شدن برای آیلتس و به خصوص روز آزمون به تغذیه خود توجه کنیم. خوردن غذاهای مقوی و سالم به حفظ تعادل در بدن و کاهش استرس کمک می کند. موادی مانند کافئین، الکل، شکر را با پروتئین، میوه و سبزیجات جایگزین کنید. متخصصان به این موضوع اشاره کرده اند که مغز و دستگاه گوارش با یکدیگر در ارتباط نزدیک قرار دارند و آنچه می خوریم بر مغز و فرمان کاهش یا افزایش استرس تاثیر دارد.

 برقصیم.

شما در دوره آمادگی برای آزمون آیلتس و همین طور هنگام انجام آزمون های آزمایشی، استرس زیادی را تجربه خواهید کرد.  سریع ترین راه برای رهایی از استرس و آزاد شدن اندروفین در بدن، انجام تمرینات ورزشی است. یکی از بهترین ورزش ها رقص است. مفاصل و ماهیچه ها را به حرکت درمی آورد و ذهن را پاک می کند. یکی از تکنیک های بسیار موثر برای کم کردن استرس این است که ابتدا پاهایتان را به عرض شانه باز کنید و زانوها را کمی خم و شانه هایتان را در حالت راحتی قرار دهید و چند ثانیه بدن خود را تکان دهید، سپس توجه خود را به سمت تنفس خود معطوف کنید و پس از آن با موزیک شاد که ضرب آهنگ تندی دارد  و در شما احساس خوبی را ایجاد می کند، رقص را شروع کنید و برای هشت تا ده دقیقه برقصید.   

خوب بخوابید.

خواب شبانه منظم برای موفقیت در امتحان آیلتس بسیار مهم است. بی خوابی و استرس منجر به ایجاد یک چرخه معیوب می شود. اگر استرس دارید، نمی توانید خوب بخوابید و هنگامی که خواب شبانه خوبی ندارید پس نمی توانید با عوامل استرس زای روز بعد، به خوبی مقابله کنید و خوب درس بخوانید و خودتان را برای آزمون آیلتس آماده کنید، در نتیجه استرس بیشتری را تجربه خواهید کرد. چند توصیه که در این زمینه موثر است در ادامه پیشنهاد شده است. یک ساعت پیش از خواب از وسایل الکترونیک مانند تلویزیون، لپ تاپ، موبایل و..استفاده نکنید. سعی کنید سر ساعت معین بخوابید که ساعت درونی بدنتان تنظیم شود. پیش از خواب، دوش آب گرم بگیرید و از لبنیاتی مانند ماست و شیر استفاده کنید.

تصورات و تخیلات مثبت داشته باشید.

پاسخ بدن در مواجهه با مسائل استرس زایی مانند آزمون آیلتس، ارتباط بسیاری با نحوه تصویر سازی ذهن ما، از آن رویدادها دارد. تخیلات و تصوراتی که شخص خود را فردی توانا و صاحب اراده در نظر می گیرد، می تواند اعتماد به نفس و احتمال موفقیت در آزمون را افزایش بدهد. مثبت اندیشی نوعی آمادگی ذهنی نیرومند برای مواجهه با مشکلات امتحان و رهایی از شر استرس است.

عمیق و صحیح نفس بکشید.

در تمام طول روز و هر روز و هر روز در زندگی تنفس می کنیم ولی در عین حال از قدرت شفابخش آن بی خبریم یا آن را فراموش کرده ایم. با صحیح نفس کشیدن، می توانیم ضربان قلب و فشار خون را تنظیم کنیم. با تنفس عمیق از راه بینی می توانیم به طرز موثری استرس را کاهش دهیم. بسیار مهم است که تمرین کنید از راه بینی و با دهان بسته نفس بکشید.  
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید