10 شهر زیبا که باید در بلژیک از آنها دیدن کنید

 
بدون شک دینانت خوش منظره ترین شهر در منطقه والونیای بلژیک است که از یک رودخانه زیبا و بادخیز و ساختمانهایی که دور تا دور آن را گرفته اند تشکیل می شود که موجب شده این شهر شبیه به قصه‌های افسانه‌ای شود. قدمت شهر دینانت به قرون وسطی بر می‌گردد.

در کنار شهرهای بزرگ و مطرح همانند بروکسل و بروژ ، بلژیک شهرهای خوش منظره‌ی کوچک و بزرگی هم دارد که بازدید از آنها نیز بسیار لذتبخش خواهد بود. شهرهای زیبایی که ممکن است نام آنها را نیز نشنیده باشید اما سفر به آنها می‌تواند تجربه‌ای متفاوت و به یادماندنی برایتان رقم بزندد. پس اگر قصد سفر به بلژیک را دارید، این 10 شهر را به یاد داشته باشید.

شهر دینانت ( Dinant )

بدون شک دینانت خوش منظره ترین شهر در منطقه والونیای بلژیک است که از یک رودخانه زیبا و بادخیز و ساختمانهایی که دور تا دور آن را گرفته اند تشکیل می شود که موجب شده این شهر شبیه به قصه‌های افسانه‌ای شود. قدمت شهر دینانت به قرون وسطی بر می‌گردد. همچنین مخترع ساکسیفون، آدوف ساکس نیز در این شهر متولد شده است.

تور بلژیک

شهر دینانت بلژیک

تور بلژیک

شهر دام ( Damme )

شهر دام نیز یک شهر بندری زیبا مربوط به قرون وسطی است که در نزدیکی شهر بروژ قرار گرفته است. یک کانال آب زیبا با درختانی که اطراف آن قرار گرفته اند از وسط این شهر می گذرد که منظره ای رویایی و زیبا ایجاد کرده است. دام یک شهر فرهنگی به شمار می‌رود که بیشتر از هر شهر دیگری کتابخانه و کتاب‌فروشی دارد.

سفر به بلژیک

شهر دام بلژیک

تور بلژیک

شهر اسپا ( Spa )

شهر اسپا در میان تپه‌های کوتاه و بلند و جنگل‌های سرسبز منطقه آردنس ( Ardennes ) بلژیک قرار گرفته است. این شهر همانطور که از نامش مشخص است جاییست که پر از چشمه های آب گرم و چشمه های آبهای درمانی است به همین دلیل از قرن یکم بسیاری از مردم به این شهر سرازیر می شدند تا از خواص آبهای معدنی و درمانی آن بهره مند شوند. اغلب نام آن را " مروارید آردنس " می‌خوانند.

تور بلژیک

شهر اسپا بلژیک

شهر بویلون (Bouillon )

این شهر در کرانه رودخانه سمویس ( Semois River ) و با فاصله کمی از مرز فرانسه قرار گرفته است. بویلون بخاطر قلعه ی زیبایش که در بالای تپه‌های سنگی قرار گرفته  و چهره‌ای متفاوت به شهر بخشیده است شهرت دارد. قسمتی از این قلعه به قرن 8 باز می گردد. قلعه بویلون ( Chateau de Bouillon ) در میان جنگل‌های سرسبز و دره سمویس قرار گرفته است که موجب می‌شود بازدیدکنندگان آن بتوانند ادامه روز را در طبیعتی بکر و تماشایی بگذرانند.

سفر به بلژیک

شهر بویلون بلژیک

سفر به بلژیک

شهر دی هان ( De Haan )

دی هان یکی از خوش چهره ترین شهرهای ساحلی بلژیک است. قدمت بخشی از این شهر به قرون وسطی باز می گردد اما بخش عظیمی از شهر کنونی توسط پادشاه لئوپولد دوم در اواخر قرن 19 شکل گرفته است. خیابان های این شهر بسیار زیبا و چشم نواز هستند ، دی هان زمانی خانه آلبرت انیشتین بوده است هر چند او فقط چند ماه پیش از مهاجرت به آمریکا در این شهر زندگی کرده است.

تور بلژیک

شهر دی هان بلژیک

سفر به بلژیک

شهر وورن (Veurne )

شهر وورن در منطقه روستایی وست فلاندرز قرار گرفته است ، ساختمان های جذاب با معماری های خاصشان موجب شده تا وورن در لیست شهرهایی قرار بگیرد که علاقه مندان به معماری حتما باید از آن دیدن کنند. گروت مارکت ، میدان اصلی شهر ، قلب شهر وورن به شمار می رود که در آن جاذبه های متعددی یافت می شود. پشت این میدان بزرگ نیز یک پارک سرسبز و تماشایی ، یک کلیسا با چهره ای خاص و متفاوت و همچنین قسمت هایی از شهر که به قرون وسطی باز می گردند قرار گرفته اند.

تور بلژیک

شهر وورن بلژیک

سفر به بلژیک

شهر دوربی ( Durbuy )

شهر دوربی یکی دیگر از شهرهای بلژیک است که در منطقه آردنس واقع شده است. این شهر را کوچک‌ترین شهر جهان می‌خوانند، اما همین شهر کوچک  با خیابان‌های سنگفرش شده‌ی قدیمی و ساختمان‌های جذاب و سنگیش یکی از زیباترین‌ها در بلژیک به شمار می‌رود. در این خیابان‌های باریک فروشگاههای لوازم دست ساز و کافه های مختلفی وجود دارد که گشتن در این شهر را با وجود کوچکلیش به ترجبه‌ای لذت‌بخش بدل می‌کند.

سفر به بلژیک

شهر دوربی بلژیک

تور بلژیک

شهر روشفورت (Rochefort )

این شهر رویایی در کنار رودخانه لوم ( River Lomme ) قرار گرفته است ، شهری مربوط به قرون وسطی که بسیاری از زیبایی ها و جذابیت های آن دوره را هنوز در خود دارد. روشفورت بارها محل تجمعات و درگیری های مختلفی بوده است، از جمله در زمان انقلاب فرانسه و جنگ جهانی دوم بسیاری از درگیری‌ها در این شهر رخ داده است. خیابان اصلی شهر Rue de Behogne نام دارد که قلب تپنده شهر محسوب می‌شود و مستقیم به خرابه‌های قلعه کومتال ( Chateau Comtal ) می رود.

تور بلژیک

شهر روشفورت بلژیک

تور بلژیک

شهر مالمدی ( Malmedy )

شهر مالمدی در نزدیکی مرز آلمان قرار گرفته است، شهری زیبا و دوست داشتنی که قدمت آن به قرون وسطی باز می‌گردد و به همین دلیل بسیاری از ساختمان‌های این شهر چهره آن دوره را در خود حفظ کرده‌اند. همین باعث می‌شود گشتن در این شهر لذتبخش باشد. کلیسای جامع مالمدی در سال 1770 ساخته شده است که یکی از جاذبه های مهم این شهر به شمار می رود. هر سال فستیوالی چهار روزه در این شهر برگزار می‌شود که یکی از محبوب‌ترین فستیوال‌ها در بلژیک است.

تور بلژیک

شهر مالمدی بلژیک

تور بلژیک

شهر تورگنی ( Torgny )

جنوبی‌ترین شهر بلژیک که در Gaum واقع شده است شهر تورگنی است که معمولا نسبت به سایر شهرها، هوای گرم‌تری دارد. این شهر زیبای خوش منظره در کنار رودخانه ی آرام و تماشایی چیرز (Chiers River ) قرار گرفته است که موجب شده این شهر فضایی رومانتیک و عاشقانه داشته باشد.

تور بلژیک

شهر تورگنی بلژیک

تور بلژیک

 

اگر شما هم به بلژیک سفر کرده‌اید و تجربه‌ی به‌خصوصی از این سفر دارید که می‌تواند راه‌گشای دیگران باشد، به صفحه بلژیک بروید و به این شهر امتیاز بدهید و اگر تا امروز سفرنامه‌ی خودتان را هم ننوشته‌اید، دست به قلم شوید که نه تنها امکان استفاده از تجربیات ارزشمندتان را برای دیگران فراهم کرده باشید،

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید