میشه شانسی آیلتس بگیریم؟

 
برای آموزش زبان انگلیسی و حتی زبان های غیر انگلیسی آموزشگاه زبان سپانو در شمال کشور بهترین است چون ما اعتقاد داریم برای هر نیاز یک دوره با برنامه ریزی دقیق وجود دارد ، تیم مجرب و خبره برای آموزش ، بالای 300 کیس موفق در آزمون های بین المللی ، استفاده از بروز ترین کتاب های دنیا برای آموزش زبان ، محیط گرم و دوستانه، آموزش زبان های غیر انگلیسی ، آمادگی آزمون آیلتس ، آمادگی آزمون تافل ، آزمون IELTS ، گرفتن نمره بالا در آیلتس از ما تلاش کوشش از شما

به امید شانس بودن استراتژی ضعیفیه برای امتحان آیلتس.من طی دوهفته گذشته با داوطلبای آیلتس زیادی صحبت کردم وازاینکه درصد نسبتا زیادی از اونا نتیجه امتحانشون رو به شانس و سرنوشت سپرده بودن، خیلی تعجب کردم.

اونا فقط به این امید که این بار نوبتشونه که نمره بگیرن تو آیلتس ، همینجوری به سر جلسه امتحان  IELTSمیرفتن. جایی که استراتژی های موفقیت آمیز و بهتری وجود داره، این عملا میتونه بدترین استراژی باشه، اینکه بدون وجود هیچ قطعیتی، فقط با یک امید واهی و دست خالی بخوای به سرجلسه امتحان بری. گذشته از همه، اصرار در تکرار این کار بصورت دوباره و دوباره، نتیجه رو تغییر نمیده و موفقیتی به بار نمیاره.( با توجه به گفته انیشتین، چنین کاری تعریف دیوانگی محض است.)

من با محمد صحبت کردم ، اون چهار دفعه تا بحال امتحان آیلتس رو داده و همیشه همون نمره 6 رو گرفته . من ازش در مورد آمادگی های امتحانش پرسیدم و او گفت که همان کارهایی را میکرده که در چهار دفعه قبلی کرده بود، بنابراین میشه گفت، طبق قانون میانگین، اون همیشه همون نمره همیشگی رو میگیره. همچنین با مریم صحبت کردم که دو ماه پیش امتحان آیلتس داده بود و نمره 5.5 را گرفته بود. اون حداقل نمره 7، و ترجیحا 8 رو برای رسیدن به آرزوی بزرگش برای رفتن به استرالیا میخواست. اگرچه، از نمره 5.5 به 8 رفتن خیلی  بیشتر از دو ماه زمان میبره، اما اون باز بر این باوره که این دفعه نوبت شانسش خواهد بود.

کلماتی مانند "شانس" و "امید" نباید در دایره لغات آیلتس شما جایی داشته باشه. این عقاید شما رو به نمره دلخواهتون نمیرسونه. بیشتر از همه، برای کسب نمرات بالایی مثل 7و8 به "مهارت" نیاز دارید. مهارت در زبان انگلیسی و مهارت در به کار بردن توانایی های زبانی تون درسوالات آیلتس.

تو صحبتام با این دو داوطلب آیلتس متوجه شدم که محمد مهارتهای خوبی در انگلیسی داره، اما اونا را دربرگه امتحانش اجرا نمیکنه، پس نیاز داره بفهمه که دقیقا چطور از مهاراتش در تکمیل فعالیت های بخش های امتحانش استفاده کنه.در کل، او نیاز به انجام تمرین های اختصاصی آیلتس بیشتری و یادگیری یک سری استراتژی، داره. درطرف دیگر، مریم، دارای ضعف در مهارت های ابتدایی زبان، بخصوص در SPEAKING و WRITING بود. اون ایراد های گرامری بسیار داره و ساختار جملاتش به صورت کلی درست نبود. همچنین در تلفظ و روان صحبت کردن مشکلاتی داره. راه حل برای او، اصلاح مهارتهای کلی انگلیسی و بیشترانجام دادن تمرین های اولیه زبان، قبل از شرکت دوباره در امتحان هست.

بهترین کلاس آیلتس

داوطلبای آیلتس از شنیدن این حقیقت تلخ، که شرکت کردن تو امتحان آیلتس فقط با اتکا به امید و شانس نهایتا منجربه نامیدی و هدررفتن پول ختم میشه، خشنود نمی شن. من خیلی از این دسته دانشجوها رو دیدم. در نظر داشته باشین پول و زمان هردو به اتمام میرسن، و من اطمینان دارم شما نمیخواید که فرصت خودتون رو تو کسب نمره و حرکت به سوی زندگی جدید، فقط بخاطر اینکه با عجله تو آزمون شرکت کردید یا سرسری آزمون رو انجام دادین، از دست بدید!!

پس را حل چیست؟

کلاس آیلتی موسسه زنگنه

اولا، آگاه باشید که مطالعه و آمادگی شما برای قبول شدن امتحان، بسیار بسیار مهمتر از خود امتحان هست. آزمون دروغ نمیگه، نمره ای که شما بدست میاورید همون سطحی هست که شما هستید( به ندرت برگزارکنندگان آزمون IELTS اشتباه میکنن_به هر حال هرچه باشد آدمیزاد هستن_ و اطمینان خاطر داشته باشید که این موضوع در کمترین حالت خودش هست واکثر برگه هایی  که با اعتراض داوطلب دوباره تصحیح میشن همون نمره قبلی رو میگیرن.)

دوما، آماده بشین برای سرمایه گذاری پول و زمان در طول دوره آمادگیتون ، چون برای آزمون های دانشگاهی و تخصصی باید هزینه معلمایی که کمکتون میکنن را پرداخت کنین و مطالعه هم داشته باشین. کسب نمره 7و8 تو آیلتس به آسانی آب خوردن نیست، شما باید مطالعه و تمرین کنید. تمرین کردن به شکل اشتباه، شما را به موفقیت نمیرسونه، پس کمی کمک بگیرید.

نهایتا، تا زمانی که آماده نشده اید در امتحان ثبتنام نکنید. اگه در تمرین هاتون نمیتونید نمره 7 بگیرید، پس حتما هم در امتحان نخواهید گرفت. اگه میتونید در تمرین نمره 7 بگیرید، اما بخش "READING" دو ساعت ازتون زمان میگیره، پس آماده نیستین که نمره 7 در امتحان اصلی آیلتس بگیرین.اگر نمیدانید که آیا WRITING تون در حد نمره 7 هست یا خیر، بنابراین هیچ گارانتی وجود نداره که بتونید در امتحان چنین نمره ای رو بگیرین. این یه سوال عاقلانه هست ، چرا پول را هدر داد، وقتی که هیچ قطعیتی وجود نداره؟

 مشاوره بگیرین:

منابع آزمون آیلتس

من هرروز با دانشجوا در رابطه با آزمونشون صحبت دارم و دقیقا میدونم مشکلاتشون چیه و همچنین چگونه میشه برطرفشون کرد وقتی هم با دانشجوا که صحبت میکنم، این پیشنهادا رو میدم چون خیلی وقته به دانشجوا درس میدم و آمادشون میکنم برای گرفتن نمرات 7،8 البته همه ی دانشجوا آمادگی و توانایی کار با من رو دارن، اما این چیزی هست که در مشاوره باهاشون مشخص میشه. اگه به مشاوره احتیاج دارین، بنده خوشحال میشم که باهاتون صحبت کنم. 

منبع : ztcprep

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید